אהרן רזאל באלבום חדש: "כבן המתגעגע"

25 שנה לאחר הלהיט הראשון שפרסם את אהרן כמוזיקאי מוערך ואומן יוצר במוזיקה יהודית "הסנה בוער", ועשור לאחר הלהיט "קבעתי" שקיבע אותו כמוזיקאי של עולם התורה ...

אהרן רזאל באלבום חדש: "כבן המתגעגע"

אבא מתי נגיע | אהרן רזאל

אהרן רזאל - Aaron Razel

25 שנה לאחר הלהיט הראשון שפרסם את אהרן כמוזיקאי מוערך ואומן יוצר במוזיקה יהודית "הסנה בוער", ועשור לאחר הלהיט "קבעתי" שקיבע אותו כמוזיקאי של עולם התורה והישיבות, – חושף אהרן את האלבום השלושה עשר שלו, אלבום הבר מצווה – "כבן המתגעגע".

בעקביות ובהתמדה מעוררות השראה, אהרן כותב ומלחין שבוע אחר שבוע, חודש ושנה, עשור ורבע מאה, מלחין מחונן וטרובדור מוכשר שנע בין אוכלוסיות, קהילות וגוונים ביהדות האורתודוקסית, ומותח את גבולות היצירה שבין קודש לחול, בין ערוץ קודש של ברדיו של בני תורה, לפלייליסט בגלגלצ של הפריים טיים הישראלי כשהוא מדלג ביניהם בטבעיות.

באלבומו החדש, לצד סינגלים שכבר נחשפו והטביעו חותם, מציע רזאל שיתופי פעולה יפיפיים ויוצאי דופן כמו: "אני אחר" עם אביתר בנאי ו"שמע ישראל" עם דוד ד'אור.

אהרן מגלה כי באלבום החדש ישנם שירים שנכתבו לפני עשרים וחמש שנה ("איש כשר פשוט", "מהרה", "כי לא תשכח" ו"רק עוד ניגון אחד") חלקם בנסיעה באוטובוס לצפת כרווק מיוסר, או בדרך להופעה במחנה קיץ ביער מרוחק בצפון. מאידך, אפשר למצא באלבום שירים שנכתבו רק בשנה האחרונה "אני העני", (שכתב עם אשתו אפרת על המזח ביפו), "אני אחר" (שנכתב על הפסנתר בסלון כאשר נזכר פתאום בטקסט מרגש של הרמב"ם). מאז שוחרר – התחברו רבים ל"מועד קטן" שהלחין אהרן כפרשנות לסיפור מפעים של רבי שלמה קרליבך המספר את סיפורו של ניצול שואה, שבו הוא מתגלה שוב כמספר סיפורים מרתק וכמלחין שאין שני לו.

וכה אמר אהרן רזאל על האלבום החדש: "שוב קיץ. אני מוצא עצמי כותב כמה מילים לאלבום השלושה עשר שלי. עולם המוסיקה כל כך השתנה, הדיסקים נעלמו, זמרים שומרי מצוות שגדלו על האלבומים הראשונים שלי מספרים לי על 'מים רבים' שהתנגן שנתיים ברכב המשפחתי, או על 'מחובר' שליווה אותם במשך כל הילדות.

מי שאוהב את ההתמדה והקביעות, הקביעות תאהב אותו חזרה. וכך בשנה וחצי האחרונות, פעם-פעמיים בשבוע אני הולך לאולפן, פותחים בדבר תורה, אחר כך אני שולף שיר חדש או סקיצה ישנה ומתחיל הקסם. מנגינה קורמת עור וגידים, צלילים עולים ויורדים, הנה נולד אלבום חדש."

אהרן נערך להשיק את האלבום בסדרת מופעים, הראשון בהם אי"ה בי' אלול בגולה בפ"ת.

יוסף שיק מארח את ברוך לוין - ״ואני קרבת״ | האזינו
דיג'יי יוסי ניומן חוזר עם "בואי" | האזינו
תיאור מרטיט: אברומי סאמעט ומקהלת "שיר ושבח" בסינגל-קליפ מרגש
חיים פולק ומאיר אדלר בדואט מרגש - "וידע כל פעול"
שלמה כהן שר אליעזר שוובר: "חמול"
אריה קרישבסקי בסינגל מרגש: דער קעניג פון דער וועלט
רכבת אווירית מוזיקאלית נחתה במרוקו | האזינו
שלומי קאופמן בסינגל חדש לשנה החדשה: "אמונתך בלילות"
גד שלום בקלאסיקה חדשה – "מחול וסלח"
"לטב עביד" - הסינגל החדש והמרגש של יהודה פליישמן