משרד החקלאות: עלול להיווצר מחסור בעופות טריים ברשתות השיווק

 משרד החקלאות: בשל רצף מועדים עלול להיווצר מחסור בעופות הטריים ● אם זאת, בעופות הקפואים - לא צפוי מחסור

משרד החקלאות: עלול להיווצר מחסור בעופות טריים ברשתות השיווק אילוסטרציה

במסגרת מעקב משרד החקלאות ופיתוח הכפר אחר אספקת המזון הטרי בישראל, עלה כי השנה נוצר רצף מועדים – צום ט' באב ובצמידות אליו חג הקורבן המוסלמי (החל בעשרה באב) עשויים ליצור מחסור בעופות טריים ברשתות השיווק.

בצום ט' באב אין שחיטה במשחטות הכשרות, ובחג הקורבן שמתחיל ביום למחרת וחופשתו נמשכת עד לסוף אותו שבוע גם לא מתקיימת שחיטה ברוב המשחטות.

במשרד החקלאות מסבירים כי בכל שנה המשחטות מצמצמות את השחיטה בתשעת הימים הקודמים לצום ט' באב, בגלל האיסור באכילת בשר בתשעת הימים. אך השנה, בשל צמידות הצום לחופשת חג הקורבן, המשחטות נערכות לעבודה בתפוקה מקסימאלית בשבוע הקודם לצום.

עם זאת, לאור העובדה כי במהלך שבוע הבא לא צפויה פעילות במשחטות לאור חופשת חג הקורבן, צפוי מחסור בעוף טרי בלבד בכל אותו שבוע.

במשרד החקלאות ופיתוח הכפר מציינים כי בעופות קפואים לא צפוי מחסור, ואף קיימים עודפים לאור חיי המדף הארוכים של המוצר, לעומת עופות טריים, שחיי המדף שלהם עומדים על כחמישה ימים.

לאור הגברת פעילות המשחטות טרום צום ט' באב, יהיה מלאי מספיק של עופות טריים כדי לכסות את הביקוש הצפוי השבוע. משרד החקלאות ממליץ לצרכנים שמעוניינים בכך לרכוש עוף טרי לקראת שבת בימי חמישי ושישי, כאשר אספקת העוף הטרי צפויה להתחדש ברשתות השיווק בעוד כשבועיים.

אל תהיו שליליים: על דירוג אשראי והדרך לשפר אותו
הפיקוח על הבנקים: עמלה תפעולית אחת בעת פירעון מוקדם של משכנתא
לקראת סוכות: חלוקת סכך בחינם
לקראת חג סוכות: מומחי מכון התקנים בטיפים לבטיחות בסוכה
שופרסל מזהירה מניסיון הונאה של לקוחות
אופניים לילדים? דעו את הסיכונים
בעקבות חשמול הרכבות: שאטלים בחינם
נוסעים לראש השנה? בדרכים הללו עלולים להיות פקקים
קניתם מוצר חשמלי? אתם זכאים לפינוי המוצר הישן מביתכם בחינם!
ירושלים: יחולקו אמצעי הצללה לבתי הכנסת בעיר