מיטב האומנים במחרוזת שמחה לכבוד ארץ ישראל ויוסף הצדיק

ט"ו בשבט, ראש השנה לאילנות הוא גם חגה של ארץ ישראל. בעוד רבים מתמקדים בפירות יבשים המיובאים מכל קצוות תבל, החליט המפיק יוסף פריסמן להחזיר את ארץ ישראל י...

מיטב האומנים במחרוזת שמחה לכבוד ארץ ישראל ויוסף הצדיק

ט"ו בשבט, ראש השנה לאילנות הוא גם חגה של ארץ ישראל. בעוד רבים מתמקדים בפירות יבשים המיובאים מכל קצוות תבל, החליט המפיק יוסף פריסמן להחזיר את ארץ ישראל יחד עם נחלת יוסף הצדיק לקדמת הבמה.

כך בתחילת חודש שבט התכנסו מיטב אמני המוסיקה היהודית; סיני תור, מרדכי יצהר, הראל טל, ירמיהו פיחה, צחי קליין, יאיר כהן, יוסף ארנסטי ואליסף ניצן ביקב כביר באלון מורה, הצופה על הר גריזים, סמוך ונראה לקבר יוסף הצדיק זיע"א. סביב שולחות ערוכים במיטב פירות הארץ, אירח ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן את האמנים לסדר ט"ו בשבט ביקב כביר באלון מורה.

כטוב לבם בפירות הארץ, פצחו האמנים במחרוזת שירים לכבוד ארץ ישראל ויוסף הצדיק, יחד עם נגנים בהפקה מוסיקלית של נתנאל חמו וידידיה קליין. בין השירים במחרוזת; רחמנא אדכר לן, ואני נתתי לך שכם אחד, שירת שכם שחיבר הרב הלל אליהו ליברמן הי"ד, יהלומה יהלומה, בזכות יוסף הצדיק, טובה הארץ מאוד מאוד, נעימה לי ועוד.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "אין מקום מתאים מהשומרון, לשיר ממנו על יוסף הצדיק וטובה של הארץ שפרושה מקצה לקצה מעל הר כביר, ובוודאי לעבר הר גריזים שם קברו של יוסף הצדיק. זכינו להיות הדור שחוזר לארצו, ואנחנו בשומרון זכינו לחזור לנחלת יוסף, המועצה האזורית שומרון ואני כמובן שמחים להלל את הארץ עם האמנים הנפלאים הללו היישר מכאן".

סדר טו בשבט בשומרון | ראש המועצה יוסי דגן מארח מיטב האומנים במחרוזת שמחה לכבוד ארץ ישראל ויוסף הצדיק

מועצה אזורית שומרון

נתי לוין מגיש גרסה ווקאלית לשירו: "נאר אין השם"
שיר אקאפלה חדש ומקורי של חיים משה רכניץ "אשת חיל"‎‎
ועכשיו בגרסה ווקאלית: ארי גולד ומוטי וייס – 'אהבת תורה'
לימי הספירה: משה קליין בביצוע ווקאלי - תאיר את דרכי
אלבום ווקאלי שני לאומן הווקאל: מאיר בן דרור – "לבבות"
גם בווקאלי: ר' שלמה טויסיג בגרסה ווקאלית ללהיט "עזרי"
"בוקר טוב" לאומן הווקאל היהודי מאיר בן דרור
שלום ברנהולץ פותח את ימי ספירת העומר עם גרסה ווקאלית - "עם סגולה"
דוד כהן בסינגל ווקאלי חדש ומקורי: "בדרך אליך"‎‎
ועל ידי זה יושפע שפע רב | ניגונו של האדמור מקאליב זיע"א