משרד החקלאות: עלול להיווצר מחסור בעופות טריים ברשתות השיווק

 משרד החקלאות: בשל רצף מועדים עלול להיווצר מחסור בעופות הטריים ● אם זאת, בעופות הקפואים - לא צפוי מחסור

משרד החקלאות: עלול להיווצר מחסור בעופות טריים ברשתות השיווק אילוסטרציה

במסגרת מעקב משרד החקלאות ופיתוח הכפר אחר אספקת המזון הטרי בישראל, עלה כי השנה נוצר רצף מועדים – צום ט' באב ובצמידות אליו חג הקורבן המוסלמי (החל בעשרה באב) עשויים ליצור מחסור בעופות טריים ברשתות השיווק.

בצום ט' באב אין שחיטה במשחטות הכשרות, ובחג הקורבן שמתחיל ביום למחרת וחופשתו נמשכת עד לסוף אותו שבוע גם לא מתקיימת שחיטה ברוב המשחטות.

במשרד החקלאות מסבירים כי בכל שנה המשחטות מצמצמות את השחיטה בתשעת הימים הקודמים לצום ט' באב, בגלל האיסור באכילת בשר בתשעת הימים. אך השנה, בשל צמידות הצום לחופשת חג הקורבן, המשחטות נערכות לעבודה בתפוקה מקסימאלית בשבוע הקודם לצום.

עם זאת, לאור העובדה כי במהלך שבוע הבא לא צפויה פעילות במשחטות לאור חופשת חג הקורבן, צפוי מחסור בעוף טרי בלבד בכל אותו שבוע.

במשרד החקלאות ופיתוח הכפר מציינים כי בעופות קפואים לא צפוי מחסור, ואף קיימים עודפים לאור חיי המדף הארוכים של המוצר, לעומת עופות טריים, שחיי המדף שלהם עומדים על כחמישה ימים.

לאור הגברת פעילות המשחטות טרום צום ט' באב, יהיה מלאי מספיק של עופות טריים כדי לכסות את הביקוש הצפוי השבוע. משרד החקלאות ממליץ לצרכנים שמעוניינים בכך לרכוש עוף טרי לקראת שבת בימי חמישי ושישי, כאשר אספקת העוף הטרי צפויה להתחדש ברשתות השיווק בעוד כשבועיים.

אילו שרשראות אשת חיל תוכלו להעניק לאישה שלכם?
מבוכים לדרכונים: אין תורים להנפקה
אושר בוועדה: מספר הטלפון של 'מרכז הרעלים' יונגש על גבי אריזות
רפורמה בחקלאות? מחיר האבטיח זינק ל-14 שקלים לק"ג
אלו הגבינות שימכרו במחיר נמוך ב-22% עד 36%
שר התקשורת קבע: תתאפשר ניידות מספרים מלאה בקווים הכשרים
משרד הבריאות השהה את תו התקן של מפעל שטראוס
נדל"ן על הירח? בקרוב מאוד
חשש: בעקבות סימני הסלמונלה במוצרים - הריקול בשטראוס יורחב
איפה הכי משתלם לקנות? נתוני "סל המוצרים הבסיסי" לפסח נחשפים