הוגשה תלונה פלילית כנגד השר לבט"פ עומר בר לב

עמותת המטה למען ארץ ישראל, אחת מתנועות הר הבית, הגישה ליועץ המשפטי לממשלה דרישה להורות למשטרת ישראל לפתוח בחקירה פלילית כנגד השר לביטחון הפנים עומר בר ל...

הוגשה תלונה פלילית כנגד השר לבט"פ עומר בר לב השר לביטחון פנים עמר בר לב

עמותת המטה למען ארץ ישראל, אחת מתנועות הר הבית, הגישה ליועץ המשפטי לממשלה דרישה להורות למשטרת ישראל לפתוח בחקירה פלילית כנגד השר לביטחון הפנים עומר בר לב ולהגיש נגדו כתב אישום בחשד לעבירה על חוק השמירה על המקומות הקדושים הקובע כי "העושה דבר העלול לפגוע בחופש הגישה של בני הדתות אל המקומות המקודשים להם או ברגשותיהם כלפי אותם מקומות, דינו מאסר חמש שנים".

התלונה מתייחסת לראיון שנתן השר בר לב לחדשות 13 ביום 18.7.21 שבו אמר בר לב: "אם יהודים מתפללים בהר הבית - זה בפירוש בניגוד לחוק. אני לא ראיתי את התמונות האלה. גם בעבר היו יהודים שעלו להר הבית במסווה של סיור והתפללות. זה בניגוד לחוק"

עו"ד אביעד ויסולי, יו"ר העמותה כתב כי "תיוגם של יהודים המתפללים בהר הבית (פעילי המטה למען ארץ ישראל ועשרות אלפי יהודים בשנה) כעבריינים על החוק, על ידי אדם בתפקיד השר לביטחון הפנים הממונה על המשטרה, מהווה פגיעה בחופש הגישה וברגשות של אותם יהודים כלפי המקום הקדוש להם ביותר, ובכך הוא מהווה עבירה פלילית על סעיף 2(ב) לחוק השמירה על המקומות הקדושים (בדרגת פשע) מצד מר בר לב".

עוד מצוין בתלונה כי בג"ץ חזר בפסיקותיו לפחות 14 פעם, משנת 1993 ועד היום, על העיקרון כי יהודים רשאים להתפלל בהר הבית, לדוגמא: "נקודת המוצא העקרונית הינה כי לכל יהודי הזכות לעלות להר-הבית, להתפלל עליו, ולהתייחד עם בוראו. זהו חלק מחופש הפולחן הדתי; זהו חלק מחופש הביטוי". (בג"צ 2725/93 - גרשון סלומון נ' מפקד מחוז ירושלים ואח').

היועץ המשפטי לממשלה מתבקש גם לקבוע הסדרים למניעת ניגוד עניינים לשר בר לב בהקשרים הרלבנטיים לחקירה זו. לשכת המפכ"ל אישרה את קבלת התלונה.

ח''כ אייכלר: "לעשות שיימינג לראשי הערים שלא רוצים חרדים"
"מתחנן בפני נפתלי בנט - תתיר לי את הנדר ותפתח מה היה בפגישה"
צפו: ח''כ ארבל בפיוט על הממשלה
ח''כ מקלב דורש: דיון עם בנט על תקציב המדינה
ממשלה מיותרת: הקואליציה הקימה 5 וועדות נוספות
דרעי: "הממשלה הזאת מחריבה את ההישגים הגדולים שהבאנו לפריפריה"
נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש״ח למנסור עבאס"
"שם על הכוונת את משפחות ברוכות הילדים, הציבור החרדי ועולם התורה"
אייכלר על ימינה: התרחקו מהרבנים שלהם ונלחמים נגד אותה יהדות נאמנה
בנט לליברמן: מוביל בבטחה את התקציב