שוב זה קורה: מחיר הדלק עולה

הטרור הכלכלי לא נפסק: שלאחר שלוש עליות מחירים חסרות רחמים המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) יגיע למחיר של ...

שוב זה קורה: מחיר הדלק עולה תדלוק, אילוסטרציה

הטרור הכלכלי לא נפסק: שלאחר שלוש עליות מחירים חסרות רחמים המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) יגיע למחיר של 7.44 ש"ח לליטר, כאשר מדובר על עלייה של 39 אגורות מהחודש הקודם. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם.

המחיר יתעדכן בחצות הלילה בין חמישי לשישי.

חן בר יוסף, מנהל מינהל הדלק במשרד האנרגיה תירץ את המהלך בגורמים בלתי תלויים: "החודש האחרון אופיין בעליות מחירים ובתנודתיות גבוהה מאוד. בין הסיבות ניתן למנות כמובן את המלחמה באוקראינה, ואת הסנקציות על הנפט הרוסי שהיא יצואנית נפט ומוצרי נפט משמעותיים מאוד וכן את מתקפת הטרור החותית על מאגרי הנפט בסעודיה ביומיים האחרונים חלה התמתנות בעליית מחיר חבית הנפט בשל שלושה גורמים שונים ובלתי תלויים".

עוד טענו כי: "בראשית השבוע הכריזה סין על סגר בעיר שנגחאי והמחוזות, מה שהוביל לציפיה להפחתת צריכה משמעותית של אזרחי האזור, כמו כן הייתה ציפיה כי ארה"ב תשחרר מלאי נוסף ממאגריה ובכך תתרום להגברת ההיצע בשוק. אתמול בעקבות דיווחים על שיחות מוצלחות, במסגרת המו"מ בין אוקראינה לרוסיה בטורקיה, הייתה ציפיה של חזרה מהירה יותר לשגרה ומשכך זה הוביל למיתון עליית המחירים".

יש לציין כי מחיר הדלק ללא מיסי המדינה לא אמור לעלות על 3 שקלים אולם מיסי המע''מ והבלו אשר גדלים בהתאמה לעליית מחירי הדלק קורעים את כיס האזרחים.

הדילמה הגדולה של נתניהו: מי יהיה שר האוצר הבא?
הממשלה אישרה את ההסכם הימי בין ישראל ללבנון
מחטף של הרגע האחרון? יו"ר הכנסת אישר דיון מיוחד בנושא העברת כספים
לאחר משא ומתן: הוסכם השכר לעובדי הוראה
ישראל ולבנון הגיעו להסכם על הקו הימי
לראשונה: מדינת ישראל מתיישרת לפי התקן האירופאי בתחום המזון
לכבוד החג: עלייה של 18% בהוצאות האשראי
תוכנית לפיד: להעביר את הסכם הגבול הימי עם לבנון לאישור סודי
פורום הנגב: הממשלה אישרה הקמת מנגנון אזורי
תקדים היסטורי: קורס ראשון של הכשרת חרדים למנהלי עבודה נפתח אתמול