סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו

שני הרוגים ממיליציה איראנית לאחר תקיפה שיוחסה לישראל • חמאס העביר למצרים הצעה חדשה לעסקת שבויים • תקלה נוספת בפייסבוק, וואטסאפ ואינסטגרם, בפעם השנייה השבוע

סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו אילוסטרציה

דיווח ערבי: שני הרוגים ממיליציה איראנית בתקיפה שיוחסה לישראל בסוריה

המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח הבוקר (שבת) על שני הרוגים בשורות המיליציות האיראניות בעלי אזרחות זרה, כשלא ידוע לאיזה ארגון הם שייכים. למידע לא התקבל אישור ממקור אחר או גורם רשמי כלשהו. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

על פי הדיווח שמהימנותו לא ברורה, מספר ההרוגים צפוי לעלות בשל כמה פצועים באורח קשה ומידע על הרוגים אחרים. כזכור, אמש הודיע גורם צבאי סורי לסוכנות הידיעות הממשלתית כי "בתקיפה ישראלית נגד בסיס T 4 נפצעו שישה חיילים". מדובר בשדה תעופה באזור חומס.

בכיר בחמאס: העברנו למצרים הצעה לעסקת חילופים שבויים, מחכים לעמדת ישראל

חבר הלשכה המדינית בחמאס, מוחמד נזאל, אמר היום כי ארגון הטרור "הגיש הצעה ברורה לצד המצרי וחזון מפורט להשלמת עסקת חילופי שבויים". בראיון לערוץ א-ר'ד המצרי אמר הבכיר בחמאס כי הם מחכים לעמדה הסופית מצד ישראל ולתגובתה למפת הדרכים שהוצעה לעסקת חילופי שבויים.

לדברי נזאל, חמאס מעוניין בהשגת עסקה מבלי לחזור לאחור ויאלץ את ישראל לשלם מחיר גבוה. עוד ציין כי במהלך פגישה של הנהגת חמאס עם אשתו של מרוואן ברגותי, הובטח שהאסיר הביטחוני ובכירים אחרים יהיו בראש הרשימה בעסקה. כמו כן, הוא הכחיש שהארגון דן ברגיעה ארוכת טווח עם המודיעין המצרי. לטענתו, כרגע יש רגיעה מוגבלת אבל ישראל לא מחויבת לה.

בפעם השנייה השבוע: קשיי גלישה בפייסבוק, וואסטאפ ואינסטגרם

גולשים רבים ברחבי העולם דיווחו אמש (שישי) על קשיי גלישה ברשתות פייסבוק, וואטסאפ ואינסטגרם. חברת פייסבוק התייחסה לדיווחים, אמרה כי היא פועלת לטפל בקשיי הגלישה והביעה התנצלות בפני הגולשים. בתום התקלה אחרי כמה שעות, בפייסבוק הביעו התנצלות בפני המשתמשים ושייכו את התקלה לעדכון שהשתבש. בהודעה שפורסמה, מסרו בפייסבוק כי התקלה תוקנה והכול אמור לחזור לקדמותו.

החיילים הנעדרים בעזה הדר גולדין ואורון שאול היפייסבוק וואטסאפ
צפו: גנב עשרות אלפי שקלים מישיבה, חזר ונתפס
בנט: "ישראל מוטרדת מאוד מהנכונות להסיר את הסנקציות"
בחור הישיבה הוכה בסטנדר על ידי בני מיעוטים, המשטרה סגרה את התיק
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספו
מפקד פיקוד דרום: "ייקח זמן, אבל נמצא פתרון לרקטות"
השגריר היוצא: "מקווה שמדינה מוסלמית נוספת תצטרף להסכמי אברהם"
בעיצומה של סדנת צהל - מטוס כמעט והתרסק
1,200 שוטרים: 41 עצורים בנגב
חרדי הותקף: המשטרה סגרה את החקירה אחרי יומיים ופתחה מחדש
מתוך הכלא: האסירים גנבו פרטי כרטיסי אשראי