בג''ץ: שוב אפליה נגד חרדים

הבג''ץ דחה לגמרי את העתירה של עיריית אלעד לפתיחת הסגר ההזוי על העיר. גורמים בעירייה טענו ש"לשיחות שהגיעו אחרי ההחלטה, בגץ קורא התייעצות"

בג''ץ: שוב אפליה נגד חרדים בימה - המעודכנים מעדכנים

הערב, דחה בג"ץ על הסף את העתירה מעיריית אלעד כנגד הכרזת ה"אזור מוגבל" אשר נפל עליה כרעם ביום בהיר, בשבוע שעבר. השופטים טענו כביכול המהלך נעשה בשיתוף עם העירייה, ואף דחה את טענות נגד בג''ץ כהתנהלות סלקטיבית.

שופטי הבג''ץ כתבו כי: "אכן, מגבלות התנועה המוטלות על אזרחים מכוח ההכרזה על "אזור מוגבל" בהתאם לתקנות אזור מוגבל מהוות פגיעה קשה בחירויות הפרט, ולא ניתן להתייחס אליהן כעניין שבשגרה, אפילו בתקופה הלא שגרתית בה אנו מצויים".

למרות זאת פסקו כי: "לא מצאנו כי קיים בסיס לטענת העותרים כי החלטת הממשלה התקבלה משיקולים זרים או מפלים, ואף איננו סבורים כי קיים בסיס לטענה כי מדובר בהחלטה בלתי מידתית, באף אחד משלושת היבטיה של דרישת המידתיות. על פי הנמסר בתגובת המשיבים, התחלואה באלעד מפוזרת על פני מספר גדול של מקומות הדבקה, כאשר לגבי חלק מהחולים לא ידוע מקור ההדבקה".

"מצב דברים זה מקשה, להערכת גורמי המקצוע, על קטיעת שרשראות ההדבקה, ומחדד את הצורך לנקוט באמצעים נוספים על אלה הננקטים בכלל מדינת ישראל. על רקע הנתונים הללו, אף מובנת עמדת גורמי המקצוע במשרד הבריאות כי יש צורך בהטלת הגבלות על העיר אלעד כולה, ולא ניתן להסתפק בהטלתן על שכונות בודדות", כך נכתב בפסק הדין.

בעירייה לא התקבלה תגובה לעתירה, אך הגורמים המעורים בעניינים אמרו כי : "מצער שלשיחות שהגיעו אחרי ההחלטה, בגץ קורא התייעצות". עוד אמר הגורם כי: "בג"ץ מתעלם מהטענות להתנהלות שונה באלעד ביחס לערים אחרות".

מי אשם במהומה בבני ברק? חברי הכנסת מתווכחים
מועמד נוסף לכנסת: התזונאי הטבעי ד''ר אריה אבני
פינדרוס בחשיפה על רימוני ההלם בבני ברק: "במשטרה גיחכו"
העבודה: ח''כ מירב מיכאלי נבחרה ליו''ר המפלגה
טור דעה: האם חברי האופוזיציה יצביעו בעד התוכנית הכלכלית?
בעקבות התוכנית הכלכלית: סער מציע אלטרנטיבה
האופוזיציה תוקפת: בנט וחולדאי על התוכנית הכלכלית
דרעי מתעמת עם נתניהו: דווקא על סגירת נתב''ג
הרב מאזוז: "ליברמן זה השטן בהתגלמותו"
פרשת הצוללות: עולים לבג''ץ