דיווח: מגעים בין 'הליכוד' ל'יש עתיד' וגנץ לממשלת אחדות

מגעים אינטנסיביים מתנהלים זה מספר ימים בין מקורבי בנימין נתניהו לבין מקורבי לפיד ובני גנץ. על הפרק: האפשרות של הקמת ממשלת אחדות - זאת בעקבות לחץ אמריקיני

דיווח: מגעים בין 'הליכוד' ל'יש עתיד' וגנץ לממשלת אחדות

מגעים אינטנסיביים מתנהלים זה מספר ימים בין מקורבי יו"ר 'הליכוד', בנימין נתניהו לבין מקורבי רה"מ יאיר לפיד ובני גנץ. על הפרק: האפשרות של הקמת ממשלת אחדות, בה יהיו שותפות יש עתיד וכן המחנה הממלכתי, כאשר האחרונים נכנסים או בהרכב מלא או ללא אנשי גדעון סער, כך חשפה הבוקר אנה ברסקי ב'מעריב'.

עפ"י הדיווח, המגעים נוצרו בעקבות הלחץ שהפעיל הממשל האמריקני מיד לאחר הבחירות, תחילה על בנימין נתניהו. לנתניהו נאמר כי הממשל יתקשה להתנהל מול הבכירים בממשלת ימין-חרדים, במיוחד אם ראשי הציונות הדתית יכהנו בה כשרים בכירים.

בתגובה ראש הממשלה המיועד נתניהו הבהיר לאמריקנים כי "אינו רואה היתכנות להקמת ממשלת אחדות רחבה, ראשית כל כי אין פרטנר בגוש המרכז-שמאל, וכי גם לפיד וגם גנץ הכריזו מספר פעמים שהם משום פנים ואופן לא יצטרפו לממשלה בראשותו, לצד המפלגות החרדיות, הציונות הדתית ועוצמה יהודית".

בשלב זה הצד האמריקני פנה לגורמים ביש עתיד ובמחנה הממלכתי ולחץ לייצר שיח עם הליכוד, מתחת לרדאר, ו"לעשות מאמץ לטובת הקמת ממשלה רחבה, מייצגת ומאוזנת, כזאת שתזכה ללגיטימציה מלאה ולשיתוף פעולה מלא עם ארצות הברית, האיחוד האירופי ועם מדינות המערב".

מהליכוד נמסר בתגובה: "עוד פייק ניוז. ספין שלא היה ולא נברא. כדאי שאלה שמשקיעים ככ הרבה בלהפיץ פייק ניוז ישקיעו את המאמצים בלהקים ממשלת ימין על מלא ומיד".

מיש עתיד נמסר: "הליכוד מפיץ את השמועות המופרכות האלה כדי להוריד מחירים מול סמוטריץ׳ ודרעי. לא ננהל איתם שום משא ומתן ויש עתיד לא תשב בממשלה של חשוד בפלילים חמורים".

נתניהו בטקס ההשבעה לכנסת ה-25
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח
נחתם נספח תפקידים להסכם קואליציוני בין הליכוד לעוצמה יהודית
'אור לאחים' קורא להביא לחקיקת חוק נגד המיסיון
דוד ביטן נגד נתניהו: "חושב שהוא עבר את הגבול"
בן גביר דורש: השב"כ יסייע למשטרה להיאבק בפשיעה במגזר הערבי
גולדקנופף: "באתי לייצג את ציבור שולחיי ולעמוד על זכויותיהם"
נתניהו על גולדקנופף: "מה שאמרת כאן לא יישאר כמילים ריקות"
אולמרט יפצה את משפחת נתניהו ב-62 אלף שקלים