דרעי לנשיא אוקראינה: תעביר את החסידים מבלארוס לאומן!

שר הפנים אריה דרעי בפנייה בהולה ונרגשת לנשיא אוקראינה היהודי, שיאשר את כניסת האלפים שתקועים בגבול אוקראינה בלארוס. "גברים נשים וילדים בגבול בלארוס כבר שבועיים בתנאים לא אנושים בכלל" אומר דרעי

דרעי לנשיא אוקראינה: תעביר את החסידים מבלארוס לאומן! אריה דרעי

שלושה ימים לפני ראש השנה ומאות או אלפי חסידים תקועים בגבול בלארוס - אוקראינה בתנאים קשים וחשש כבד למחסור במזון ושתייה, שר הפנים הרב אריה דרעי שיגר כעת מכתב לנשיא אוקראינה בדרישה לאשר את כניסתם של החסידים לאומן.

השר דרעי כותב לנשיא ולדמיר זלינסקי: "יודע אני כי גם השנה בשל מגבלות מחלת הקורונה ישנו קושי לאשר את כניסתם של אותם מספרים שנכנסו בשנים הקודמות, אך בסיטואציה שנוצרה אדוני, ישנו ציבור גדול של גברים נשים וילדים בגבול בלארוס כבר שבועיים בתנאים לא אנושים בכלל".

"בנימה אישית זו מלב אל לב", פונה דרעי בחמימות לנשיא, "ברגעים הכמעט אחרונים שעומדים לרשותנו בנושא פונה אני אליך כי תתיר את כניסתם מטעמים הומניטריים מיוחדים של אותם אלה שנמצאים בגבול לתקופת ראש השנה בלבד תחת מגבלות ושמירה מוחלטת על כל תקנות הבריאות בתקופת הקורונה".

כפי שפורסם היום ב 'בימה' במזכירות ברסלב התייחסו היום למשבר בבלארוס והאשימו את מדינת ישראל בכאוס. "מדינת ישראל גרמה לכאוס הזה. האחריות המלאה על המשבר שאנו רואים על ממשלת ישראל, שריה ופקידיה, שרודפים את חסידי ברסלב, וגורמים להם לעמוד בגבולות, דחויים כפליטים בדרך למילוי אמונתם הדתית בהוראת רבם". כתבו.

ילדים תקועים בבלארוס
מבצע זק"א אומן תשפ״א
היכונו: תיקון הכללי העולמי ב-12:00
דרעי לרבנים: "לקרוא לחסידים בבלארוס לחזור לבתיהם"
לחסידי ברסלב: מקבץ תיעודים מ'אומן - ראש השנה' - אשתקד
לא יאומן: חסידי ברסלב שרים את המנון אוקראינה • צפו:
מה הדהים את טראמפ • "אם לא אנצח, ישראל תהיה בצרה גדולה"
אוקראינה: "מגבלות הסגר קפדניות נותרות בתוקף". הברסלבים יאלצו לחזור
נשיא הקונגרס לאוקראינה: "למעלה מ-200 שנה חסידי ברסלב מחויבים להגיע לאומן"
ראשוני: ממשלת בלארוס מתכננת ארגון כניסת החסידים לאומן
גבאי אומן מאשים בראיון ל'בימה': "מדינת ישראל שיקרה לציבור"