לקראת בין-הזמנים: כך תשמרו על ילדכם מטביעה

לקראת ימי בין הזמנים בהם מבלים רבות במקורות מים, כך תמנעו סכנת טביעה של הילדים במים

לקראת בין-הזמנים: כך תשמרו על ילדכם מטביעה אילוסטרציה

ימי בין-הזמנים מאופיינים בביקורים בים ובבריכה לצד בריכות ביתיות. טביעה נחשבת כסיבת מוות נפוצה במסגרת הפגיעות הלא מכוונות והרשלניות.

כללי זהב אשר יכולים למנוע את האסון הבא:
1. שחיה בים מותרת אך ורק כשיש מציל וכי סכנת טביעה עלולה להתרחש גם בגיגית קטנה בבית.

2. השגחה הורית צמודה ופעילה: הילדים בבריכה? הקפידו לשמור על קשר עין רציף. אל תמצמצו לרגע ונצלו את זמן החוויה האיכותית עם הילד. אל תשוחחו בטלפון, אל תשקעו בשיחה אלא עמדו על המשמר.

3. גלגל-ים ומצוף לא פוטרים מאחריות: ילדים מסירים לעתים קרובות את הציוד הבטיחותי מבלי שהמבוגר האחראי בשטח יהיה ער לכך. יתרה מזאת, ישנם אביזרים שעלולים להפוך את הילד אל תוך המים.

תינוקות ופעוטות עשויים לטבוע גם במים רדודים מאוד שעומקם 10 ס"מ מפני שהראש שלהם כבד ממשקל הגוף והם יכולים להתהפך גם בבריכה קטנה, בדלי או גיגית. לילדים בגילים הללו אין סיכוי להתמודד עם מצבי הטביעה ולהיחלץ מהם. רק נוכחותכם וערנותכם תגן עליהם.

אילוסטרציה

4. צעצועים באמבטיה עלולים לסכן את ילדכם: כשנכנסים לבריכה צריך להיערך מבעוד מועד ולוודא שהברכה לא הופכת לאמבטיה מוצפת בצעצועים. תאונות רבות עלולות לקרות כשהורה עוזב את הילד לרגע אחד נמהר. מספיק שההורה ילך למטבח לענות לשיחה ויסיח דעתו מהילד.

אינסטינקטיבית ההורה לא מעלה בדעתו שהדבר יקח יותר מחצי דקה אבל מספיק עיכוב קל בדרך - ומספיקות 2 דקות יקרות במים כדי שילד יאבד את ההכרה, ובין 4-6 דקות כדי שילד יסבול מנזק מוחי בלתי הפיך. לכן אם מחליטים לארגן בריכה, על כל החפצים האישיים הנחוצים, להיות זמינים בסביבה הקרובה של הילד.

5. לעולם לא להשאיר ילד לבד: דבר מה דורש את טיפולכם בבית? אל תשאירו את הילד בבריכה ללא השגחה ולו לרגע אחד. קחו אותו יחד אתכם.

6. לרוקן את הבריכה: בתום השימוש לרוקן את הברכה עד הטיפה האחרונה. ילדים אוהבים לשחק במים ואם לא תרוקנו את הבריכה הם ינסו להגיע אליה. אם יש לכם בריכה גדולה היא חייבת להיות מגודרת על פי חוק התכנון והבנייה.

זה אתר עתיר סיכונים, בעיקר כשרבים מתעצלים לרוקן את הבריכות הפרטיות בגלל כמות המים הגדולה והן מטעמי חיסכון. הגידור חייב למנוע מהילדים להגיע לבריכה בזחילה, או בטיפוס. יש לנעול את הברכה ועדיף להתקין בה אזעקה המתריעה על נגיעה בגדר שמסביבה. בנוסף מומלץ לכסות אותה הרמטית.

כיסוי הג'קוזי אשר התמלא במים ובו טבע פעוט מגבעת זאב

נתונים:
60% ממקרי הטביעה של ילדים בישראל מתרחשים בחודשי הקיץ.
40% מהילדים טבעו בים.
כשליש ממקרי הטביעה שהסתיימו במוות, היו של ילדים בגילי 0-4.
ב-41% מהמקרים, טבע הילד במרחב הבית.

קיץ בריא ובטוח לכולנו.

ברוך דיין האמת: הלך לעולמו בנו של ה'בבא חאקי'
מאה שערים: בת שמונה נפלה מסולם
מאות ליוו למנוחות את החסיד אשר שימש את אדמור''י ביאלא
רגע לפני הקפיצה למים: טיפים לטיול בטוח
ממצווה למצווה: כך תבנו בבטיחות את הסוכה
אבל בחב''ד: הלך לעולמו הצייר ברוך נחשון ז''ל
ככלות השבעה: תולדות חיי הרבנית אהובה שרעבי ז''ל
ישיבת אהלי תורה חנכו את הבנין החדש • גלריה
ראיתם אותו? נעדר חרדי ממודיעין עילית
לאחר שעקצו אלפי קשישים: החברה נקלעה לחדלות פירעון