זהירות! הונאת וואטסאפ שתגנוב מידע

היזהרו מהודעה שמובילה להגרלה • ב-ESET מזהירים: "היישום כולל גישה מרחוק למכשיר, ואפשרות להדליף נתונים רגישים"

זהירות! הונאת וואטסאפ שתגנוב מידע אילוסטרציה

קיבלתם הודעת וואטסאפ המציעה לכם לזכות ב-Galaxy S21? אל תתפתו, מדובר בהונאה. בשעות האחרונות מועברת הודעה תחת הכותרת "מתנה ליום ולנטיין" (המקור באנגלית), הקוראת להיכנס ללינק המוביל לדף הפעילות - בו יש לכם שלושה ניסיונות בלבד לזכות בפרס השווה.

על פי הפרסום של ינון בן שושן בישראל היום, בעמוד הפעילות מוצגות 12 מתנות עליהם תדרשו ללחוץ, אך באופן עקבי רק בפעם השלישית נחשף הפרס. אז מה הקאצ'? כדי לזכות לקבל את הפרס, תתבקשו לשתף את הקישור לפעילות עם חמש קבוצות או עשרים אנשי קשר בוואטסאפ – כך בעצם מסייעים להפיץ את המזימה לתפוצה רחבה של אנשים.

ההודעה שמופצת בוואטסאפ
לאחר ביצוע השיתופים, מקבלים הודעת "מזל טוב" ופרטים על השלב האחרון שהוא התקנת יישום אותו יש להפעיל לפחות 30 שניות. לאחר השלמת הפעולות יש להמתין לבדיקה שתושלם תוך 24 שעות. כדי לעודד את תחושת הדחיפות, מצויין כי "מבצע זה תקף ל-500 שניות", מה שאמור לזרז את אתכם להשלים את הפעולות כדי לקבל את הזכות לאסוף את הפרס הנחשק.

בחברת אבטחת המידע ESET ישראל, מוסרים כי: "מבדיקה שערכנו, עולה כי הקובץ אותו מתבקש המשתתף להוריד ולהריץ בסיום הפעילות, עלול לכלול גישה מרחוק למכשיר, להדליף נתונים רגישים וגם לאפשר גישה להתקן קוד זדוני אחר. במילים פשוטות זה אומר גישה של גורם זר למכשיר שלכם ולתוכן שבו".

"המשפט המוכר תופס גם כאן, אין מתנות חינם. כל פעילות ברשת שמציעה לכם מתנה בתמורה לשיתופים או ביצוע פעולה כלשהי מצדכם, עלולה להתגלות כזדונית ולכן חשוב להיות זהירים", הוסיפו ב-ESET.

למה אנחנו כל כך אוהבים טריוויה?!
כשהפלוס הוא בעצם מינוס
רוצים לדעת מתי הטיש? תרכשו מנוי חודשי לקו הקהילה!
המיזם הלאומי לשילוב חרדים בהייטק מגייסים נשים חרדיות
לקראת חנוכה: טיפים לבטיחות
עומדים לבצע השקעה? מחשבון תשואה הוא חובה!
הכן מזגנך לחורף: טיפים לשימוש נבון ויעיל במזגן
אושרה בקשת דחייה לקורס נהיגה מונעת באינטרנט
נמאס לכם מפתרונות זמניים?
במעמד ראש העיר: נחנך המרכז הרפואי "קארו" באלעד