לפיד: "השתלטנו על הקורונה בלי סגרים"

ראש הממשלה ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד בפתח ישיבת הסיעה: "מבחינת רוב אזרחי ישראל, שהיו עסוקים עד עכשיו בחגים - היום מתחילה מערכת הבחירות. יש לנו פחות משבוע...

לפיד: "השתלטנו על הקורונה בלי סגרים" לפיד עם בנט

ראש הממשלה ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד בפתח ישיבת הסיעה: "מבחינת רוב אזרחי ישראל, שהיו עסוקים עד עכשיו בחגים - היום מתחילה מערכת הבחירות.

יש לנו פחות משבועיים להחליט לאן מדינת ישראל הולכת. האם היא חוזרת אחורה, לפוליטיקה מושחתת, אלימה וחסרת אחריות, או שאנחנו בוחרים בעתיד של הילדים שלנו.

יש שלושה דברים גדולים שאנחנו עושים עכשיו בשביל העתיד של הילדים שלנו:

הראשון הוא תוכנית "חוק וסדר". במקום שבן גביר יתרוצץ בלילות עם אקדח ויסכן את החיילים והשוטרים שלנו, הוצאנו לדרך תוכנית אמיתית שמביאה משילות וסדר למדינה.

תוספת של אלפי שוטרים לרחובות, 26 פלוגות מג"ב חדשות, משמר לאומי של 30 אלף איש. מלחמה בפרוטקשן, מלחמה באלימות בחברה הערבית, מלחמה באלימות כלפי נשים.

הדבר השני הוא מאבק בלתי מתפשר ביוקר המחיה. לא דיבורים באוויר, פעולות אמיתיות. הורדנו כבר את המחיר ל-97 מוצרים דרך רפורמת התקנים, הבאנו רשתות זולות כמו "קרפור" מחו"ל, הורדנו את מחיר הדלק, הידקנו את הפיקוח על מוצרי יסוד. זה לא קורה ביום, אבל אחרי הרבה שנים של הזנחה יצאנו לדרך.

והדבר השלישי הוא שמירה על הדמוקרטיה הליברלית הישראלית. על עצמאות בית המשפט, על שלטון החוק". עוד אמר: "אנחנו לא ניתן לשחיתות לחזור. ישראל לא תהיה מדינה שמנוהלת בידי אנשים שרוצים להחזיר אותנו אחורה".

אנחנו מגיעים לבחירות האלה עם קבלות. מעט ממשלות בתולדות ישראל הספיקו בשנה וחצי את מה שאנחנו הספקנו.

השתלטנו על הקורונה בלי סגרים. מחקנו את הגירעון והורדנו את האבטלה. העברנו חקיקה היסטורית למען אנשים עם מוגבלויות. פתחנו שגרירויות ונציגויות באמירויות, בבחריין ובמרוקו וחתמנו איתם הסכמים כלכליים שכל אזרח ירוויח מהם. הצטרפנו למאבק הגלובלי מול משבר האקלים.

נשיא ארה״ב היה פה וחתם על הצהרת ירושלים, התחייבות לבטחונה ושלומה של ישראל. יצאנו למבצע צבאי מהיר ומוצלח בעזה, פגענו בג'יהאד האיסלאמי מכה קשה.

עצרנו את הסכם הגרעין עם איראן. סגרנו הסכם היסטורי עם לבנון על הגבול הימי. בנינו תוכנית להעלאת קצבאות הזקנה, העברנו רפורמות שיורידו את יוקר המחיה וחיזקנו את המשטרה ומג״ב.

זה מה שעשינו בשנה וחצי. תחשבו מה נוכל לעשות בארבע שנים. כל מה שאנחנו מבקשים מאזרחי ישראל זו הזדמנות להמשיך.

על זה הבחירות. על השאלה אם אנחנו רוצים במדינה הזו עתיד משותף והישגים כלכליים ובטחוניים, או שאנחנו חוזרים לשנאות ולכעסים ולשחיתות של העבר. אנחנו מציעים למדינת ישראל מנהיגות, אנחנו מציעים ערכים, אנחנו מציעים תקווה, כבוד הדדי וטוב משותף.

דרעי לנתניהו: אם המינוי ייפסל בבג"ץ - בטל ומהר את עילת הסבירות
פרטים חדשים על מאמצי הנשיא: סדרת שיחות עם בכירים ברשויות השלטון
אם בג"ץ יפסול את דרעי, הוא עשוי להתמנות לתפקיד רה"מ החליפי
"סתם מתגרים בכל העולם": גפני על עליית בן גביר להר הבית
"פוגע בסביבה ובבריאות": ויכוח סוער סביב ביטול מס החד פעמי
"יוקר המחיה לא מפסיק לעלות": נתניהו מכנס דיון כלכלי עם סמוטריץ'
פרוש ימונה לשר לענייני ירושלים ויהיה אחראי על מירון
דרעי נכנס לתפקיד שר הבריאות באופן רשמי
אחרי הקמפיין נגד בנט ולפיד: נתניהו יעביר מיליארדים לערבים
נתניהו השביע את ממשלתו החדשה בכנסת