בנוכחות עשרות ח"כים: נתניהו שיבח את ליאון "ירושלמי שורשי"

בכנס ההשקה של השדולה למען ירושלים השתתפו ראשי סיעות ועשרות ח"כים. רה"ע ירושלים משה ליאון, שאירח את הכנס, סקר במצגת מפורטת את השיפור בתנאי חיי הירושלמים

בנוכחות עשרות ח"כים: נתניהו שיבח את ליאון "ירושלמי שורשי"

עשרות חברי כנסת, אישי ציבור ונציגי ארגונים השתתפו הבוקר (ראשון) בכנס ההשקה של השדולה למען ירושלים, שנערך באולם מועצת עיריית ירושלים. את הכנס אירח ראש עיריית ירושלים משה ליאון, סגניו וחברי מועצת העיר לרגל "יום ירושלים". בראשות השדולה עומדים ח"כ יצחק פינדרוס, ח"כ מיכאל מלכיאלי וח"כ ניר ברקת.

בכנס השתתפו בין היתר - ראש האופוזיציה בנימין נתניהו, ראשי סיעות בכנסת, שגריר ארה"ב בישראל לשעבר מר דייוויד פרידמן, ועשרות חברי כנסת מכל הסיעות.

ראש העיר ירושלים משה ליאון הציג במשך דקות ארוכות מצגת מפורטת עם כל ההתפתחויות העירוניות של ירושלים בשנים האחרונות. ליאון פירט את העשייה הברוכה של עיריית ירושלים לשיפור התשתיות, התעשייה, ההייטק, התעסוקה, התחבורה והבנייה. כך גם סיפר על היוזמות שהביאו המוני צעירים להעתיק את מקום מגוריהם בבירה ירושלים. רה"ע הזכיר גם את מאמצי העירייה בשנים האחרונות לסייע בכל הדרוש לאוכלוסייה החרדית המתגוררת בעיר ופירט את ההישגים להם זכה הציבור החרדי בירושלים בדיור, מוסדות ציבור ותקציבים.

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו שיבח את רה"ע ליאון על העבודה המצוינת שהוא מבצע בתפקידו כראש בירת ישראל. נתניהו התבדח ואמר על ליאון כי למרות שלא נולד בירושלים הוא עושה עבודה מצוינת. "אתה כבר ירושלמי שורשי", אמר נתניהו וסיפר שגם הוא בעצמו לא נולד בירושלים אלא בתל אביב וכאשר היה בן יומיים עבר לירושלים, "אבל אני מרגיש כאילו נולדתי בירושלים". נתניהו אף ציין את פעילות ראש העיר לחיזוק הריבונות היהודית והערכית בירושלים, אשר בה תלוי החוסן הלאומי והערכי של העם היהודי. "העיר שבה נבנו שני בתי המקדש, היא מקור חיותו הרוחנית של עם ישראל".

יו"ר השדולה ח"כ יצחק פינדרוס הזכיר את דברי חז"ל "ירושלים לא נתחלקה לשבטים" והעלה על נס את השתתפותם הנכבדה של חברי כנסת מכל המפלגות. פינדרוס שיבח את עבודתו של ליאון בתחומי החינוך והבנייה בירושלים ואמר כי השדולה בכנסת תפעל באופן יומיומי למען ירושלים והיא תהווה גב פרלמנטרי לעיריית ירושלים ותושביה על כל צרכיהם.

יו"ר השדולה ח"כ מיכאל מלכיאלי הבטיח כי במסגרת פעולות השדולה הוא ישתדל לעמוד לימין ראש העיר בכל מה שדרוש, ולעזור בפעילותו הברוכה של ליאון בתחומי התחבורה והתעסוקה בעיר.

יו"ר השדולה ח"כ ניר ברקת לשעבר שבעצמו ראש עיריית ירושלים, סיפר לראש העיר שהוא עוקב אחר הנעשה בירושלים באופן שוטף והוא משתאה ומתפעל מהעשייה המבורכת שלו המשפרת את איכות החיים של תושבי העיר.

יו"ר מפלגת 'הציונות הדתית' ח"כ בצלאל סמוטריץ' ציין שרה"ע ליאון מחזק לא רק את התשתיות הפיזיות של העיר אלא גם את התשתיות הרוחניות ואת החוסן הערכי והאמוני של ירושלים. הוא ציין גם את העובדה שראש העיר עומד לימין התושבים בכל עת ולא מבדיל בין חוגים, קהילות או מעמדות. לסיום איחל לראש העיר שבית המקדש השלישי ייבנה בתקופת כהונתו כראש עיריית ירושלים.

שגריר ארה"ב בישראל לשעבר, מר דייוויד פרידמן, ריגש את הנוכחים כשהעלה זכרונות מיום איחוד ירושלים. "אני זוכר עד עכשיו את הבכי של אבא ואמא לפני 55 שנה כשהתבשרו על הניצחון האדיר ואיחוד ירושלים. הבכי הזה ריגש אותי שוב כשנתניהו הזמין אותי ל'יום ירושלים' כאשר מוניתי לשגריר בירושלים, ומרגש אותי עד היום שוב להיות בירושלים".

טקס השקת שדולת ירושלים
כך ייראה יומו הראשון של יאיר לפיד כראש הממשלה
חיסכון של מאות אלפי חיסכון לזוגות הצעירים
פה אחד: הצעת החוק לאיסור פרסום שמות נפגעים נכנסה לספר החוקים
"״הצלחנו בסור מרע": החכי"ם על פיזור הכנסת
בן גביר במסר לדרעי: היועץ שלך גורם למלחמה בימין
לפיד הוכתר כראש ממשלה
280 אלף ש''ח ועבודת שירות: העונש לאחיו של יו''ר ש''ס
נקבע סופית: הבחירות בעוד ארבעה חודשים
הוחלט סופית: הכנסת מפוזרת
"עוזב היום בבושת פנים": הפוליטיקאים מגיבים לפרישת בנט