סיכום חדשות השבת: רוסיה הציעה לאיראן הסכם גרעין זמני

לפי ההסכם, איראן תפסיק את העשרת האורניום עד לרמה של 60% ותיפטר מהמלאי הנוכחי שלה • ארה"ב העבירה נשק לצבא אוקראינה • 70 בני אדם נהרגו בתקיפות אוויריות בתימן

סיכום חדשות השבת: רוסיה הציעה לאיראן הסכם גרעין זמני נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

דיווח: רוסיה הציעה לאיראן הסכם גרעין זמני בידיעת ארה"ב

רשת NBC דיווחה כי גורמים רשמיים בארה"ב המעורבים במשא ומתן בין המעצמות לאיראן, טוענים שרוסיה הציעה לכונן הסכם גרעין זמני.

על פי הפרסום ב'ישראל היום' לפי ההסכם, איראן תפסיק את העשרת האורניום עד לרמה של 60% ותיפטר מהמלאי הנוכחי שלה על ידי ייצואו לרוסיה. בתמורה תקבל איראן גישה להכנסות נפט שהוקפאו בחשבונות בנק זרים ומוערכים במיליארדי דולרים. לפי הדיווח, טהרן מתנגדת להסכם ביניים ואף מסרבת לדון בפרטי הצעת מוסקבה.

הדיווח נמסר על ידי שני פקידים אמריקאים וארבעה אנשים נוספים שמכירים את הדיונים, שמסרו כי ארה"ב מודעת להצעה, שמגיעה ככל שגובר החשש בממשל ביידן שהזמן לחזרה להסכם הגרעין מ-2015 הולך ואוזל. עם זאת, בכיר הממשל ביידן אמר ל-NBC כי הסכם זמני לא נדון ברצינות.

בצל המתיחות: ארה"ב הורתה למשפחות הסגל הדיפלומטי לצאת מאוקראינה

מזכירות המדינה האמריקנית הורתה היום (שבת) למשפחותיהם של חברי הסגל הדיפלומטי ועובדי השגרירו תבאוקראינה לעזוב את המדינה, זאת בעקבו תהחשש הגובר לפעולה צבאית רוסית במדינה המזרח אירופאית, כך דיווחה רשת החדשו תהאמריקנית "פוקס ניוז".

תימן: עשרות הרוגים בתקיפות אוויריות, רשת האינטרנט נפלה

לפחות 70 בני אדם נהרגו אתמול (שישי) בתקיפות של הקואליציה הסעודית בתימן. בעקבות התקיפות, רשת האינטרנט נפלה בכל האזורים הנשלטים על ידי המורדים החות'ים, כולל הבירה צנעא.

אחרי סדרת התקיפות בצנעא, המיליציה החות'ית בתימן שיגרה איום חסר תקדים לעבר איחוד האמירויות. דובר החות'ים המליץ לחברות זרות לעזוב את המדינה: "אחרי הטבח שביצעו מטוסי התוקפנות של סעודיה, ארה"ב ואיחוד האמירויות היום נגד עמנו היקר, אנחנו מייעצים לחברות הזרות במדינת האמירויות לעזוב, שכן הן משקיעות במדינה שאינה בטוחה כל עוד השליטים שלה ממשיכים בתוקפנות על ארצנו".

קטאר תפתח חשבון למימון גז לתחנת הכוח בעזה

השליח הקטארי, מוחמד אל-עמאדי, חתם אתמול (שישי) כראש ועדת שיקום עזה על הסכם עם חברת עזה לייצור חשמל וחברת הפצת החשמל בעזה.

השליח אישר כי ההסכם שנחתם עם ווליד סלמאן, נציג חברת עזה לייצור חשמל, וכנעאן עביד, ראש מועצת הנהלת החברה להפצת חשמל בעזה, כולל פתיחת חשבון ערבות לכיסוי עלויות אספקת הגז וייצור החשמל בתחנת הכוח היחידה ברצועת עזה.

במסגרת ההסכם, ועדת השיקום הקטארית תהיה הבעלים העיקרי של החשבון ותארגן את התשלומים דרכו. מצידה, חברת עזה לייצור חשמל תפקיד בחשבון 5 מיליון דולר בכל חודש עם תחילת פעילות תחנת הכוח באמצעות גז.

משאיות נבדקות לפני הכניסה לעזהמשלוח הנשק האמריקני באוקראינה
זוועה באוקראינה: עשרה אזרחים נהרגו מפגיעת פגז
נראה אתכם: ג'אגלינג וסידור שלוש קוביות הונגריות בו זמנית
ארה"ב תוציא ארגונים אסלאמיים ויהודיים מרשימת ארגוני הטרור
בעקבת פינלנד: שבדיה הצהירה כי בכוונתה להצטרף לנאט"ו
"אפס מקרי הדבקה": הסגר הגדול ביותר בסין הגיע לסוף המיוחל
דו"ח מודיעין: צבא רוסיה איבד שליש מכוחותיו באוקראינה
רוסיה מאיימת על שבדיה ופינלנד: "הן יהפכו לאויבות שלנו"
במלאות 77 ל'חג הנצחון': מוסקבה אומרים תודה ל'וֶטֶרָנִים' היהודים
באודסה מתכוננים לגרוע מכל: "חבל מאוד שאין לנו כיפת ברזל":
בעקבות טביעת ספינת מהגרים לבנונית: המופתי בטריפולי הותקף