ארגוני השמאל הרדיקאלי מגישים אלפי בקשות לאיחוד משפחות מסיבי

בעקבות אי חידושו של חוק האזרחות והכניסה לישראל, ארגוני השמאל הרדיקאלי יוצאים בקמפיין נרחב במטרה להגיש בזמן הקרוב אלפי בקשות לאיחוד משפחות. "המוקד להגנת ...

ארגוני השמאל הרדיקאלי מגישים אלפי בקשות לאיחוד משפחות מסיבי מסתננים פלסטינים, אילוסטרציה

בעקבות אי חידושו של חוק האזרחות והכניסה לישראל, ארגוני השמאל הרדיקאלי יוצאים בקמפיין נרחב במטרה להגיש בזמן הקרוב אלפי בקשות לאיחוד משפחות.

"המוקד להגנת הפרט" ארגון שמאל קיצוני הממומן על ידי הקרן לישראל החדשה וממשלות זרות, מוביל קמפיין נרחב בנושא ומדווח כי כיום, ישנן כ-3,500 משפחות בהן אחד מבני הזוג מחזיק רק בתושבות ארעית. זאת אומרת שאלפי אנשים זכאים החל מהיום לתושבות קבע או אזרחות.

באתר ארגון השמאל הרדיקלי נכתב כי: "כבר התחלנו להכין בקשות עבור מאות המשפחות שאנחנו מייצגים, הן עבור בני זוג והן עבור ילדים שהחוק מנע את הסדרת מעמדם".

בנוסף, המוקד להגנת הפרט יוצא בקמפיין דיגיטאלי ופרסומי נרחבת בקרב האוכלוסייה הערבית ביו"ש . על פי אתר המוקד:

"לצד הייצוג הפרטני, המוקד גם מפיץ את הבשורה באמצעות עבודה תקשורתית ופרסומים ברשתות החברתיות, ובאופן זה מספק מידע וייעוץ עבור אלפי המשפחות שמנסות להבין את משמעות המצב החדש וכיצד עליהן לפעול כדי שיוכלו ליהנות מזכויותיהן".

בפוסט שהמוקד פרסם השבוע נאמר: "לא ברור כמה זמן תימשך מציאות חדשה זו. יכול להיות שבשבועות או בחודשים הקרובים החוק יאושר מחדש, בניסוחו המקורי או בניסוח פוגעני יותר או פחות. בינתיים, אנחנו ננצל את חלון ההזדמנות שנוצר כדי שקורבנות החוק יוכלו לדרוש את זכותם הבסיסית לחיי משפחה"

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו" שתנועתו חושפת את פעילות ארגוני השמאל הקיצוני מסר כי: "מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם שמאפשרת לממשלות זרות לממן בתוכה הגנה משפטית למחבלים שרצחו את אזרחיה ומאפשרת מבול של עתירות להכנסת סוסים טרויאנים השואפים למחוק את ישראל מן המפה. אנו קוראים לראשי המפלגות במחנה הלאומי להפסיק להתנהג כמו ילדים, להפסיק עם החרמות ולהתחיל להקים ממשלה נורמלית שתהיה מסוגלת להתמודד עם האתגרים הלאומיים שלה."

מאור צמח יו"ר ארגון "לך ירושלים" אמר כי: "המציאות בה אלפי ערביים יתאזרחו, מציב את מדינת ישראל במציאות ביטחונית קשה ומוביל דה פקטו לקבלת את זכות השיבה ולהפיכתה של מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה.

אני קורא לשרת הפנים איילת שקד להקים באופן מידי צוות אשר יבחן כל מקרה לגופו ושלא יאפשר הצפת מדינת ישראל במי שרוצה לפגוע בצביונה היהודי. יש במקביל לקדם במהירות את חוק יסוד ההגירה".

סיכום חדשות החג: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
"הקצין יינזף פיקודית על ידי מפקדיו"
צפו: תיעוד מעצר שני הנמלטים מכלא גלבוע מקסדת הלוחמים ומהאוויר
חשיפה: כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל
בנט על תפיסת המחבלים: "את מה שהתקלקל - אפשר לתקן"
לאחר שבועיים: נתפסו שני המחבלים הנמלטים מכלא גבלוע
לאחר אינספור פריצות - הפורץ הסדרתי לחנויות נלכד על חם
בנט: אצא למבצע צבאי לעזה אם נצטרך גם עם הקואליציה הזאת
שקד: "אבו מאזן משלם כספים למחבלים שרוצחים יהודים"
שר המשפטים: "אין דבר מסוכן יותר לישראל אם ניכשל במשימה הזו"