הממשלה אישרה הקלות נוספות בהנחיות לציבור

פירוט המקומות שפתוחים לציבור, הכללים להפעלת מקומות העבודה, פעילות מערכת החינוך, טיסות לחו"ל והנחיות נוספות • ההנחיות העדכניות 》》

הממשלה אישרה הקלות נוספות בהנחיות לציבור

קיימת מגמה של ירידה ברמת התחלואה בישראל. על כן, הממשלה אישרה הקלות נוספות בהנחיות לציבור. לפניכם ריכוז ההנחיות העדכניות (שימו לב, הנחיות אלו לא תקפות לאזורים שהוכרזו "אזורים מוגבלים").

ההנחיות החדשות

• פתיחת המלונות באילת ובים המלח - החל מיום רביעי, 18.11.2020, בתי המלון באילת ובים המלח נפתחים לקבלת נופשים. יש להציג אישור החלמה מקורונה או בדיקה שלילית לקורונה שבוצעה עד 72 שעות לפני הנסיעה. למידע נוסף על ההנחיות לנסיעה "לאיי התיירות הירוקים".

• חנויות רחוב, חנויות שנמצאות במתחם קניות פתוח שאינו ממוקם בקניון ודוכנים – ניתן לקבל עד 4 לקוחות. בחנויות גדולות אפשר לקבל לקוחות לפי יחס של אדם אחד לכל 7 מ"ר ולא יותר מ- 10 לקוחות. עדיין חל איסור לקבל קהל בחנויות שממוקמות בקניון מקורה, בשוק קמעונאי או ביריד.

• פעילויות חינוכיות - ניתן לקיים הכשרה מקצועית עבור עד 10% מהתלמידים, פעילות חינוכית פורמלית בשטח פתוח בהשתתפות של עד 19 תלמידים, לימודי עברית לעולים, לימודים בכיתות א'-ד' ולגיל הרך (עד גיל 6), וכן לימודי חינוך מיוחד, מסגרות לנוער בסיכון, פנימיות ומסגרות נוספות הפעילות בתקופה זה. למידע על פעילות המסגרות החינוכיות.

• גן חיות, ספארי, חופי ים, גנים לאומיים, שמורות טבע, אתרי הנצחה אתרי עתיקות ואתרי מורשת - פתוחים לציבור.

מקומות נוספים הפתוחים לקבלת קהל

• מקומות למכירת מוצרי מזון, בית מרקחת, מכון אופטיקה, חנות שעיקר עיסוקה מכירת מוצרי הגיינה ומעבדות לתיקון מוצרי תקשורת ושירותים חיוניים נוספים שלא ניתן לקבל מרחוק.

• מקום למתן טיפול שאינו רפואי בגוף האדם (כולל מספרה, טיפולי יופי, קוסמטיקה ועיסוי).

• ניתן לקבל קהל במקום למתן טיפול רפואה משלימה - לרבות רכיבה טיפולית, טיפול נפשי או רגשי, בריכה טיפולית וטיפול במים.

• נותן שירות במרחב הציבורי או הפרטי, שלא במסגרת בית עסק, רשאי לתת שירות כפוף להגבלת ההתקהלות, דוגמת מאמני כושר ותנועה, מדריכי טיולים ומורים פרטיים. יודגש, כי אין לתת שירות זה במקום עסקי כמו חדר כושר, סטודיו וכדומה.

• ניתן לקיים פגישות עסקיות במקומות עבודה עם נותני שירות (כגון בעל חנות עם שיפוצניק) וניתן לקיים פגישה עסקית עם לקוחות במקום עבודה שאינו מקום הפתוח לציבור (כגון משרד עורכי דין, יועצים, אדריכל, מעצב פנים, מתווך ושמאי), כפוף לתנאי התו הסגול.

• שיעורי נהיגה - עד 2 נוסעים באותו הרכב, נוסף על הנהג. ברכב פרטי הכולל יותר מספסל אחורי אחד, ניתן להסיע נוסע אחד נוסף בכל ספסל ובלבד שישב בספסל נפרד.

▪️ מסגרות רווחה - יכולות לפעול לכל צורך (ולא רק שירות סוציאלי חיוני).

▪️ פעילות ספורטיבית - מאמן יכול לאמן במקום שאינו עסקי או ציבורי, בהתאם לכללי ההתקהלות ותוך שמירת מרחק מהמתאמן. מקומות לשימוש ספורטאים מקצועיים ותחרותיים יכולים לפעול בהתאם להנחיות. להנחיות המלאות לקיום פעילות ספורטיבית לכלל הציבור ולקיום ספורט מקצועי.

