ח"כ מקלב תוקף: "הפשרות של שר הדתות מגיעים מבית מדרשם של הרפורמים"

בנאום שנשא במלאית הכנסת תקף מקלב את שר הדתות מתן כהנא על מסכת השקרים אותם הציג קודם לכן במליאה כפי שדיווחנו עליה מעל 'בימה' זו. מקלב הציג את מכתבם של גד...

ח"כ מקלב תוקף: "הפשרות של שר הדתות מגיעים מבית מדרשם של הרפורמים"

בנאום שנשא במלאית הכנסת תקף מקלב את שר הדתות מתן כהנא על מסכת השקרים אותם הציג קודם לכן במליאה כפי שדיווחנו עליה מעל 'בימה' זו. מקלב הציג את מכתבם של גדולי ישראל עליו חתום הגאון הרב בעדני שליט"א כנגד פשרות השבת בחריש.

ח''כ מקלב אמר: "לצערנו שר הדתות הציג כאן בפני חברי הכנסת מסכת של שקרים וכזבים שאין מתכתבים עם המציאות בשטח, הם מפרשים את הזהות היהודית באופן שונה מאיתנו, עומד כאן שר הדתות שהוא חבר מפלגתו של ראש הממשלה שהשלה את ציבור בוחריו בשנה האחרונה ומצפה שאנחנו נאמין להם כי ישמרו על הקדוש והיקר לעם ישראל".

"אך 'הרוצה לשקר ירחיק עדותו', כולנו ראינו כיצד ראש העיר בחריש ניסה להביא חוק עזר המתיר מסחר בשבת, אך אנחנו נלחמנו כנגד זה, חשפנו את האמת ואף משפטנים בכירים שאתה מעריך ומוקיר קבעו כי החוק אותו הוא מנסה להעביר הוא ההפך משמירת השבת, כזו שבת אתה רוצה שתהיה בארץ?".

"הצעת אי האמון הזו מחדד את הנושא הזה, זה נקרא מדינה יהודית?, במה המדינה הזו תתבסס כמדינה יהודית אם לא על שמירת השבת, על הכשרות, על הנישואין והגירושין על פי ההלכה".

"גם אם יש קבוצה של רבנים כאלה ואחרים המצריים מצג שווא, עוברים באוניברסיטאות ומנסים להציג יהדות אחרת שלטענתם היא מאירת פנים יותר, אך כל זה לא עוזר להם, אנחנו עוברים מדי שבוע בארץ אנחנו נפגשים עם הציבור, הם מנותקים מהשטח, הציבור בארץ רוצה יהדות אותנטית שורשית המסורה לנו מדורי דורות, כמה עליה יש ברישום נישואין, כמה התעוררות יש להקפדה על הכשרות?

אין עיר שאין שם התעוררות הייתי לאחרונה בעיר הרצליה מספר מקלב לחברי הכנסת, ראינו שם התעוררות עצומה ברחוב הראשי כמעט כל חנות בעלת תעודת כשרות - זו המציאות אותה הם מנסים להסתיר" אמר מקלב.

שר הדתות מתן כהנא

ח"כ מקלב חשף את שקריו של שר הדתות והציג בפני חברי הכנסת את מכתבם של גדולי ישראל שליט"א בהם הגאון הרב בעדני שלט"א אשר יצאו חצץ כנגד ראש עיריית חריש, "את השקר הזה אנחנו נמשיך לחשוף" אמר מקלב.

"הדברים הללו הם בליבה של צביון המדינה. אנשים המתיימרים להיקרא אנשים מאמינים שולפים את הטלפיים שלהם בניסיון להגיד כשר אני. אנחנו לא מכירים לא פשרות ולא ויתורים בדברים הקדושים והיקרים לנו, הם מבאים את זה מבית המדרש של הרפורמים אצלנו אין פשרות" הוסיף מקלב.

"רוב הציבור רוצה נישואין וגירושין אמיתיים ולא מזויפים, הציבור רוצה כשרות אך אתם מרמים את הציבור, זה זכות הקיום שלנו כמדינה - שום דבר אחר לא יביא לנו את זכות הקיום שלנו בארץ הזו".

ח"כ מקלב סיפר לחבר הכנסת, "פעם אחד היה שהסמקתי במליאה, עלה כאן על דוכן הכנסת אחד מחברי הכנסת של יש עתיד ודיבר על זכות הקיום של עם ישראל בארץ ישראל והביא כראיה את מתן התורה והתורה הקודשה, פנה אליו אחד מחברי הכנסת מהסיעות הערביות ואמר לו - 'אבל אתה עצמך לא מקיים את כל מה שנכתב בתורה כיצד אתה דורש את ארץ ישראל לידך'?",

"כל הקשר שלנו לארץ ישראל היא קיום המצוות על פי המסרות הנהוגה מאב לבן, זו המסגרת שלנו ואי אפשר לפרוץ אותה ועירור הסטאטוס קוו מערר את כל זכות הקיום שלנו כאן בארץ" סיכם מקלב.

ח"כ מקלב תוקף: "הפשרות של שר הדתות מגיעים מבית מדרשם של הרפורמים"

ערוץ הכנסת

אלפים במעמד ברכת הכהנים בכותל • גלריה
שמחה ללא גבולות • חג הסוכות • צפו
אדם שלא הניח עירוב תבשילין, מה יאכל? • דף היומי
הכח של הסוכה לרפא כל מחלה • צפו
הרב מיכאל לסרי - שמחה
הרץ בערב שבת וכלי בידו, מה ניתן לדעת עליו? • דף היומי
הרהורי סוכות תשפ"ב; מציאות שונה
צפו: כיצד לברך ולנענע את ארבעת המינים?
ההכנות האחרונות לחג הסוכות • האושפיזין • צפו
היכן מצינו שהחלפת סדר המילים שווה ממון רב? • דף היומי