חילופי אש כבדים התנהלו באזור ג'נין: לוחם ימ''מ נפצע קשה

במשך שעות: כוחות הביטחון כיתרו את ביתו של המבוקש מחמוד דבעי • הותר לפרסום כי לוחם ימ"מ נפצע קשה מירי מחבלים • בחילופי האש שהתנהלו בג'נין נפצע אח של המחבל

חילופי אש כבדים התנהלו באזור ג'נין: לוחם ימ''מ נפצע קשה

חילופי אש כבדים: כוחות צה"ל פעלו היום (שישי) באזור ג'נין, וכיתרו את ביתו של המבוקש הפלשתיני מחמוד דבעי כאשר במהלך פעילות צה"ל בג'נין לוחם ימ"מ נפצע באורח קשה כתוצאה מירי, במהלך פעילות מבצעית בכפר ברוקין בג'נין שבחטיבה המרחבית מנשה, הלוחם פונה במסוק צבאי לבית החולים רמב"ם שבחיפה.

כוחות צה"ל פעלו הבוקר בג'נין, וכיתרו את ביתו של המבוקש הפלשתיני מחמוד אל-דבעי. חלק מהשוהים בבית יצאו ממנו והרימו את ידיהם, בעוד שדבעי עצמו סרב להסגיר את עצמו. לבית החולים המתמחה אבן סינא בג'נין הגיעו לפי דיווחים פלשתיניים עשרה פצועים. ביניהם, פצועה קשה עם פגיעה בבטן, מצבה יציב.

על פי דיווחים בתקשורת הפלשתינית במקום התנהלו חילופי אש כבדים באזור ג'נין. כמו כן, דווח על חילופי אש כבדים בין כוחות הביטחון לחמושים פלשתינים בכפר ברוקין, סמוך לג'נין, בהם ככל הנראה נפצע לוחם הימ"מ. כלי תקשורת פלשתינים דיווחו כי אחד הפצועים בצד הפלשתיני הוא דאוד זביידי, אחיו של המחבל המורשע זכריא זביידי.

בקרב הפלשתינים עולות טענות כי אחת המטרות של ישראל בהכנסת כוחותיה היום לג'נין היא להסתיר, ולטשטש ממצאים מזירת התקרית שבה נהרגה שירין אבו עאקלה. אחד מדוברי סניף הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי בג'נין מטיל על ישראל אחריות מלאה לחייו של מחמוד דבעי שצה"ל מכתר את ביתו ומזהיר כי "האויב ישלם את מחיר פשעו נגד גיבורי ולוחמי העם הפלשתיני".

בחמאס מברכים את "לוחמי ג'נין ותושביה העומדים מול הפשיטות החוזרות של הכיבוש". דובר הארגון אמר כי "ג'נין ממשיכה בהתנגדות ההירואית שלה נגד חיילי צבא הכיבוש והיא נלחמת בכל הכוח שיש לה עד הבסת הכיבוש וגירושו מכל האדמות הפלשתיניות. ג'נין תמשיך במערכה ותנצח. אומץ הלב וההקרבה הם מילת הסוד להשגת ניצחון על צבא הכיבוש".

"יש אינדיקציות על כוונה להפוך את הלוויה למסע הסתה"

בתוך כך, לקראת הלווייתה הצפויה היום בצהריים של שירין אבו עאקל, בכירים במשטרה אמרו אתמול כי "יש לנו מידעים ואינדיקציות על כוונה של גורמים מסויימים להפוך את הלוויה למסע הסתה, אך אין לנו כוונה לאפשר זאת".

הלוויה הנוצרית צפויה לעבור מגן הבונים להר ציון בעיר. במשטרה מעריכים שהמונים צפויים להשתתף בה. "המטרה שלנו היא לאפשר את קיום הלוויה בצורה מכובדת וכחוק עם רגישות לכל הכללים" אמר אתמול קצין בכיר במשטרת ירושלים והוסיף, "מצד שני, השוטרים הונחו לגלות נחישות מול כל מפרי סדר שיירכבו על ההלוויה הזו".

חיילים במבצע, אילוסטרציהבית המחבל
זכריא זביידי על מות אחיו: "דאוד שאהיד עכשיו, זו גאווה עבורנו"
חטיבה משימתית תוקם נגד כניסת שב"חים במרחב התפר
סוכלה הברחה גדולה של תחמושת מישראל לרשות הפלסטינית
פרצו מעבר וניסו לדרוס את שוטרים: נעצרו 4 חשודים
התרעת שווא: אזעקה נשמעה בצפון
נס: מחבל חדר לישוב - אין נפגעים
ההסתננויות של שב"חים הולכות וגוברות, הענישה דווקא מצטמצמת
גדר ללא הפרדה: השלמת הבנייה אינה נראית באופק
מטר מהחייל: מחבל ניסה לדקור חייל ונוטרל
אבו מאזן התקשר לאחיו של המחבל מג'נין והביע תנחומים