• משלוחים ואיסוף עצמי - שאר החנויות והעסקים אינם פתוחים לקבלת קהל, אך יכולים לבצע משלוחים. במסעדות ובתי קפה חל איסור על ישיבה של לקוחות, אך ניתן לבצע איסוף עצמי (טייק אווי) ומשלוחים.

כללי התקהלות

מותרת התקהלות של עד 10 אנשים במבנה ושל עד 20 אנשים בשטח פתוח. יש להקפיד על מרחק של 2 מטרים מאנשים אחרים, עטיית מסכה ושטיפת ידיים בסבון ומים.

מקומות העבודה

מקומות העבודה רשאים לפעול, בכפוף לעמידה בכללי התו הסגול וללא קבלת קהל, למעט מקומות שהותר להם לקבל קהל. למידע אודות פעילות מקומות העבודה.

בילוי ופנאי

• צימרים - ניתן להפעיל עד 6 יחידות אירוח, ללא הפעלת שטחים משותפים כמו חדר אוכל או בריכה. בכל יחידת אירוח יתארחו אנשים מאותו מקום מגורים בלבד. שימו לב: למעט מלונות הממוקמים באזורים שהוכרזו כ"איי תיירות ירוקים", בתי מלון יכולים להיפתח רק לצורך השכרת חדרים (לשם חלופת מגורים, אירוח מטופלים ובני משפחותיהם בסמוך למוסד רפואי ומלוניות בידוד והחלמה), ללא הפעלת שטחים משותפים.

תפילות

ניתן להתפלל בבית תפילה בהגבלת התקהלות של עד 10 אנשים. תפילה בשטח פתוח יש לקיים בהגבלת התקהלות של עד 20 אנשים. תפילה בכותל תתקיים בהתאם להגבלת ההתקהלות בשטח פתוח ובחלוקה למתחמי תפילה נפרדים של 20 אנשים בהתאם להנחיות.

אירועים

משרד הבריאות קורא לדחות קיום אירועים. אם לא ניתן לעשות זאת, יש לקיים אירועים בהתאם לכללי ההתקהלות ולהנחיות להעסקת ספקים. שימו לב: חל איסור על ארגון או השתתפות בכנסים. למידע נוסף על ההנחיות לקיום אירועים.

טיסות לחו"ל

ניתן לטוס לחו"ל ללא הגבלה. החוזרים ממדינה אדומה יידרשו לשהות 14 יום בבידוד. להנחיות המלאות לחוזרים מחו"ל.

נסיעה ברכב

נסיעה ברכב פרטי מותרת עד 3 אנשים (כולל הנהג) ולמעט אנשים הגרים באותו המקום שהגבלה זו אינה חלה עליהם. ברכב פרטי הכולל יותר מספסל אחורי אחד, ניתן להסיע נוסע אחד נוסף בכל ספסל. במקרה של צורך חיוני ניתן להסיע מעל 2 נוסעים.

• פעילות התחבורה הציבורית - קווי התחבורה הציבורית חזרו לפעילות מלאה, למעט חריגים ובכפוף לתפוסה של 50%. למידע נוסף על פעילות התחבורה הציבורית.

כאשר רמת התחלואה הארצית תרד בצורה משמעותית, צפויה לשוב ולפעול תוכנית הרמזור, המאפשרת התמודדות דיפרנציאלית עם התפשטות נגיף הקורונה בהתאם לנתוני תחלואה אזוריים ומעבר להנחיות לפי יישובים.

עם שובה של תוכנית הרמזור, רשויות שיצליחו להוריד את רמות התחלואה בתחומן, יוכלו לעבור להיות מסווגות בצבע ירוק. תושבי הרשויות שיסווגו כירוקות, צפויים ליהנות משגרת חיים מאפשרת יותר בהשוואה להגבלות שיוטלו על תושבי רשויות עם רמות תחלואה גבוהות.

הקלות בהנחיות הקורונה 19.11.2020
טיפים עסקיים לתקופת החגים‎‎
אל תהיו שליליים: על דירוג אשראי והדרך לשפר אותו
הפיקוח על הבנקים: עמלה תפעולית אחת בעת פירעון מוקדם של משכנתא
לקראת סוכות: חלוקת סכך בחינם
לקראת חג סוכות: מומחי מכון התקנים בטיפים לבטיחות בסוכה
שופרסל מזהירה מניסיון הונאה של לקוחות
אופניים לילדים? דעו את הסיכונים
בעקבות חשמול הרכבות: שאטלים בחינם
נוסעים לראש השנה? בדרכים הללו עלולים להיות פקקים
קניתם מוצר חשמלי? אתם זכאים לפינוי המוצר הישן מביתכם בחינם!