חדש בקפלן: טיפול תזונאי מרחוק

מכשיר חדשני יסייע לתזונאיות לטפל בחולים קשים, ביניהם חולי קורונה, כשהם מרותקים למיטה

חדש בקפלן: טיפול תזונאי מרחוק בית החולים קפלן

לראשונה בין בתי החולים בישראל, נכנס לשימוש התזונאיות ביחידה לתזונה בקפלן מקבוצת כללית, מכשיר ביו-אימפדנס המאפשר מדידת הרכב גוף הכולל מסת שריר ואחוזי שומן, למטופלים יושבים או שוכבים במיטה.

בעזרת הביו-אימפידנס ניתן להעריך בצורה מיטבית את מצבו התזונתי של המטופל ולקבוע תכנית תזונתית מדויקת ומותאמת אישית. המכשיר הוכנס לשימוש במחלקה לטיפול נמרץ, במרפאת הכבד ובמכון הגסטרו, בהמשך יורחב השירות גם למטופלים במחלקות נוספות.

ד"ר הילה זהרוני, מנהלת היחידה לתזונה בביה"ח קפלן, מסבירה את חשיבות המכשיר עבור מטופלים במצבים קשים, ביניהם חולי קורונה. "ישנה חשיבות רבה לאבחון הרכב הגוף במהלך הירידה במשקל הן לעוסקים בספורט והן למטופלים במצבי חולי שונים ובמצבי דלדול שריר לאחר אשפוז ממושך.

ומוסיפה ד''ר הילה: "לעיתים מסת השריר עלולה להיפגע במהלך הירידה במשקל ולכן יש להעניק טיפול תזונתי מיוחד על מנת להשיב את מסת השריר לקדמותה".

בשונה ממכשירים המוכרים בחדרי הכושר, מכשיר זה הינו ייחודי ומאפשר גם מדידת מטופלים מרותקים למיטה, מטופלים עם בצקות. תהליך המדידה נעשה באמצעות מוליכות חשמלית המושפעת מכמות המים הנמצאת במסת הגוף הרזה.

איך שוברים את הצום? מה כדאי לאכול ולשתות אחרי הצום?
לרגל עונת השמחות - תמונות בר שתרצו גם אתם להזמין לאירוע:
"הצ'ולנט של יוסל'ה" - לא מפסיקים לתת בראש
חגיגה לעיניים - מקבץ מגשי פירות שישאיר אתכם פעורי פה - באדיבות פאר הפרי
דג טונה ענק נלכד מול חופי ישראל
שושנה מעגבניה -עם 'פאר הפרי' זה אפשרי:)
המשטרה סגרה מאפייה שהעסיקה שוהה בלתי חוקי
תזהרו: כדורי שוקולד עם חיידקי ליסטריה מונוציטוגנוס
דרמה: שני מנהלי ייצור בחברת אסם ועובד אחד נדבקו בקורונה
המס על הדגים הקפואים יפחת