משמר הגבול: המחבלים הנמלטים-נתפסו

לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל עצרו השבוע את 4 החשודים שנמלטו מזירת האירוע, בהשלכת מטענים ובקבוקי תבערה לעבר מוצב מג"ב באבו דיס. צפו

משמר הגבול: המחבלים הנמלטים-נתפסו

תיעוד זריקת בקבוקי תבערה

דוברות המשטרה

3 מהם נפצעו מירי שבוצע לעברם על ידי כוחות הביטחון בתאריך 15.05.20 לאחר שאלו השליכו מטען ובקבוקי תבערה לעבר המוצב.

במשמר הגבול התנהלה בשבועות האחרונים חקירה נרחבת לאיתור זהותם של 4 חשודים במספר אירועים של השלכת מטענים ובקבוקי תבערה לעבר מוצב בית המושל של מג"ב. החקירה הובילה השבוע לגל מעצרים באבו דיס ולמעצרם באישון ליל של 4 החשודים, חברי החולייה.

בתקופה האחרונה נרשמו במג"ב מספר אירועים בהם היו מגיעים מחבלים ומשליכים בקבוקי תבערה ומטענים לעבר מוצב בית המושל של מג"ב באבו דיס.

הניסיונות לפגע בבסיס הגבירו את פעילות לוחמי מג"ב שהציבו מארבים ותצפיות בכדי לאתר את המפגעים ולסכל את הפיגועים. בתאריך 15.05.20 הכוחות שפעלו בגזרת המוצב הבחינו בחוליית מחבלים שהשליכה מטען ובקבוקי תבערה לעבר הבסיס. הכוחות ביצעו לעבר המחבלים ירי כתוצאה ממנו הם נפצעו ונמלטו.

כאמור חקירת מג"ב הובילה השבוע למעצרם של 4 תושבי אבו דיס (3 קטינים ובגיר) בחשד למספר אירועים. 3 מתוכם אף פצועים כתוצאה ככל הנראה מהירי שבוצע לעברם על ידי הכוחות. מבתיהם נאספו ממצאים ואף מסמכים רפואיים שמעידים על פציעות כתוצאה מירי.

במשמר הגבול רואים בחומרה כל ניסיון לפגע בבסיסי החיל הפרוסים ברחבי יהודה ושומרון ומוסיפים שמדובר בסגירת מעגל חשובה ובמעצר של חולייה שביצעה מעשי טרור רבים בתקופה האחרונה.

מתוך המעצר
מה גרם לפיצוץ בכור הגרעיני באירן?
אבו מאזן יו"ר פאתח עם חמאס בשיתוף פעולה נגד ישראל והסיפוח
אשקלון: נערכים לפתיחת מקלטים
עם הצהרת הסיפוח הערבים מתכננים יום זעם. לא "באמת בגלל" הסיפוח. אז בגלל מה?!
דרמה באיראן: פיצוץ עוצמתי ומסתורי בצפון טהרן
נתניהו לבריאן: "יש לנו סוגיות רציניות לדון בהן"
כך פועל חיזבאללה לגיוס אזרחים ישראלים
עוטף עזה: נשמעה אזעקה
המשטרה על הקטין שנעצר: 'דחף שוטרים'
אירגון הג'יאהד בעזה מאיים כי יש לו היכולת לכסות את ישראל בטילים