סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי לפספס

מתווה ההקלות אושר בממשלה • ביידן: "מוכנים לחדש את המגעים להסכם הגרעין" • בתמורה להשבת הישראלית, ישראל רכשה חיסונים רוסיים עבור סוריה

סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי לפספס ולדימיר פוטין ובנימין נתניהו

דיווח: ישראל תממן חיסונים לסוריה בתמורה להשבת הצעירה
ישראל הסכימה לרכוש במיליוני דולרים חיסוני ספוטניק רוסיים נגד קורונה שיועברו לסורים בתמורה להשבת הישראלית שחצתה את הגבול לסוריה לפני ימים אחדים וחזרה ארצה בלילה שבין חמישי לשישי - כך לפי הדיווח בישראל היום.

על פי הדיווחים, זהו החלק בעסקת שחרור הצעירה שנאסר בפרסום בעקבות דרישת רוסיה. כמו כן, לא צוין מחיר המדויק שנדרשה ישראל לשלם במסגרת ההסכם.

עם זאת, מקור סורי שצוטט ברשת סאנא הכחיש את מה שפורסם בחלק מכלי התקשורת על סעיף חשאי בהסכם לשחרור האסירים הסורים. אותו מקור התעקש שמדובר בקידום של מידע מפוברק על סעיף להשגת חיסונים מישראל, במטרה לנצל את העסקה כדי לפגוע בסוריה ובמאפיינים ההומניטאריים של העסקה. לדבריו, אמצעי התקשורת מבקשים לצייר את ישראל כאנושית.

בתוך כך, רה"מ בנימין נתניהו שוחח בטלפון אתמול (שישי) עם אימה של הישראלית, שהודתה על המאמצים שנעשו להשבת בתה. נתניהו ביקש לחזק אותה ואת משפחתה ואמר שישראל תמיד תפעל להחזיר את אזרחיה.

אילוסטרציה

מתווה ההקלות אושר בממשלה
הממשלה אישרה אתמול את תקנות הפעימה השנייה במסגרת היציאה מהסגר שתצא לדרך מחר. במקביל לפתיחת כיתות נוספות במערכת החינוך הוחלט על שני מסלולי פתיחה: מסלול ל"תו הירוק" עבור מתחסנים נגד קורונה ומחלימים, ומסלול פתיחה עם יותר הגבלות עבור קניונים, חנויות רחוב, מוזיאונים ועוד.

בתחום החינוך הוחלט לפתוח את כיתות ה', ו', י"א וי"ב ביישובים ירוקים וצהובים לפי מודל הרמזור. כמו כן הוחלט לאפשר לימודים ביישובים כתומים שציונם הוא 7 לכל היותר ושיעור המחוסנים בהם בגילי 50 ומעלה עומד על 70% לפחות.

ביידן: "מוכנים לחדש את המגעים להסכם הגרעין"
"אנחנו מוכנים לחדש את המגעים של המעצמות על הסכם הגרעין עם איראן", כך אמר אתמול נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן בוועידת מינכן שהתקיימה באופן דיגיטלי. בנוסף, הבטיח ביידן "להרוויח" מחדש את האמון של מדינות אירופה.

ביידן אמר שארצות הברית מוכנה לחדש את השיחות על ההסכם מ-2015, שהנשיא לשעבר טראמפ פרש ממנו ב-2018. כבר אתמול הכריזו בממשל החדש כי הם שואפים לקיים מו"מ עם איראן, ונקטו בצעד ראשוני באו"ם כדי לחזור למדיניות שקדמה לתקופת טראמפ בכל הנוגע להסכם.

מזכיר המדינה בלינקן: "מאוכזבים עמוקות מההחלטה לחקור את ישראל"
הגעש בגודל 25 ק"מ בעודו באוויר
איראן וסוריה מעורבים בזיהום החופים • "נבוא חשבון"
נתניהו: "מדינת ישראל נמצאת תחת מתקפה"
בית הדין בהאג: פותחים חקירה נגד ישראל
בפנטגון חוששים מהתעצמות גרעינית של צ. קוריאה
"חייבים ללמוד מישראל": דרישה צבאית חריגה מצד סנטורים
צפו: מלוה מלכה השנתי של הגמ"ח המרכזי במדינות חבר העמים
תיעוד מרהיב - אלפי פרת משה רבנו השתלטו על שדה בקליפורניה
איראן מאיימת: "נבטל את ההסכם עם סבא"א"