הנשים החרדיות מספרות: "היחס אלינו בכל המחלקות היה מדהים ומכבד"

מערד ועד נתניה: נשים חרדיות שילדו במחלקת היולדות ב'שמיר'- אסף הרופא מספרות על החוויה החיובית והיחס המכבד – בפרט בימים אלו

הנשים החרדיות מספרות: "היחס אלינו בכל המחלקות היה מדהים ומכבד" בימה - המעודכנים מעדכנים

זרם היולדות החרדיות שבוחרות במרכז הרפואי (שמיר) נמצא בעליה מתמדת בשנים האחרונות, כאשר בשבועות האחרונים, על רקע משבר הקורונה, הזרם התעצם משמעותית לאור היחס האדיב, ההגון וההוגן לו זוכות הולדות בבית החולים.

היולדות מגיעות בעיקר מערי המרכז, אך לא רק. יולדות רבות עושות את השיקול לפיו מוטב להקריב נסיעה ממשוכת לטובת חווית לידה מפנקת ויוצאת דופן.

"לא חלמתי שיש מקום כזה", מספר ד מנתניה, שאחרי 4 לידות בחרה ללדת את הילד החמישי ב'שמיר'. "לאורך השהות בבית החולים יצא לי לעבור בכמה מחלקות, וגם לעבור בדיקת קורונה שיצאה שלילית....התרגשתי מאוד מהיחס החם האכפתי והקשוב של הצוותים בכל המחלקות (מיון, חדרי לידה, נשים, יולדות והתינוקיה) מהמקצועיות שמורגשת בכל טיפול, והרוגע הנדיר בכל המחלקות.. ובמיוחד בתינוקיה".

ח, תושבת בני ברק שילדה אף היא בשמיר, מדגישה נקודה נוספת: "שהיתי עם עוד יולדת בחדר משותף במהלך השבת מה שהוסיף המון להרגשה "השבתית" והרגיע את החששות שהיו לי מפני אשפוז שבת".

ו, תושבת ערד (!) שבחרה ללדת בשמיר מספרת: "הלידה הקודמת היתה טראומתית, אז החלטתי לאור המלצה של חברה טובה לנסות את שמיר. נכון שמדובר בנסיעה ארוכה, אבל אחרי מה שעברתי החלטתי שזה שוה לי".

ההחלטה, לדבריה, התבררה כמשתלמת במיוחד. "לא האמנתי שיש דבר כזה חווית לידה...כל הצוות בשמיר, מהרופאים והאחיות ועד המנקים, רק רוצים לעזור ולסייע ועושים את זה במאור פנים וביחס שלא רואים בשום מקום אחר".

לדבריה, "אין שום יחס שונה בין המגזרים שזה משהו שחוויתי לצערי במהלך מעקב ההריון במקומות אחרים...היחס בשמיר הוא אחיד ומכבד לכולם...זהו מקום שהוא ממש מודל לחיקוי לבתי חולים אחרים".

גמזו: להסיר את הסגר מרכסים, מודיעין עלית, ביתר עלית ושכונת מטרסדורף בירושלים
לקראת ההילולא - אולפן הוקם בציונו של מרן • שידור חי כאן באתר 'בימה'
20% מחולי הקורונה בבתי החולים יכולים לעבור לאשפוז ביתי • צפו בדברי פרופ' ברבש
פרופ' גמזו בועדה בכנסת: "נקצר את הבידוד ל-12 ימים על ידי בדיקה אחרי 10 ימים"
הדרדרות במצבו של חבר ארגון הטרור פתח, המאושפז בהדסה
עדכון קורונה: עלייה בכמות ואחוז המאומתים
שירות חדש: בדיקות בתשלום לזיהוי הימצאות נוגדי קורונה בדם
מלחיץ: ילדים מאושפזים עם תסמונת קשה - לאחר שנרפאו מהקורונה
3,600 מיטות אשפוז נוספות הכנה לחורף הקרב - בפעולת השר דרעי
גמזו מכחיש: לא בוצעו שינויים ברמזור