מאבק על מיקומים: "מקדמים פריימריז לרשימת כחול לבן"

במפלגתו של גנץ ידרשו להוציא את קביעת המיקומים מידיו • בכירים בכחול לבן: "לא רוצים לפגוע בבני, אבל יש ח"כים שראויים להנהיג או לשפר מיקום"

מאבק על מיקומים: "מקדמים פריימריז לרשימת כחול לבן" גנץ משקיף לעתיד, אילוסטרציה

למרות תקוות פנימיות שקיימות בכחול לבן כי הדהירה לבחירות תיעצר, במפלגה החלו להיערך לבחירות. ל"ישראל היום" נודע כי גורמים בכירים במפלגה מתכננים להציף את נושא הפריימריז, שאינו קיים בכחול לבן ולפעול מול היו"ר בני גנץ לקיומן. כך מדווחת כעת כתבת ישראל היום דניאל רוט-אבנרי.

בכיר בכחול לבן אמר כי "ההליך נעשה בעדינות רבה והוא יוגש לבני, אף אחד לא רוצה לטלטל את המפלגה, אך אנו רוצים שהיא תהיה דמוקרטית ולא תגיע למצב זהה לזה של יש עתיד, שבה יאיר לפיד למעשה קובע הכל". עוד אישר אותו בכיר כי ההיערכות לדרישת פריימריז החלה לבעבע בשטח בתקופה האחרונה אך חלחלה עד בכירים ברשימה ששוקלים בימים אלה כיצד לפעול בעניין כדי שלא לפגוע בנאמנותם ליו"ר.

כחול לבן היא מפלגה צעירה במפה הפוליטית, וחברי המפלגה והמיקומים בה נקבעים ע"י היו"ר בלבד, שמתייעץ על כך עם מקורביו. על פי מה שנודע כי בכירים בכחול לבן, שחשו עד עכשיו אי נוחות בכלל להעלות את הרעיון על מנת שלא לפגוע ביו"ר, בני גנץ, קיבלו החלטה לקדם מולו, ככל שיתקרבו הבחירות הבאות, מהלך של פריימריז במפלגה.

אין מדובר בפריימריז לבחירת היו"ר ולקריאת תיגר רשמית מול בני גנץ בשלב זה, אלא בפריימריז שיקבעו את מקומות 1 עד המשך הרשימה. מי שמובילים את המהלך המתהווה בדממה ובדיסקרטיות בשלב זה מאמינים כי הצפת פריימריז לבחירת הרשימה ישמשו שלב בדרך למדרגה הבאה - פריימריז על ראשות כחול לבן.

"בעדינות" מול היו"ר

גורם המעורה בפרטים בכחול לבן סיפר כי "המטרה היא לא לפגוע בבני, אלא למנף את כוחה של כחול לבן. ישנם עוד אנשים טובים וראויים במפלגה שראויים להנהיגה, או לשפר את מיקומם".

נזכיר כי בחודש ספטמבר הפתיע ח"כ עפר שלח את יו"ר "יש עתיד", יאיר לפיד, כשהצהיר בתקשורת שהוא מעוניין בפריימריז לראשות "יש עתיד". בכך הוא קרא תיגר על שותפו וחברו לפיד, שבזמנו הגיב "נבחן את הדברים" ומאז דבר לא השתנה, מעבר לריחוק בין שלח ללפיד.

בשיחות הבהירו הגורמים בכחול לבן כי למדו מאותו אירוע במפלגה שהיתה שותפתם לשעבר, ולכן הפריימריז שהם מעוניינים בהם בכחול לבן לא יוצגו כפריימריז על ראשות המפלגה, אלא על המיקומים.

בסביבתו של בני גנץ נרשמה הפתעה גמורה מנושא הפריימריז ובהלה בנוגע לאפשרות כזו. תגובת כחול לבן לא נמסרה עד סגירת הגיליון.

הרב מאזוז: "ליברמן זה השטן בהתגלמותו"
פרשת הצוללות: עולים לבג''ץ
צפו: פינדרוס על המשטרה • תיעודים מליל האימה
אייכלר מזהיר מפני "האלימות השלטונית"
22.01.2021: הכותרות של 'בימה' עם כל השינויים העוברים בימים האלה
תקווה חדשה: בנו של ראש הממשלה מנחם בגין מצטרף
נתניהו בוחן: פתיחה חלקית של "עולם התרבות"
ראש מועצת בנימין על גנץ: "חזר בו ברגע האחרון"
שגריר ארה"ב סיים את כהונתו בכותל המערבי
"שיח של שנאה וקיטוב, בזמן האסון, התנהלות בלתי אחראית"