זעזוע בחריש: ראש העיר הדתי יוזם חילול השבת בעיר

זעזוע בעיר חריש: ראש העיר הדתי, יצחק קשת דורש לפתוח את החנויות בשבת קודש

זעזוע בחריש: ראש העיר הדתי יוזם חילול השבת בעיר ראש עיריית חריש, יצחק קשת עם נתניהו

זעזוע עמוק בחריש: ראש העיר הדתי מעוניין לפתוח עסקים בשבת קוש, תוך הפרה בוטה של קדושת השבת ופגיעה עמוקה בציבור החרדי המהווה חלק נכבד בעיר.

ראש האיש פרסם בחשבון הפייסבוק: "כל הסוגיות הבוערות על השולחן. הגיע הזמן לספר שאנחנו בשיאו של תהליך עומק לגיבוש קווי מסגרת ברורים של המרחב הציבורי בשבת בחריש. אני עמל על כך רבות ומוביל את התהליך ביחד עם חברי מועצת העיר. הגענו כבר להסכמות ולהכרעות בחלק מהנושאים שמטרידים את תושבי חריש בעניין השבת, ואני מקווה שבקרוב מאוד נהיה אנשי בשורה ונציג לפניכם את העקרונות המוסכמים".

במקום למנוע את הפירוד שיווצר בעיר, מנסה ראש העיר לגלגל את האחריות על הציבור: "כולנו עדים לכך שמתחילה להיווצר מתיחות בין חילונים ודתיים בחריש. בשלב הזה ניתן בהחלט למנוע הידרדרות ולהחזיר את השדים לבקבוק. אני מפציר בכולם: אל תיגררו לפרובוקציות ולשיח המפלג שקיצונים מנסים להוביל אותנו אליו. בקרוב מאוד ננהל את המרחב הציבורי בשבת בהתאם לעקרונות יסוד מוסכמים, והוא לא יהיה פרוץ לכל יוזמה או גחמה של אף אחד".

בעקבות הגזרה הקשה, רבני העיר מסרו כי: "לא נסכים לשום פשרה, השבת היא אבן יסוד של העם היהודי".

סגן השר אורי מקלב התייחס לכוונת ראש מועצת חריש לאשר חוק עזר עירוני לפתיחת מרכולים בשבת: "לצערנו ראש מועצה כאדם דתי ומסורתי מבקש להביא לאישור חוק המתיר מסחר בעיצומה של שבת קודש בכל רחבי העיר. זהו הרס חומות השבת, חוק זה באים יאושר יהפוך את צביון העיר ויקבע אותה כעיר של מסחר ובילויים בשבת קודש רח"ל?"

והוסיף: "כיצד יהודים יוכלו לחיות במקום שכזה? רמיסת השבת במרכז החיים של הציבור התורני והחרדי זהו סכין החותכת בלב ולא ניתן לראות זאת. מדובר בפריצה חמורה ובתקדים חמור ומסוכן ביותר שהיה עד כה".

ח''כ בן צור: "ראש עיריית חריש חצה קו אדום"
150,000 ש''ח: תביעה על הוצאת דיבה נגד ד''ר פרייס
חכמי הדור: להרבות בתפילה בעקבות המצב הקשה
אבל בויזניץ: איש השמחה, הרב שמואל מאיר ע"ה
חורבן היהדות: ראש העיר ה'חרדי' אישר חילול שבת בחריש
בת עין: אין כניסה לשוטרים
נעצר: מבריחי סחורה בשווי 110,000 ש''ח
אושר: הסגר מתארך בעשרה ימים
מודיעין עילית: בית כנסת עלה באש
שמחת הבר מצווה לנכד האדמו"ר מדעעש קרית יואל • גלרייה