שוב: הרפורמיות מעוררות פרובוקצייה בעזרת הח''כ

ביזיון הקודש: שוב הרפורמיות המכנות עצמן נשות ה"כותל" הגיעו לרחבת הכותל בכדי לעורר את זעם הציבור ואף הסתייעו בח''כ קריב על מנת לבצע את זממן. ח''כ הרפורמי...

שוב: הרפורמיות מעוררות פרובוקצייה בעזרת הח''כ

ביזיון הקודש: שוב הרפורמיות המכנות עצמן נשות ה"כותל" הגיעו לרחבת הכותל בכדי לעורר את זעם הציבור ואף הסתייעו בח''כ קריב על מנת לבצע את זממן.

ח''כ הרפורמי גלעד קריב ניצל את חסינותו והכניס לכותל ספר תורה אשר בהמשך העביר לרפורמיות אשר השתמשו בתורה הקדושה ככלי ניגוח במקום הקדוש בעולם.

מהקרן למורשת הכותל המערבי נמסר כי הינה: "מצירה על האירועים הקשים הבוקר ברחבת הכותל המערבי בעקבות החלטתו של ח"כ גלעד קריב להכניס ספר תורה לעזרת הנשים בניגוד להוראות המפורשות של משרד המשפטים".

"נציג הקרן למורשת הכותל ניגש אל ח"כ קריב עם הגעתו וביקש ממנו שלא לנקוט בצעד זה ולא להשתמש בחסינותו וזאת כדי לאפשר תפילה רגועה ושלווה ברחבת הכותל המערבי, כאשר באותה שעה התקיימה במקביל תפילה של מאות רבות של מתפללות ומתפללים אורתודוקסים, ובתוכם כ-20 נשים שבאו במסגרת אירוע קבוצת נשות הכותל", הוסיפו.

עוד מסר: "ח"כ קריב ענה שהוא מכבד את פעילות הקרן למורשת הכותל אך הוא מתכוון לפעול על פי הבנתו. במסגרת זו, נכנס הח"כ לעזרת הנשים והעביר את ספר התורה לנשות הכותל ובעקבות כך נוצרה מהומה גדולה ברחבת הכותל. יצוין כי הקרן פעלה למנוע חיכוך באמצעות מתן שביל מיוחד לקבוצת נשות הכותל כדי למנוע חיכוך לפי הצעת משרד המשפטים וכן עשתה כל אשר אל ידה כדי להפריד בין הקבוצות ולמנוע חיכוכים מיותרים".

לסיום מסרו כי: "הקרן כואבת על האירועים וקוראת לכל הגורמים להניח למחלוקות ולאפשר את הכבוד הראוי למקום הקדוש".

ח״כ פרוש על חילול רחבת הכותל על ידי יו״ר ועדת חוקה אמר: ״העובדה שגלעד קריב מנצל את חסינותו ומשדל אנשים אחרים להפר את סדרי הכותל, לבזות ולרמוס את קדושת המקום, זו חציית קו אדום והיא בלתי נסבלת. זה בזיון שצריך לעשות לו סוף״.

ביזוי התורה והכותל על ידי הרפורמיות
רב העיר נשר: "נצעק בכל מקום שאי אפשר לסמוך על הכשרות של הרפורמה"
צפו: צעירים ניסו לשדוד חלפן כספים בבני ברק
רעידת אדמה הורגשה בארץ
בני ברק: ילד ננעל ברכבו של מתנדב ידידים
בנט קבע: הגבלות הכיתה הירוקה על ערים צהובות
בן 14 נפגע מרכב בביתר עילית
משרד החקלאות: בעוד 6 שנים לא יהיו כלובים
ועדת הכלכלה אישרה את התכנית להגברת אכיפה בנת"צים
ועדת הכלכלה אישרה: יבוטל המחיר המרבי לשעת חניה
יתושים נגועים בנגיף קדחת מערב הנילוס התגלו בנחל הקישון ובעפולה