סיכום חדשות השבת: נרצח בפיגוע באריאל

רכב ובו שני מחבלים ביצעו פיגוע באריאל ורצחו ביריות מאבטח • ישראלים נכנסו לקלקיליה לערוך קניות ונשדדו, אישה נפצעה

סיכום חדשות השבת: נרצח בפיגוע באריאל

פיגוע ירי בכניסה לאריאל: מאבטח בן 23 הגן בגופו על ארוסתו - ונרצח ביריות; המחבלים נתפסו על ידי כוח ימ"מ

פיגוע טרור בשומרון: מאבטח נרצח אמש (ליל שישי) בכניסה לעיר אריאל על ידי חוליית מחבלים. המאבטח שנרצח, בן 23, הגן בגופו על ארוסתו שהייתה איתו בביתן השמירה, והיא לא נפגעה. כוחות הביטחון פתחו במצוד אחרי שני המחבלים - שנמלטו מהמקום ברכב. היום בשעות אחר הצהריים נתפסו המחבלים על ידי כוח ימ"מ בכפר פלשתיני קרוב לאריאל. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

אחד מאנשי גדודי חללי אלאקסא הקריא בקולו הודעה מצולמת ובה אמר, "גדודי חללי אלאקסא מקבלים אחריות מלאה לפיגוע הגבורה באריאל ושהביאה להרוג ציוני. כפי שהבטיחו לכם לפני כן הגדודים שהם יכפו עוצר ברחובות תל אביב, וקיימו. זה בא בתגובה למה שהכיבוש עושה בירושלים נגד המקומות הקדושים האסלאמיים והנוצרים".

בארגון הטרור חמאס חלקו אמש (אור ליום שבת) שבחים לפעולת הטרור בה נרצח מאבטח בן 23 בכניסה לעיר אריאל שבשומרון וכינו את מעשה "פעולת גבורה".

המחסום בשעת הפיגועהחמאס בסרטון לאחר הפיגוע

בהודעה שפרסם ארגון הטרור ממושבו בעזה נכתב: "אנו משבחים את הפעולה ורואים בה מעשה גבורה. המבצע ההירואי הזה, יחד עם יתר מבצעי ההתנגדות המתמשכים, שוברים את האשליה של כוחות הכיבוש כי הפשעים שהם מבצעים נגד האתרים הקדושים לאסלאם ולנצרות, יחד עם אלימות המתנחלים כלפי עמנו, יחד עם הפלישו תהנפשעות למסגד אל-אקצא, יגיעו ללא עונש או תגובה".

"ההתנגדות תמשיך כל עוד הכיבוש נשאר על אדמותינו. אנשי ההתנגדות הגיבורים, יחד עם נשקם הטהור, יישארו כמו חומה בצורה שמגן על הארץ ואל מסגד אל אקצא מפשעי הכיבוש ומתנחליו עד ליום השחרור השיבה", נכתב בהודעת ארגון הטרור.

מצה"ל נמסר כי מתחקור ראשוני של הפיגוע באריאל עולה כי שני מחבלים הגיעו ברכב לעמדת השמירה בכניסה המערבית לעיר, ירו למוות במאבטח במקום ונמלטו.

השייח' המסית מ"שומר החומות" נעצר

השייח׳ המסית מלוד יוסף אלבאז נעצר היום בירושלים בגין הסתה. הוא נחקר על ידי ימ"ר ירושלים. שמו של אלבאז עלה לכותרות בזמן מבצע "שומר החומות" כשהוא נחשב לאחד הגורמים המסיתים הגדולים ביותר באותה תקופה.

הנשקים בעזרת בוצע הפיגוע

הוא הואשם בהסתה לאלימות בפייסבוק ובאיומים על סגן ראש העיר לוד. בנוסף, הוא הורשע בחודש דצמבר האחרון בעבירות איומים ותקיפה בנשק קר. כמו כן, נפתחה נגדו חקירה נוספת בגין הסתה.

זוג ישראלים נכנס לקלקיליה כדי לערוך קניות – ונשדד

במשטרה התקבל היום דיווח אודות שוד רכב ישראלי בתוך קלקיליה. בתחקור ראשוני מדובר בזוג יהודי-ישראלי, תושבי המרכז אשר נכנסו לקלקיליה לצורך קניות. ליד אחת החנויות ירד הגבר מהרכב ובשלב זה הגיעו חשודים, ריססו אותם בגז פלפל, הוציאו את בת זוגו מהרכב ונמלטו. במהלך האירוע נפגעה האישה באורח קל ופונתה לבי"ח. השניים הוצאו מקלקיליה ע"י אדם אחר וחברו לכוחות המשטרה והצבא במקום.

