ח"כ מעוז לשר ברלב: "מי אחראי להתעמרות בלוחם ימ"ס?"

בעקבות הפרסום בערוץ 14 לפיו משטרת ישראל מסרבת לאפשר ללוחם ביחידת המסתערבים לחזור ליחידתו כלוחם מן המניין, בעקבות חיסולו של המפגע שסיכן את חייהם בפעילות ...

ח"כ מעוז לשר ברלב: "מי אחראי להתעמרות בלוחם ימ"ס?"

בעקבות הפרסום בערוץ 14 לפיו משטרת ישראל מסרבת לאפשר ללוחם ביחידת המסתערבים לחזור ליחידתו כלוחם מן המניין, בעקבות חיסולו של המפגע שסיכן את חייהם בפעילות בדרום, הגיש יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) שאילתא בו ביקש לדעת מי עומד מאחורי ההחלטה.

לפני כשבועיים פרסם העיתונאי הלל ביטון רוזן (ערוץ 14) כי למרות שהמפכ"ל והשר לבט"פ גיבו את לוחם הימ״ס שחיסל את הבדואי שסיכן את חייהם ברהט לפני שבועיים, משטרת ישראל מונעת את חזרתו לתפקידו כלוחם, גם לאחר שמח"ש הסירה את התנגדותה.

בעקבות הפרסום, הגיש יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) שאילתא לשר לביטחון הפנים בה ביקש לדעת מי עומד מאחורי ההתמכרות בלוחם. "לפני כעשרה ימים, במהלך פעילות לוחמי יחידת המסתערבים של מג"ב למעצר חשודים בעבירות ביטחוניות, נפתחה לעברם אש על ידי אחד התושבים. הלוחמים הגיבו בירי ממנו נהרג המפגע התוקף", כתב מעוז.

עוד אמר: "השבוע התפרסם בערוץ 14, שלמרות שמפקד היחידה, מפקד משמר הגבול והמפכ״ל גיבו את הלוחם וטענו כי פעל כנדרש, מחלקת המשמעת במשטרת ישראל מסרבת לאפשר לו לחזור ליחידתו כלוחם מן המניין, וזאת על אף שמח"ש הסירה את התנגדותה".

לדבריו של מעוז, "שוב אנו נתקלים במדיניות של משטרת ישראל, שבמקום שלוחמים, שבמסירותם ממלאים את תפקידם ומגנים על אזרחי ישראל, יצוינו לשבח, הם מקבלים יחס חשדני, שמעודד הקטנת ראש, בריחה מאחריות ואי ביצוע המשימות שלשמן הם התגייסו".

לסיום שאל ח״כ מעוז "מי קיבל את ההחלטה על מניעת חזרת הלוחם לתפקיד מבצעי ובאיזו סמכות"?

השר לביטחון פנים בר לב
"דבריו של אבו מאזן בזויים ושקריים": גנץ על דברי אבו מאזן • צפו
"די, נחנקנו!": דרעי על עליית המחירים • צפו
סערת "50 השואות": אבו-מאזן על היחס של ישראל לפלסטינים • צפו
"הזוי": יעקב אשר על "התכנית למאבק בהדרת נשים בתח"צ"
"בבחירות נדיר אותה ממשרד התחבורה": אבוטבול על מירב מיכאלי
"נתונים מטורפים, הון שלטון": קרעי על יוקר המחיה • צפו
ביבי על המחירים ששוברים שיאים: "הכל עולה" • צפו
פרשת גלעד קריב: נאום האזהרה מהשחיתות של הרפורמים • צפו
יעקב אשר עקץ את גדעון סער: "המחנה הממלכתי הפך למחנה פליטים" • צפו
בן גביר פותח מפלגה - סמוטריץ׳ נלחץ