פירסמו סרטון הסתה ואיום נגד חיילי צה"ל ולא ייענשו

תא חד"ש באוניברסיטה העברית הוציא סרטון הסתה ובו הוא מאיים על חיילי צה"ל הלומדים באוניברסיטה • הבוקר הודיעה המועצה להשכלה גבוהה שהיא לא מצאה מקום להתערב

פירסמו סרטון הסתה ואיום נגד חיילי צה"ל ולא ייענשו האוניברסיטה העברית.

לפני חצי שנה סערה המדינה: תא חד"ש באוניברסיטה העברית הוציא סרטון הסתה ובו הוא מאיים על חיילי צה"ל הלומדים בתכנית חבצלת באוניברסיטה העברית.

בעקבות כך הודיע קצין המודיעין הראשי על תגבור מסיבי של אבטחת חיילי צה"ל הלומדים בקמפוס ואסר עליהם להסתובב לבד מחשש להתקפה אלימה כנגדם.

ארגון בצלמו פנה לפרקליט המדינה שבחר לא להתערב. גם האוניברסיטה העברית בחרה לגבות את תא חד"ש בקמפוס וטענה שמדובר בחופש הביטוי.

ארגון בצלמו שלח מכתב תקיף למועצה להשכלה גבוהה ובו דרישה להתערב ולדרוש מהאוניברסיטה העברית להעניש משמעתית את יוצרי הסרטון ולהשעות את תא חד"ש לתקופה ממשוכת. במכתב התלונה נכתב בין הייתר אין כל ספק שלו תא ימני היה מוציא סרטון דומה נגד ערבים הלומדים בקמפוס הרוחות היו סוערות ובצדק . וכמובן יוצרי הסרטון היו מועפים לצמיתות . אולם כאן ניכר שניתן לפגוע בסטודנטים הלומדים בקמפוס רק בגלל שהם חיילים בצה"ל.

הבוקר הודיעה המועצה להשכלה גבוהה שהיא לא מצאה מקום להתערב בעניין ולא תנחה את האוניברסיטה העברית לפעול נגד המסיתים הלומדים בקמפוס.

מארגון בצלמו נמסר כי מדובר בהתרת הדם של חיילי צה"ל הלומדים בקמפוס.
התקיפה הבאה שתיערך נגד חיילי צה"ל בקמפוס כבר לא תיעשה דרך סרטונים או מצגות והפגנות אלא תהיה פיזית ממש. מילים יכולות לרצוח.
לא לחינם קצין המודיעין הראשי של צה"ל הודיע על תגבור האבטחה בקמפוס לחיילים הלומדים שם.
אנחנו נגיש ערעור על ההחלטה של המועצה להשכלה גבוהה וקוראים לשר להשכלה גבוהה זאב אלקין להתערב בעניין. הגיע הזמן שהשר יפעל לממש את המדיניות שבשמה נבחר

מהשר למועצה להשכלה גבוהה זאב אלקין נמסר כי מהמועצה להשכלה גבוהה סרבו להגיב.

אמש: פיגוע ירי בקבר יוסף
אמש: פלסטיני גנב רכב ופצע 4 שוטרים
הלילה: נעצרו 13 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון
ירושלים: מחבל ניסה לדקור שוטר ונמלט להר הבית
תחת מתקפת אש כבדה: נעצרו 17 מבוקשים
ביידן לא מחכה: לפיד רמז שיקשיח עמדות מול איראן
עצוב: פעוטה נחנקה ונפטרה בשכונה החרדית
סיכום חדשות השבת: איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה
ניצול הלינץ' תחת חקירות קשות ומניעת שינה: "אודה בשב"כ ברצח היטלר"