ארדואן נגד האחים המוסלמים: ערוץ הדגל המצרי של התנועה נסגר בטורקיה

הנשיא הטורקי נגד האחים המוסלמים: הערוץ המצרי "מכמלין", המשמש כתחנת הדגל של התנועה האסלאמיסטית - המשמשת כאופוזיציה במצרים, הודיע היום על הפסקת שידוריו ופינוי המטה שלו מטורקיה לאור "הנסיבות שלא נסתרות מאיש" ועל מנת להמשיך בפעילותו.

השייח המסית אלבאז

ההודעה מגיעה על רקע ביקורו של הנשיא הטורקי בסעודיה. ביום חמישי נחת ארדואן בריאד ונפגש בהמשך עם המלך סלמאן ויורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן. זאת לאחר נתק ביחסים מאז פרשת חיסול העיתונאי הסעודי בקונסוליה באיסטנבול באוקטובר 2018.

המלחמה באוקראינה: זלנסקי הכריז על מאמצים לפנות את האזרחים הנותרים ממפעל "אזובסטאל" במריופול

נשיא אוקראינה, ולודימיר זלנסקי, התייחס למשבר ההומניטארי המתמשך בעיר הנצורה מריופול והאשים את הרוסים ביצירת "מחנה ריכוז בתוך החורבות", לאחר שצבא רוסיה בלם ניסיון פינוי אזרחים ממפעל הפלדה הנצור "אזובסטאל".

"מריופול הייתה אחת הערים המפותחות והמתקדמות במזרח. היום היא מחנה ריכוז רוסי שיושב בתוך חורבות. הלחימה במזרח מראה כי התוכנית של הרוסים היא לרוקן את חבל דונבאס מיושביו, ויש להם את הכלים לעשות זאת, יש להם מספיק ארטילריה ומטוסים להחזיר את האזור לתקופת האבן", אמר הנשיא האוקראיני בראיון לעיתונאי פולני.

נשיא טורקיה, ארדואן

בתוך כך, ניסיון הפינוי ממתחם מפעל הפלדה אזובסטאל, שם מתבצרים כאלפיים לוחמים ועוד כאלף אזרחים, ממשיך להיחסם על ידי צבא רוסיה. באואינה דווח כי כ-200 תושבי מריופול, שביקשו פינוי לעיר זפוריז'יה, נחסמו על ידי הצבא הרוסי ופוזרו במכות אלות. ראש העיר פטרו אנדריושצ'נקו אמר על התקרית: " אנשים הוכו, לא נתנו להם לעלות על האוטובוסים".

הרוסים שלחו אוטובוסים לנקודה אחרת בעיר, שם הכריחו את התושבים להתפנות לדוקוצ'ייבסק בשטח הכבוש על ידי רוסיה, ומנעו מהם לצאת מהאוטובוסים. הרשויות בעיר העריכו כי מעל 20,000 אזרחים נהרגו בעיר מריופול מאז החלה הפלישה הרוסית בסוף חודש פבראואר.

הלחימה במדינה לבשה ביומיים האחרונים גוון של מלחמת חפירות כששני הצדדים מחליפים מהלומות ארטלריות בחבל דונבאס אך אף צד לא מתקדם. באזור העיר חרקיב לעומת זאת פתחו האוקראינים במתקפת נגד בשתי צבתות והצליחו לשחרר את העיירות רוסקה לזובה ומומטובה מידי צבא רוסיה. תמונות שפורסמו מאזור הקרבות הציגו כמות גדולה של משוריינים וטנקים רוסיים שהושמדו או נתפסו על ידי האוקראינים המתקדמים.

תושבים ששוחררו על ידי הכוחות האוקראיניים ברוסקה לזובה הגיעו לברך את החיילים וסיפרו על החיים תחת הכיבוש. "החיילים הרוסים הפסיקו את החשמל והמים בכפר", סיפרה תושבת העיירה.

נשיא אוקראינה זלנסקי
נהג אוטובוס נפצע באורח קל מזריקת אבנים בירושלים
"לקיים שגרת חיים מלאה": מפכ"ל המשטרה סייר יחד עם הממ"ז בירושלים
תג מחיר: 5 רכבים נשרפו כליל בסמוך לירושלים
שב״כ סיכל פיגוע מטען בישראל ע״י תושב רצועת עזה
פיגוע דריסה בבאר שבע: נער נפצע באורח בינוני
"הלחץ עבד, ישראל לא נתנה דבר בתמורה": גופתו של טירן פרו הוחזרה
נס גדול: בלון גז הוצמד למטען נפץ אך לא התפוצץ
גנץ: "זמנם של מבצעי, מתכנני ומממני הפיגועים - קצוב"
נתניהו: "נעשה הכל כדי להחזיר את הביטחון לאזרחי ישראל במהרה"
לפיד על הפיגוע: "אנחנו נמצה עם המחבלים את מלוא חומרת הדין"