עצורים בהתפרעויות במזרח ירושלים: "נפעל ביד קשה"

רכב ניסה לדרוס לוחמי מג"ב, דגלי אש"ף הונפו ובקבוקים הושלכו במסע הלוויה של וליד אל שריף, שהפר את הסדר לפני כחודש במהומות הר הבית • מספר שוטרים נפצעו קל

עצורים בהתפרעויות במזרח ירושלים: "נפעל ביד קשה" אילוסטרציה

המתיחות בירושלים, ובעיקר במזרח העיר, אינה נרגעת. מספר מוקדי הפרות סדר והתפרעויות אלימות פרצו בסביבת העיר העתיקה. כוחות משטרה פועלים נגד פורעי חוק ומפרי סדר המנסים לפגוע בכוחות המשטרה ומפרים את הסדר הציבורי. כך פורסם ב'ישראל היום'.

הפרות סדר אלו מתנהלות על רקע הלוויה של וליד אל שריף, שהפר את הסדר לפני כחודש בהר הבית. טרם פציעתו היה רעול פנים שיידה אבנים והתפרע במקום, ובשלב מסויים נפצע באורח קשה בעת שנפל על הרצפה במהלך מנוסתו ונחבל בראשו. אל שריף נפטר מפצעיו בבית החולים הדסה.

המשטרה תיאמה את מהלך הלוויה עם בני המשפחה, אולם מאות פורעי חוק ומפרי סדר ניצלו את הלוויה להפרת הסדר ואלימות.

פורעי החוק ומפרי הסדר מיידים אבנים, מוטות וחפצים, יורים זיקוקין ומנסים לפגוע בכוחות המשטרה במקום. שישה שוטרים נפצעו באורח קל, שניים מתוכם פונו לקבלת טיפול רפואי. בנוסף פורעי החוק גרמו נזק למספר כלי רכב ותשתיות ואף פגעו במספר עוברי אורח שהיו באזור.

במהלך מסע הלוויה נשמעו קריאות לאומניות והונפו דגלי חמאס ואש״ף. רכב נסע במהירות לעבר לוחמי מג״ב ופגע בתוך כך בעובר אורח שהיה במקום. הלוחמים ביצעו נוהל מעצר חשוד שכלל ירי לכיוון גלגלי הרכב. הלוחמים עצרו חמישה חשודים שהיו ברכב (שלושה תושבי קלנדיה, תושב סילוואן ותושב הצפון).

מאור צמח, יו״ר ארגון ״לך ירושלים״, ציין כי ״לראשונה מאז צוק איתן ישראל מאפשרת החזרת גופת מחבל במזרח ירושלים, תוך כדי שהמלווים מסיתים נגד מדינת ישראל. השר לביטחון הפנים לשעבר ‎גלעד ארדן לא איפשר מסע קבורה למחבלים במזרח ירושלים. עוד גבול ביטחוני נפרץ בירושלים״.

הרשימה המשותפת הגיבה לאירועים ואמרה "אנו מגנים בחריפות את התנהגות משטרת הכיבוש בירושלים בהלווייתו של השהיד וליד שריף, שנרצח בתפילות יום שישי השבוע השלישי של חודש הרמדאן המבורך. משטרת הכיבוש מסלימה את האכזריות והתוקפנות שלה מדי יום, במיוחד בהלוויות של גופות הקדושים שנורו על ידי כוחות הכיבוש. הממשלה הזו היא הגרועה ביותר במדיניותה כלפי ירושלים וירושלמים, היא רוצחת ומדכאת הלוויות.שאלוהים ירחם על השהיד וליד שריף, ותנחומינו למשפחה ולירושלים".

פרה נגחה באדם ללא רחמים
לראשונה: משקפי הקלפיות יצביעו במעטפות הכפולות
יוסי דגן: "הצדק והאמת ניצחו את ה Bds והאנטישמיות"
נחשף בכנסת: המדינה מפקירה את האכיפה בכבישים ביהודה ושומרון
שוב: הנהגים ישביתו את התחבורה הציבורית ביום חמישי
נמשיך להיתקע בדרכים? זהו חוק המטרו שעומד בלב המחלוקת בכנסת
אושר בטרומית: אבו כביר יחלל שבת
בג'יפ יוקרתי: נתפס "קבצן" - ו'נכד של רב מקובל'
"זו חרפה": תושב השומרון שהותקף ע"י פלסטינים ונעצר על לא עוול בכפו
מחר: נהגי האוטובוסים בשביתה חדשה