פסח: 'הצלה' יפיצו קובץ הלכה מיוחד לחולים

מנכ"ל איחוד הצלה אלי פולק: "כפי שאנו חשים חובה לפרסם מעת לעת הוראות בטיחות לציבור, חובה עלינו לפרסם את ההלכות הנוגעות לכלל הציבור בתחומים של רפואה והלכה"

פסח: 'הצלה' יפיצו קובץ הלכה מיוחד לחולים אילוסטרציה

ביוזמת אגף ההלכה של 'איחוד הצלה' מופץ בימים אלו קובץ הלכות מפורט לחולים לקראת חג הפסח וערב פסח שחל בשבת. קובץ ההלכות נועד לתת מענה הלכתי מקיף לכל השאלות של חולים החל מערב פסח אשר חל השנה בשבת דיני ליל הסדר ושאר ימות החג.

הקובץ נערך על ידי אגף הלכה של איחוד הצלה בראשות מנהל אגף הלכה הרה"ג ר' יעקב רוזנברג שליט"א ורכז הלכה ארצי הרה"ג ר' נפתלי הלפרין שליט"א והוא הוגהה על ידי הגאון רבי שריאל רוזנברג שליט"א מוועדת רבני 'איחוד הצלה' הארצית.

באגף הלכה של 'איחוד הצלה' מסבירים: "כיוון שמקצועיות מקיפה אינה נמדדת רק בטיפול הרפואי, לכן אנו רואים לנכון לתת לכל מתנדב בארגון את מקסימום הידע ההלכתי לו הוא זקוק על מנת שיוכל לסייע לכלל הציבור. בנוסף, במענה לפניות רבות המגיעות למשרדי הארגון ואגף הלכה אנו רואים חשיבות לפרסם את ההלכות ולהנגיש את החומר לכלל הציבור".

את הקובץ ניתן לקבל על ידי פניה למוקד מיוחד שמספרו 03-6003530 – 24 שעות ביממה.

"כארגון רפואי מקצועי הנתמך בידי גדולי הדור ומורי הוראה שליט"א, הציבור מצפה מאתנו לפרסם את ההלכות הנוגעות לכלל הציבור בתחומים של רפואה והלכה, וחובה עלינו לעשות זאת כשם שאנו חשים חובה לפרסם מעת לעת הוראות בטיחות לציבור ואזהרה מסכנות פיזיות", מסכם הרב לייזר היימן סמנכ"ל מתנדבים ותפעול באיחוד הצלה.

בעקבות המוות מאלרגיה: מנהל היחידה לאלרגיה מציע התמודדות
התפללו: תינוק במצב אנוש לאחר שנחנק בבני ברק
רק 15 רופאים מטפלים בחולי אפילפסיה בכל הארץ
זהירות: גל חום מגיע לארץ
החל ממחר: פטור ממסכות מחוץ למבנים
בן 70 נחנק במהלך מנגל - מצבו קשה
בעקבות קרישי דם: הוקפאו חיסוני הקורונה
אזהרת כלבת: בעלי חיים נגועים בכלבת בצפון
פריצת דרך במאבק למלחמה בסרטן המוח
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו