עימותים בין ניסנקורן לאמסלם: "אם הוא לא נוסע בואו נלך לבחירות"

השר ניסנקורן לשר אמסלם: "אי כינוס ועדת שרים זה כשל מוחלט של ממשלת ישראל ועוול גדול לכנסת" • השר אמסלם: "אם רוצים להסדיר אז מסדירים את הכל, לא רק את מה שנוח לכם"

עימותים בין ניסנקורן לאמסלם: "אם הוא לא נוסע בואו נלך לבחירות" דודי אמסלם, אבי ניסנקורן

מליאת הכנסת קיימה דיון בהצעה לסדר בנושא "אי-כינוס ועדת שרים לענייני חקיקה וזלזול בעבודה הפרלמנטרית של חברי הכנסת". באופן חריג, בשם הממשלה השיבו להצעה לסדר גם שר המשפטים אבי ניסנקורן, וגם השר המקשר בין הכנסת לממשלה דוד אמסלם, מה שהוביל לחילופי דברים בין השניים.

השר ניסנקורן אמר: "אני חשבתי כשהממשלה קמה שה20% אחוזים שבמחלוקת מהותית יהיו בצד, ויתעסקו ב 80% שהם לא במחלוקת וכמובן גם בענייני קורונה. אני גם הייתי בטוח מהיכרות רבת שנים עם דודי אמסלם וגם הוא מתוך היכרות של העשייה שלו והשקפת העולם שלו שהנושאים החברתיים יקבלו תאוצה גדולה בכנסת הנוכחית.

חבל שמראית פני הכל בסוף זה ההתייחסות לשלטון החוק והמחלקות על שלטון החוק וזה מערפל את יתר הדברים. אני חושב שזה כשל מוחלט של ממשלת ישראל בנושא הזה, זה עוול גדול לכנסת ישראל. אי אפשר לקחת 20% ובגלל ה-20% במרכאות להעניש אתה 80% שהם מוסכמים"

השר אמסלם השיב: "הכל קשור להכל, זה לא בוא נעזוב את זה ולא נתעסק עם זה. ממשלה זה מכלול, זה כמו רכב, או שהוא נוסע או שהוא לא נוסע, אם הוא לא נוסע בואו נלך לבחירות. ואם אתם רוצים לנסוע אז בוא נתאם ונסדר את כל הבעיות ואת כל מכלול הבעיות. אם רוצים להסדיר אז מסדירים את הכל, לא רק את מה שנוח לכם."

השר ניסנקורן ביקש לחזור לדוכן והשיב: "גם כשיש מחלוקות והרכב הזה נוסע כפי שהוא נוסע, בקורונה הוא חייב להמשיך לנסוע, כמו שקורה בנושאי ביטחון ובהסכמי נורמליזציה. אז רק על כנסת ישראל יש עונש קולקטיבי? בגלל זה עוצרים את כל החקיקה בכנסת?"

השר אמסלם חזר אף הוא לדוכן ואמר: " איך הקמנו את הממשלה? אתם באתם עם אקדח לראש שלנו ואמרתם או שאתם אוכלים או שאנחנו יורים. קיבלתם 17 שרים על 19 איש, ואנחנו כל ה54 יש להם 17 שרים, מתוכם חמשיה עוד מחפשים איפה החדר שלהם ואין משרד ואין להם כיסא. כמעט אמרתי סחיטה באיומים."

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ מיקי זוהר שניהל את הישבה אמר בסיכום הדיון: "הצעת ייעול רצינית, תקבעו פגישה, אם תרצו אני מוכן להצטרף כיו"ר הקואליציה."

את ההצעה לסדר הגישו חברי הכנסת אלכס קושניר,הילה שי וזאן, עאידה תומא סלימאן, אנדרי קוז'ינוב. למרות בקשתם להעביר את הנושא לדיון במליאה, החליט יו"ר הקואליציה כי על הקואליציה להתנגד וההצעה הוסרה מסדר היום.

מליאת הכנסת התכנסה לדון בחוק פיזור הכנסת
פינדרוס מפרגן לגפני: "הישגים"
הרשימה המשותפת הודיעו: נתמוך בהצעת החוק לפיזור הכנסת
סגן השר בן צור בראיון: ניסנקורן גורר את גנץ לבחירות
סקר 103FM: הליכוד 29 מנדטים • ימינה 23 מנדטים
הליכוד: צריך אחדות ולא בחירות
לאחר הצהרתו של גנץ - במערכת הפוליטית מגיבים
גנץ בהצהרה: נתניהו לא הוליך שולל אותי - אלא את אזרחי ישראל כולם
דקות להצהרתו של גנץ: נתניהו לגנץ; תעשה פרסה
אייכלר:"הבסיס המוסרי של הממשלה היא לאפשר לבני הישיבות ולתשב"ר ללמוד בלי הפרעה"