הפייסבוק בערבית של משרד החוץ: 100 מיליון איש לפוסט

40 הדמויות הפעילות ביותר בעולם למען מדינת ישראל, השתתפו בכנסת בישיבת-הוקרה לפועלם • יוסף חדד מנכ"ל "ביחד ערבים זה לזה": אני ערבי גאה וישראלי גאה"

הפייסבוק בערבית של משרד החוץ: 100 מיליון איש לפוסט

ארבעים משפיענים מרחבי העולם, הפועלים למען ישראל בחזית ההסברה, השתתפו היום (שלישי) בוועדת המשנה ליחסי ישראל והתפוצות של וועדת העלייה והקליטה. הארבעים נבחרו על ידי סוכנות הידיעות היהודית JNS, ומטרת הישיבה הייתה להכיר את פעילותם – ולהוקיר להם על-כך תודה.

לדברי יו"ר ועדת המשנה, מיכל קוטלר-וונש (כחול לבן) "כבוד ואחריות להופיע ברשימת 40 הדמויות הפעילות ביותר בעולם למען מדינת ישראל, יחד עם קולות כה בולטים. חשוב שמדינת ישראל תוקיר ותלמד את פועלה של כל אחת מהדמויות הללו, ותכיר בהן כדגם לחיקוי, המקדמים ומגנים על זכויות העם היהודי, ועל זכות קיומה של מדינת ישראל היהודית והדמוקרטית". היא ציינה כי מדובר במפגש ראשון מתוך רבים בין חברי הקבוצה, שיאפשר שיתופי פעולה.

פלר חסן-נחום, המשנה לראש העיר ירושלים, ציינה כי "לישראל אין אסטרטגיה ומרכז מאבק מרכזי, שיוכל להדוף את האנטישמיות. אך יש לנו אנשים מדהימים שעושים את העבודה במקום מדינת ישראל. אם נעבוד ביחד נוכל לנצח במאבק הזו". תהלה פרידמן (כחול לבן) הודתה למשפיענים על פעילותם החשובה, וציינה כי "מדובר בחלק מביטחון מדינת ישראל".

לדברי עידו דניאל, ראש הזירה הדיגיטלית במשרד לנושאים אסטרטגיים, הארגונים מאוגדים תחת חסות המשרד, ועושים עבודה מעולה. עוד הודיע כי יצא קול-קורא למענקים עבור יוזמות רשת לפעילות פרו-ישראלית ברשת. במיזם יינתנו מענקים כנגד יוזמות-חרם, ובמיזם נעשתה פנייה לכלל המגזרים והדוברים. חנכנו חדר-מדיה במגזר הדרוזי המתייחס להסברה במגזר הערבי, וכך אנו פונים גם לאוכלוסייה הערבית בישראל ובעולם".

ד''ר יונתן גונן, ראש ענף ערבית במשרד החוץ, פירט על ניהול עמודי הפייסבוק של משרד החוץ בערבית, וציין כי "זהו נושא ליבה המחולל מהפכה בעולם הערבי. אנו מגיעים ל-100 מיליון איש לפוסט וכך משנים את הפרדיגמה". על כך הוסיף יוסף חדד מנכ"ל "ביחד ערבים זה לזה" כי "אני ערבי גאה וישראלי גאה, גאה לומר את האמת ואת העובדות כפי שהן. ישראל צריכה להתקיים כמדינה יהודית ודמוקרטית, ואני ההוכחה לכך". הוא הזכיר את הסכמי-השלום שנחתמו לאחרונה, ואת חשיבות הפעילות במדינות אלו, שנפתחו לפני ישראלים".

ווילאם דרוף, מנכ"ל ועידת נשיאי הארגונים היהודיים הגדולים בארה"ב, ציין כי "אנו צופים בעליית האנטישמיות, גם במהלך המגפה. בכדי להילחם בכך אנו צריך להתאחד כנגדה ולעבוד יחד. ישראל לא יכולה להיצמד לצד פוליטי מסוים בארה"ב, ויש נעבוד יחדיו עם שני צדי המפה הפוליטית".

בתגובה לכך ציין מיקל דיקסון מנכ"ל StandWithUs בישראל, כי "לאנטישמיות אין חיסון. אנו רק חלק קטן מהארגונים הנלחמים באנטישמיות, ויש עוד המון אנשים בעולם שעוזרים ותומכים".

הלל פולד, מנכ"ל mHillelfuld.co, שיתף את חסרונו של אחיו ארי פולד הי"ד שנרצח בידי מחבלים, וציין כי "ארי נלחם צד לצד עם הדוברים פה כנגד האנטישמיות. המסר שלי הוא שחשוב לאחד את החוזקות של ישראל, כנשק כנגד האנטישמיות".

לפי ריצרד קימפ, אל"מ (בדימוס) בפיקוד הבריטי, "זו טעות להמעיט בחומרת הבעיה, והאנטישמיות בנסיקה גם באירופה. עלינו לכבד, להעריך ולהוקיר את ההיסטוריה שלנו, ועלינו להושיט יד לארגונים שמעריכים את ישראל. יש ערך גדול בגישה אישית לדור העתיד, מאשר להדהוד ברשתות החברתיות".

בתגובה פירט הלל נוייר, המנהל בפועל בארגון UN Watch – כי הארגון מנטר את הצביעות בוועדות האו"ם כלפי ישראל. כך למשל בחודש האחרון נערכו 17 דיונים בנוגע לישראל, לעומת 1 כנגד אירן. לדבריו, "האו"ם הוא פלטפורמה מרכזית וחשובה, ועלינו לדרוש משאר המדינות המתקדמות לעמוד כתף אל כתף עם ארה"ב כנגד הדה-לגיטימציה שישנה באו"ם כלפי ישראל".

יו"ר הוועדה פנתה למשרדי הממשלה לשתף פעולה עם קבוצת משפיענים זו, "מדובר בחלק מביטחון המדינה ומאבק על מהות ותודעה".

אילוסטרציה
הבית הלבן: התנצלות ראשונה לביידן
מה שהתרחש בשבת: הדברים שלא כדאי שתפספסו
שוב הר הגעש אטנה פרץ ב-2 סילונות
לאן הולך השלג? טונות שלג מובלים ביפן וברוסיה?
רוצים להיכנס לארה''ב? תבודדו שבועיים!
עם כניסתו לתפקיד: ביידן חתם על שורה של צווים נשיאותיים
הנשיא ה-46: החל טקס ההשבעה של ג'ו ביידן
טראמפ נפרד מהבית הלבן: "אלה היו ארבע שנים נפלאות"
מדריד: פיצוץ ענק במרכז העיר
נבלני חשף את ארמון הפאר של פוטין