צה"ל פעל בכפר ממנו יצאו חוליית המחבלים

לאחר נסיון הפיגוע במוצב סאלם ביום שישי, פעל צה"ל בכפר שוויכה ממנו יצאו שני המחבלים, ע"פ ההערכות המחבלים תכננו לזרוע הרג בפיגוע ירי המוני במרכז הארץ

צה"ל פעל בכפר ממנו יצאו חוליית המחבלים בימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכנים

לוחמי צה״ל ומג"ב פעלו ביום שישי בכפר 'שוויכה' שבמרחב החטיבה המרחבית ״מנשה״ ממנו יצאו חלק מחוליית המחבלים שהיו מעורבים בניסיון פיגוע הירי שסוכל בחסדי שמיים על ידי כוחות הביטחון במוצב סאלם.


ב-ynet פורסם כי ע"פ ההערכות במערכת הביטחון, שלושת המחבלים היו בדרכם למרכז הארץ, שם תכננו לזרוע הרג בפיגוע ירי המוני. שלושתם היו מצוידים בתת-מקלע קרלו (קרל גוסטב מאולתר). למערכת הביטחון לא היה מידע מקדים על השלושה, בני 21 בערך. הם עלו על מיניבוס של שוהים בלתי חוקיים שנשא לוחיות רישוי ישראליות כדי להגיע למרכז הארץ ונבלמו במהלך מבצע ההיערכות של החטיבה המרחבית מנשה בתפר.


לוחמי החטיבה עצרו שני מיניבוסים עם שב"חים והם הובלו למוצב סאלם. בעודם יושבים סמוך לש"ג, כאשר התקרבו אליהם הבודקים, פתחו המחבלים באש. כוח מג"ב הגיב באש, חיסל שניים ופצע אחד באורח אנוש. ההערכה היא כאמור שהיו בדרך למרכז הארץ. צה"ל ומג"ב ממשיך בהיערכות מיוחדת לחגים ולכן המוכנות גבוהה מאוד. הכוחות ערוכים במבצע לאיתור שוהים בלתי חוקיים מתחילת הרמדאן. לא היה מידע מודיעיני על המיניבוס שבו נסעו ובשלב זה של החקירה עולה כי הנהג לא ידע שהסיע מחבלים. קיימת הערכה כי הימים הקרובים יהיו מאתגרים בשל יום ירושלים ולילת אל-קאדר המציין את סיום הרמדאן.


ע"פ פרסומים פלסטינים, מבצעי הפיגוע בסאלם הם אחמד בשיר פוקהא, בן 19 מהכפר שוויכה ליד טולכרם, עבדאללה חאלד דעיבס, בן 20 מאותו הכפר ומוחמד איימן פתחי בן 20 ממחנה הפליטים בטולכרם. לא ידוע בינתיים על שיוך של מי מהם לארגון כלשהו.

הקונגרס אישר סיוע למימון כיפת ברזל
"צריכים לקבוע לאיראן לוח זמנים סופי"
סיכום חדשות החג: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
"הקצין יינזף פיקודית על ידי מפקדיו"
צפו: תיעוד מעצר שני הנמלטים מכלא גלבוע מקסדת הלוחמים ומהאוויר
חשיפה: כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל
בנט על תפיסת המחבלים: "את מה שהתקלקל - אפשר לתקן"
לאחר שבועיים: נתפסו שני המחבלים הנמלטים מכלא גבלוע
לאחר אינספור פריצות - הפורץ הסדרתי לחנויות נלכד על חם
בנט: אצא למבצע צבאי לעזה אם נצטרך גם עם הקואליציה הזאת