"לא זכורה פעילות רשמית נגד ההסתה הפלסטינית כמו בתקופה האחרונה"

'מרכז בדין' הפועל מעל ל-30 שנים לחשיפת התכנים המסיתים הקיימים בספרים הנלמדים בבתי הספר של אונר"א, מזהה בתקופה האחרונה שינוי מהותי בהתנהלות הרשמית של נציגי משרד החוץ מול הנושא לעומת הגישה שרווחה עד כה

"לא זכורה פעילות רשמית נגד ההסתה הפלסטינית כמו בתקופה האחרונה"

שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן צפוי להציג הלילה בפני נציגי המדינות החברות באו"ם את עיקרי הדוגמאות להסתה הקיימת בבתי הספר של אונר"א - סוכנות הפליטים הפלסטינים, כפי שהוצגו לו על ידי 'מרכז בדין - לחקר מדיניות המזרח התיכון'. המרכז הפועל מעל ל-30 שנים לחשיפת התכנים המסיתים הקיימים בספרים הנלמדים בבתי הספר של אונר"א, מזהה בתקופה האחרונה שינוי מהותי בהתנהלות הרשמית של נציגי משרד החוץ מול הנושא לעומת הגישה שרווחה עד כה.

דוד בדין, מנכ"ל מרכז בדין לחקר מדיניות המזרח התיכון: "לא זכורה פעילות ישראלית רשמית נגד ההסתה הפלסטינית כמו בתקופה האחרונה. השגריר גלעד ארדן פועל מול ההסתה הפלסטינית הקיימת בבתי הספר של אונר"א כמו שלא פעלו לפניו ואנו מברכים אותו על כך. במשך שנים מדינת ישראל העלימה עין וכעת סוף סוף גורמים רשמיים עוסקים בנושא. המפגעים הפלסטינים לא פועלים בחלל ריק והמאבק בהסתה של התלמידים צריך להיעשות בשיא העוצמה דווקא על ידי מדינת ישראל המשקיעה כה רבות בהגנה על אזרחי המדינה מפניה תוצאותיה".

אילסוטרציה
נתפסו תוקפי האוטובוס במזרח ירושלים
"אני שוחט אותך": מאבטח איים על ילד חרדי
איראן שיגרה טיל שמותאם לנשק גרעיני
צפו: מטח זיקוקים לבתי יהודים בסילוואן
בושה: מסתננים חודרים לישראל מול הצבא • צפו
אנטישמיות בעידן הקורונה: ירידה באלימות לצד החמרה ברשת האפלה
לאחר שנים של מגעים: ישראל ורוסיה חתמו על מזכר הבנות לשיתוף פעולה
משרד החוץ האיראני: האונייה שנפגעה מגינה מפני פיראטים
פרץ לדירה וקפץ מהחלון ונפל בידי השוטרים • צפו בתיעוד
צפו: איך קורה שקומץ בני אדם תובע בעלות על אלפי דונמים?