ח''כ אבוטבול: "לחקור את השלכת רימון ההלם על גאב״ד העדה החרדית"

ח''כ אבוטבול זעם: "ללא סיבה נראית לעין החלו השוטרים בירי רימוני הלם לעבר רכבם של הרבנים, כאשר בין השאר פוצצו כמה מהם גם על רכבו של הגאב"ד!"

ח''כ אבוטבול: "לחקור את השלכת רימון ההלם על גאב״ד העדה החרדית"

ח״כ משה אבוטבול בקריאה לשר הבט״פ לחקור את השלכת רימון ההלם על גאב״ד העדה החרדית הגרי״ט ווייס שליט״א ע״י שוטרים.

ח''כ אבוטבול פתח את דבריו: ״בלשכתי בכנסת התקבלו תלונות רבות על מקרה מצער מאוד שהיה ודורש את תשובותיו של השר לביטחון פנים עומר בר לב, המדובר במרן גאב"ד העדה החרדית, הגאון רבי יצחק טוביה וייס שליט״א שהגיע ביום רביעי שעבר לאזור גוש עציון ליד מושב נווה דניאל, שם התקיימה עצרת מחאת ענקית בהשתתפות של יותר מאלף איש מאנשי 'העדה החרדית' נגד חפירות קברים המתקיימות במקום".

"מדובר בעבודות הנעשות במקום לצורך הרחבת כביש המנהרות. לדברי אנשי העדה החרדית במקום נמצאו מערות קבורה עתיקות ע"י 'רשות הארכיאולוגיה', ולטענתם מדובר בקברי ישראל מימי בית שני", הוסיף אבוטבול.

"כזכור לפני כמה חודשים היו מתקיימות שם מידי יום הפגנות סוערות ע"י אנשי העדה החרדית עד שהפסיקו את החפירות במקום. אלא שלפני שבוע נראו במקום שוב ארכיאולוגים מלקטים את העצמות עבור המשך החפירות במקום, וכמובן ההפגנות התחדשו", הוסיף לתא רח''כ אבוטבול.

עוד ציין כי: "אנשי 'העדה' ארגנו מחאת ענק לאותו היום. ואכן למקום הגיעו יותר מאלף איש כבר משעות הבוקר, בהמשך הגיעה למקום שיירת רכבים, שבהם ישבו בין השאר; גאב"ד ירושלים הגאון הרב יצחק טוביה ווייס ומקורביו, וכן הגאון הצדיק רבי יעקב מאיר שכטר, האדמו"ר ממשכנות הרועים, הגה"צ רבי יהושע דוד טורצ'ין, רבה של קהילת הפרושים וכן חברי הבד"ץ ומורי ההוראה של העדה החרדית".

"עם הגעתם של רכבי הרבנים החל ציבור המוחים להתאסף סביב רכבם של הרבנים תוך כדי אמירת תהילים, ראוי לציין שרכבם של הרבנים היה במרחק משטח העבודה כך שעם הגעתם של הרבנים, החלו ההמון לזרום לכיוון הפוך משטח העבודה, כך שכוחות המשטרה ששמרו על שטח אתר בניה, היו צריכים להיות מרוצים מהנעשה", סיפר ח''כ אבוטבול.

ואז הגיע הגרוע מכל: "אך ללא סיבה נראית לעין החלו השוטרים בירי רימוני הלם לעבר רכבם של הרבנים, כאשר בין השאר פוצצו כמה מהם גם על רכבו של הגאב"ד!".

"מקורביו של הגאב"ד מוסרים כי חלון רכב המיציבושי שבו נסע הגאב"ד כמעט התנפץ מהרימון והגאב"ד נבהל מאוד מהנעשה. חוץ מכך שמדובר באחד מגדולי הדור, הרי מדובר בזקן שנמצא בגיל תשעים וחמש, ומאיפה שמענו כזאת לזרוק רימון הלם ולהבהיל זקנים?", זעם אבוטבול.

"וחוץ מזה הרי הרכב היה רחוק מהכביש ולא היה בכלל סיבה לפזר את ההתקהלות סביב רכבו של הגאב''ד שרק היה שם עבור אמירת תהילים, ולא הפרו את הסדר בכלל, חוץ מכוחות המשטרה שהם היו אלו שעמדו על הכביש בסמוך, וגרמו לחסימתה", תמה אבוטבול..

עוד הוסיף: "ואני מזכיר שמחאתם היא על שמירת קברי אבותינו והתנגדות לעבירה החמורה של חילול ובזיון שוכני עבר שצרות רעות ורבות עלולות להגיע לאחר עבירה של חילולי קברי מתים. אף פעם לא ראינו התנהגות אגרסיבית שכזו במחאות האלימות של הערבים, ובוודאי שאף פעם לא השליכו רימון הלם לעבר רכבו של שייח' ערבי. התנהגות ברברית של המשטרה".

לסיום קרא אבוטבול: "מקרה זה דורש תשובות מידיות על התנהלות המשטרה. ואני שואל את שר הבט״פ עומר בר לב, עד היכן הוא קו בר לב למניעת מקרים חמורים אלו שיכלו להסתיים בהרג! היכן הרגש? היכן האחריות? מצפה לתשובות והתנצלות דחופה".

ח״כ משה אבוטבול בקריאה לחקור את השלכת רימון ההלם על גאב״ד העדה החרדית ע״י שוטרים

ערוץ הכנסת

נס: מחבל חדר לישוב - אין נפגעים
ההסתננויות של שב"חים הולכות וגוברות, הענישה דווקא מצטמצמת
גדר ללא הפרדה: השלמת הבנייה אינה נראית באופק
מטר מהחייל: מחבל ניסה לדקור חייל ונוטרל
אבו מאזן התקשר לאחיו של המחבל מג'נין והביע תנחומים
בעקבות הפיגוע: שביל אופניים יפתח באלעד
"התעללות פדגוגית": הרשות הפלשתינית הקצינה את תכני ההסתה נגד ישראל
אתגר השבח''ים: מי יהיה זכאי להיתר עבודה ואיך נמנעים מפרצות בגדר
סוכל פיגוע: נתפס מחבל עם גרזן ומכתב התאבדות
התמורה לעבאס תמורת הישארות בקואליציה: עשרות מליונים לג'יסר א-זרקא