סקר: כפי החיבור לדת כך הישראלים מרגישים חיבור ליהדות העולם

ועידת "עם עולם" - ועידת התפוצות הבינלאומית השנייה של מקור ראשון יוצאת לדרך. בוועידה שתיערך בימים ראשון-שלישי (כז'-כט' באייר, 11-9 במאי) במרכז בגין בירוש...

סקר: כפי החיבור לדת כך הישראלים מרגישים חיבור ליהדות העולם יהודים בחו

ועידת "עם עולם" - ועידת התפוצות הבינלאומית השנייה של מקור ראשון יוצאת לדרך. בוועידה שתיערך בימים ראשון-שלישי (כז'-כט' באייר, 11-9 במאי) במרכז בגין בירושלים ייקחו חלק פוליטיקאים, שגרירים, אנשי רוח, תקשורת, נציגים יהודים מהעולם ועוד.

מסקר שנערך על ידי מכון דיירקט פלוס לקראת הוועידה עולה כי רוב אזרחי ישראל חשים זיקה וחיבור לאחיהם מעבר לים אך ככל שהם יותר שומרי תורה ומסורת – כך מתחזק גם הקשר.

כ-60 אחוזים מהנשאלים אמרו כי ההחלטה לאפשר ליהודים מהעולם לעלות לישראל גם במהלך הסגרים של הקורונה הייתה נכונה כאשר במגזר שומרי התורה ענו תשובה חיובית כ-75 אחוזים מהמשיבים. כ-56 אחוזים אמרו כי למרות ההגבלות שיש על הכניסה לישראל יש לאפשר ליהודי העולם להגיע לישראל וכי יש לתת ליהודים עדיפות בביקור בישראל על פני כל תייר אחר.

באופן מפתיע דווקא בציבור המשוייך יותר לאזור המרכז והשמאל הפוליטי בישראל ישנה יותר נטייה במהלך טיולים בחו"ל לבקר בקהילה היהודית המקומית ובאתרים יהודיים מקומיים, כשחלקם אומרים כי יתמכו בהשקעה של מדינת ישראל מכספי משלם המסים הישראליים בחינוך יהודי בקהילות בחו"ל.

נקודה מעניינת נוספת שעלתה מהסקר לגבי התמיכה הגדולה שמעניקים בתי חב"ד למטיילים ישראלים בחו"ל כשכ-20 אחוזים מהמשיבים אמרו שיפנו כאשר הם נתקלים בבעיה לבית חב"ד המקומי.

עורך הוועידה וכתב התפוצות של מקור ראשון, צביקה קליין: "לקראת ועידת "עם עולם" השנייה, ביקשנו לבחון את הדעות של יהודים בישראל על יותר מ-50 אחוז מהעם היהודי - שאיננו יושב בציון. גילינו שישנו חיבור והרגשה אמיתית של דאגה ליהודי העולם".

ניפוץ מיתוסים נפוצים על הגנה מהשמש
ערכים תזונתיים ובריאותיים של הבננה
18% לא זוכרים איפה שמו את הדרכון שלהם
שיפור טכנולוגי דרמטי ביצירת רכיבים אופטיים מדויקים
אב טיפוס להנחת תפילין ביד אחת • תחרות הפתרונות הנגישים
מהו הצמח הפופולארי ביותר ברשתות החברתיות?
איך בולמת המערכת החיסונית התחלקות תאי סרטן?
השבב החדשני שיחשוף את התמודדות המערכת החיסונית עם מחלת הסרטן
הגנה מהשמש – איך עושים את זה נכון?
חוקרים ישראליים גילו מנגנון חדש שיכול לעכב התפתחות תאי סרטן