בדיקות הטיסות באומן: משרד הבריאות מנסה לתרץ

על פי הדיווח של יולן כהן משרד הבריאות משיב להאשמות של חלק מחוזרי אומן שהאשימו את משרד הבריאות ואת מדא וטענו שהם לא זייפו אלא פעלו על פי ההנחיות - נבדקו ...

בדיקות הטיסות באומן: משרד הבריאות מנסה לתרץ

על פי הדיווח של יולן כהן משרד הבריאות משיב להאשמות של חלק מחוזרי אומן שהאשימו את משרד הבריאות ואת מדא וטענו שהם לא זייפו אלא פעלו על פי ההנחיות - נבדקו בשנית כי הבדיקות של מד"א יצאו חיוביות.

במשרד הדגישו (במענה לפנייתינו) "שראשית מי שהתגלה חיובי בבדיקת PCR באומן לא היה צריך להגיע למדינת ישראל".

‏"כידוע, ההנחיה למאומת היא להשאר 10 ימים לפחות בבידוד, בהם 3 ימים אחרונים ללא תסמינים, בבידוד באוקראינה ולא לעלות על טיסה לישראל. ההנחיה שבבדיקה מולקולרית התוצאה החיובית גוברת, כך שגם אם הבדיקה בנתב"ג שלילית, האדם שהיה חיובי בבדיקה באומן נחשב כמאומת לכל דבר ועניין"

עוד טענו: ‏"הבדיקות באומן נעשו ע"י גורם מוסמך של משרד הבריאות והערכות בהן השתמשו (בדיקה מולקולרית) מאושרות ע"י הFDA עם רגישות גבוהה ומהימנות הדומה לבדיקת PCR רגילה. למותר לציין כי הבדיקה החיובית שאושרה ע"י משרד הבריאות גוברת על בדיקות שנעשות במעבדות שלא בפיקוח משרד הבריאות."

לסיום נטען: ‏"עוד להדגיש כי היו שני פינויים מוטסים של חולים במצב קשה מאומן, וכי בבדיקות מקרב חוזרי חו"ל אתמול היו 156 חיוביים (יותר מפי 4 מסך כל החיוביים מכל רחבי העולם גם יחד), מרביתם כלל לא מחוסנים. הניסיון לתלות את הממצאים של בדיקות מדא באומן בתקלה של הבדיקה מתעלם מהתחלואה שהתפרצה במקום."

בדיקות לשבים מאומן
נתניהו: "בנט לפיד וגנץ דוהרים להסכם הגרעין המסוכן"
צפו: בנט סיים ביקור במצרים
בן גביר: "עודה הסית והביע תמיכה בטרור"
ח"כ ווליד טאהא מונה ליו"ר ועדת הפנים
ועדת החוץ והביטחון הקימה תשע ועדות משנה חדשות
חמור ביותר: בנט חילל שבת בשביל יח''צ?
בנט: תוקם ועדת בדיקה ממשלתית לבריחה מכלא "גלבוע"
מקומם: ה"הסבר" של השרה להדרת החרדים מאתרי הטבע הציבוריים
לפיד: "ההתקדמות של איראן ליכולת גרעינית היא לא רק בעיה ישראלית"
ח"כ ווליד טאהא מהרשימה המשותפת נבחר כיו"ר וועדת הפנים