צה"ל פעל בכפר ממנו יצאו חוליית המחבלים

לאחר נסיון הפיגוע במוצב סאלם ביום שישי, פעל צה"ל בכפר שוויכה ממנו יצאו שני המחבלים, ע"פ ההערכות המחבלים תכננו לזרוע הרג בפיגוע ירי המוני במרכז הארץ

צה"ל פעל בכפר ממנו יצאו חוליית המחבלים בימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכנים

לוחמי צה״ל ומג"ב פעלו ביום שישי בכפר 'שוויכה' שבמרחב החטיבה המרחבית ״מנשה״ ממנו יצאו חלק מחוליית המחבלים שהיו מעורבים בניסיון פיגוע הירי שסוכל בחסדי שמיים על ידי כוחות הביטחון במוצב סאלם.


ב-ynet פורסם כי ע"פ ההערכות במערכת הביטחון, שלושת המחבלים היו בדרכם למרכז הארץ, שם תכננו לזרוע הרג בפיגוע ירי המוני. שלושתם היו מצוידים בתת-מקלע קרלו (קרל גוסטב מאולתר). למערכת הביטחון לא היה מידע מקדים על השלושה, בני 21 בערך. הם עלו על מיניבוס של שוהים בלתי חוקיים שנשא לוחיות רישוי ישראליות כדי להגיע למרכז הארץ ונבלמו במהלך מבצע ההיערכות של החטיבה המרחבית מנשה בתפר.


לוחמי החטיבה עצרו שני מיניבוסים עם שב"חים והם הובלו למוצב סאלם. בעודם יושבים סמוך לש"ג, כאשר התקרבו אליהם הבודקים, פתחו המחבלים באש. כוח מג"ב הגיב באש, חיסל שניים ופצע אחד באורח אנוש. ההערכה היא כאמור שהיו בדרך למרכז הארץ. צה"ל ומג"ב ממשיך בהיערכות מיוחדת לחגים ולכן המוכנות גבוהה מאוד. הכוחות ערוכים במבצע לאיתור שוהים בלתי חוקיים מתחילת הרמדאן. לא היה מידע מודיעיני על המיניבוס שבו נסעו ובשלב זה של החקירה עולה כי הנהג לא ידע שהסיע מחבלים. קיימת הערכה כי הימים הקרובים יהיו מאתגרים בשל יום ירושלים ולילת אל-קאדר המציין את סיום הרמדאן.


ע"פ פרסומים פלסטינים, מבצעי הפיגוע בסאלם הם אחמד בשיר פוקהא, בן 19 מהכפר שוויכה ליד טולכרם, עבדאללה חאלד דעיבס, בן 20 מאותו הכפר ומוחמד איימן פתחי בן 20 ממחנה הפליטים בטולכרם. לא ידוע בינתיים על שיוך של מי מהם לארגון כלשהו.

חברון: ניסיון פיגוע במערת המכפלה
מעצר אלים: צעיר חרדי נפצע, למרות התיעוד השופט האריך את מעצרו
ראשוני: ניסיון דריסה ליד חיזמא
רעידת אדמה הורגשה בדרום • הנחיות פיקוד העורף
לראשונה בממשל בנט: צה"ל תוקף כעת מטרות של ארגון חמאס ברצועת עזה
מפקד חדש לשייטת 13: אלוף-משנה א׳
בנט נועד עם ארגמן: כהונתו תוארך עד לחודש אוקטובר
שריפות פרצו בעוטף עזה בעקבות בלוני תבערה ששיגרו המחבלים מהרצועה
צפו: המשטרה פשטה על תחנות הדלק
שגרירת ארה"ב באו"ם לשעבר באשקלון: "לישראלים יש זכות להיות בטוחים"