הממשלה אישרה הגבלת הלימודים הפרונטליים למחוסנים

סגן יו"ר הנהגת ההורים הארצית: אם נשלח חצי מיליון ילדים הביתה זה יהיה אסון לאומי. תהיו אמיצים ותראו את טובת הילד

הממשלה אישרה הגבלת הלימודים הפרונטליים למחוסנים אילוסטרציה

ועדת החינוך החליטה להגביל את כיתות א' עד ו' ברשויות אדומות ללימודיםפרונטליים אשר תהיה בתוקף רק עד מחר בחצות ולפיה התלמידים ילמדו תוך צמצום מגעים, אלא אם כן בכיתה יש 70% תלמידים בעלי תו ירוק (עד ה- 9.1.22 מחשיבים גם את מי שקיבל חיסון אחד כבעל תו ירוק); ביום רביעי תתכנס ועדת החינוך לדון במתווה חדש שתביא הממשלה לאישור הוועדה.

הרחבת ההנחיה לגבי כיתות ז' יד יב' בערים כתומות המחייבת למידה מרחוק או בשטח פתוח אלא אם כן יש בכיתה 70% תלמידים בעלי תו ירוק – תפוג ביום ראשון בחצות; ביום שני תתכנס ועדת החינוך לדון במתווה חדש שתביא הממשלה לאישור הוועדה.

לבקשת ועדת החינוך המתווים החדשים יהיו מאוזנים יותר ויאפשרו למידה פרונטלית לתלמידי א' עד ו' ברשויות אדומות ולתלמידי ז' עד יב' ברשויות כתומות. יו"ר הוועדה ח"כ שרן השכל ביקשה ממשרד הבריאות לבחון אפשרות שתלמידים לא מחוסנים יציגו פעמיים בשבוע בדיקת קורונה שלילית (PCR) כחלופה לתו ירוק וכך תוכל הכיתה ללמוד באופן פרונטלי ולא מרחוק. עוד ביקשה הוועדה שבמתווה המתוקן יובהר כי תלמידי כיתות א' עד ו' ברשויות אדומות לא ילמדו מרחוק, זאת על מנת לאפשר להם למידה איכותית ולאפשר להוריהם לצאת לעבודה.

ההחלטה התקבלה חרף נציגי הנהגת ההורים הארצית וראשי ערים שקראו לחברי הכנסת לא לאשר את מתווה הלימודים מרחוק.

אודליה שינדורף, סגן יו"ר הנהגת ההורים הארצית לחברי הכנסת קראה לא לתת יד לסגירת מערכת החינוך. "יגיע היום בו להורים ימאס והם ישלחו לכם את החשבון של ימי החופש והמחלה שלהם, של השיעורים הפרטיים של התלמידים שנשארו מאחור ושל הטיפולים הנפשיים שלהם. תהיו אמיצים ותראו את טובת הילד. אם נשלח חצי מיליון ילדים הביתה זה יהיה אסון לאומי".

בני כשריאל, ראש עיריית מעלה אדומים, המוגדרת כרשות אדומה קרא למשרד החינוך לא לסגור באופן גורף בתי ספר. "תנו לנו, ראשי הערים, להחליט אילו מוסדות חינוך יסגרו בהתאם לנתוני התחלואה. הסגרים ממש פוגעים בילדים".

לדברי פרופ' חגי לוין, יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור, הנוסחה של רמזור החינוך היא נוסחה מיושנת שאינה מתאימה לגל הנוכחי. "ברירת המחדל צריכה להיות – כולם לומדים אלא אם כן יש סיכון בריאותי מוכח. אני גם לא רוצה שהילדים שלי יהיו במקום בו יש סיכון הדבקה גבוה. צריך פתרון פרטני ולא לשלוט דרך הממשלה והכנסת בכל מקום; צריך לתת למנהלי בתי הספר עם הקהילה המקומית לקבל החלטות וההחלטות האלה הן דינמיות". לדבריו, התועלת האפידמיולוגית מסגירת בתי הספר קטנה, לעומת זאת הנזק הבריאותי כתוצאה מסגירת בתי ספר הוא עצום.

מנגד התריעה ד"ר אפרת אפללו מנהלת המחלקה לחינוך ולקידום הבריאות במשרד הבריאות, כי ישנה עלייה במספר המאומתים לקורונה ולווריאנט האומיקרון: נכון לאתמול – 900 ילדים בגילאי 0-18 אומתו לנגיף הקורונה, הם מהווים 51.4% מכלל המאומתים. מספר החולים הפעילים במערכת החינוך: 5693 תלמידים ו- 529 אנשי צוות פעילים. בקבוצת גילאי 12-15 50% עם תו ירוק, ובגילאי 16-18 70% עם תו ירוק. ד"ר אפללו הביעה ביקורת כלפי משרד החינוך ואמרה כי הדרך הנכונה לצמצום מגעים בין תלמידים היא באמצעות למידה היברידית (משולבת למידה מרחוק ובכיתה), אך לדבריה, משרד החינוך לא ערוך לסוג כזה של לימודים.

שימי לוינטל כבן ה- 15 אותר כשהוא בריא ושלם
ראיתם אותו? מחפשים אחר אברהם ישעיה בן ה-30
יממה לאחר החיסול: אביו של לוחם הימ"מ נפטר בביתו
בערב שבת: חרדי התמוטט וטבע במקווה במאה שערים
מפחיד: זה השם הנפוץ ביותר בישראל לתינוקות השנה
בני ברק: בת שנה נכוותה קשות ממים רותחים
הממשלה בתוכנית יוצאת דופן שתכפיל את קצבאות הזקנה
ארוחה שהיא חוויה: 4 טיפים שישדרגו את שולחן החג
הותר לפרסום שמו של החייל שנהרג אמש
לראשונה בהיסטוריה: סרבנית גט – הובאה לבית הסוהר