יגאל יהושע הי"ד נפטר לאחר לינץ' בידי מרצחים ערביים

מדובר ביהודי בן 56, אשר נפצע אנושות עם תחילת הפרעות בלוד, ביום שני שעבר, לאחר שנפגע מלבנה בראשו

יגאל יהושע הי"ד נפטר לאחר לינץ' בידי מרצחים ערביים יגאל יהושע הייגאל יהושע הי

וְנִקֵּיתִי דָּמָם לֹא נִקֵּיתִי וה' שֹׁכֵן בְּצִיּוֹן.


היום יום שני, ו' בסיוון, קבעה הוועדה לקביעת מוות מוחי במרכז הרפואי שמיר אסף הרופא את מותו של יגאל יהושע השם יקום דמו.


יגאל , בן 56, הגיע למרכז הרפואי עם תחילת הפרעות בלוד, ביום שני שעבר, במצב אנוש לאחר שנפגע מלבנה בראשו.


מהמרכז נמסר לכתב 'בימה' כי צוות המחלקה לטיפול נמרץ כללי בראשות ד"ר אדי אילגיאייב, עשה את כל שלאל ידו על מנת להציל את חייו, אך כאמור למגינת כל לב בשעות הבוקר נאלצו לקבוע את מותו.


נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, ספד הערב, ליגאל יהושע, אשר נרצח על ידי הפורעים: "אני שולח תנחומים וחיבוק אמיץ למשפחתו של יגאל יהושע שנפטר מפצעיו במהלך החג לאחר שהותקף על ידי המון ערבי, שטוף שנאה ואכזריות. הדעת אינה תופסת כיצד נגדעו חייו של איש נתינה, אהוּב על הכל ומסור למשפחתו. הדין ימוצה עם כל אחד ואחד ממבצעי הרצח הנורא הזה."


ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה אף הוא את הרצח הנתעב בידי מרצחים ישמעאלים, כאשר בחשבון הטוויטר כתב: "אני משתתף בצער משפחתו של יגאל יהושע ז״ל שנרצח בלינץ' שבוצע על ידי פורעים ערבים בלוד. אנו נבוא חשבון עם כל מי שהשתתף ברצח הזה. אף אחד לא ימלט מעונש. יהי זכרו של יגאל ברוך ונצור בליבנו תמיד".

יו"ר מפלגת יש עתיד ח"כ יאיר לפיד כתב כי הוא "משתתף בצערה הכבד של משפחת יהושע מלוד, על מותו של יגאל שהוכה בידי בני עוולה שונאי ישראל בעיר לוד. מתפלל איתכם לימים שקטים. יהי זכרו ברוך".


יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט צייץ בטוויטר: "ליבי עם משפחת יהושע על מות יקירם יגאל אשר נרצח על ידי מחבלים ערבים בתוך מדינת ישראל". בדבריו ציין בנט את העובדה כי מדינת ישראל לא הצליחה להגן על יגאל מפני מחבלים בעיר לוד אך היא תבוא חשבון עם הרוצחים. "דם יהודי אינו הפקר", חתם בנט.


ח"כ איילת שקד (ימינה) צייצה אף היא כי: "בשעה שעינינו נשואות למלחמה מחוץ, המלחמה בתוך הבית גבתה היום קורבן יהודי ראשון. יגאל יהושע, שנרצח בלינץ׳ אכזרי בלוד. הממשלה צריכה להילחם בפרעות ובכאוס השורר בערים המעורבות, בעוצמה ובאפס סובלנות. אני משתתפת בצערם העמוק של משפחתו של יגאל הי"ד".


ח"כ מתן כהנא (ימינה) כתב בציוצו כי "יגאל יהושע הי"ד מת היום מפצעיו לאחר שפורעים ערבים פצעו אותו קשה לפני מספר ימים. יגאל נרצח רק בגלל היותו יהודי. חבריו מספרים שסייע רבות לקשישים ולניצולי שואה במקצועו כחשמלאי. ריבונות בכל מרחבי ארצנו - עכשיו! יהי זכרו ברוך".


"נקום נקמת דם עבדיך השפוך", פתח ח"כ יוסי טייב (ש"ס) בקינתו כאשר שמע על הבשורה הרעה. "ליבי מלא צער וכאב על מותו של יגאל יהושע הי"ד בן ה-56 יגאל, אשר הותקף ונפצע ביידוי אבנים על רכבו ע"י פורעים אכזריים אנטישמיים במהומות תשפ"א בעיר לוד". הח"כ הוסיף כי הוא שולח תנחומים כנים למשפחתו של הנרצח, וכתב כי הוא מקווה שהפורעים השפלים הללו ייתפסו מהר, ויימצו עימם את הדין בחומרה רבה.


חבר הכנסת היהודי ברשימה המשותפת ח"כ עופר כסיף כתב כי הוא "עצוב וכואב" וכי "את הפורעים הרוצחים צריך לשפוט במלוא חומרת הדין. שיירקבו בכלא".


ח"כ אופיר כץ מהליכוד השתתף אף הוא בצער משפחתו של יגאל יהושע הי"ד, כשהוא מציין כי הוא נרצח באכזריות על ידי תתי אדם בלינץ׳ בלוד רק בשל היותו יהודי. "חובתנו להלחם ביד קשה בטרור ולדאוג שהרוצחים ישלמו על מעשיהם" חתם ח"כ אופיר כץ. 


ח"כ ניר ברקת (הליכוד) שלח אף הוא את תנחומיו למשפחתו של יגאל יהושע הי"ד, שהוא מדגיש את עובדת הירצחו בדם קר בלינץ' שביצעו בו טרוריסטים ערבים בעיר לוד, "לא יכול להיות שיהודים יירצחו בישראל רק בשל היותם יהודים. הפוגרומים בערים המעורבות נגד יהודים הם טרור ולא אף מילה מכובסת אחרת. עלינו לפעול נגדו ביד ברזל ובלי רחמים כפי שפועלים נגד הטרור".


ח״כ קרן ברק (הליכוד) כתבה כי היא מזדעזעת בצורה עמוקה מהרצח המתועב של יגאל יהושוע ז״ל, ‏"לינץ׳ ביהודי במרכז הארץ בישראל 2021, איננו דבר שאנחנו יכולים להשלים איתו, בשום מצב. הרוצחים היו חייבים להיות כבר כלואים. עלינו לתפוס אותם עוד היום ולדאוג שמעשים כאלה לא יחזרו על עצמם, אצלנו".


ח"כ מאי גולן (הליכוד) שלחה תנחומיה למשפחתו של יגאל יהושע הי"ד וכתבה כי "חייבים למצות את הדין עם האכזריות הבלתי נתפסת של הפורעים הערבים. אבן היא כלי נשק לכל דבר והיא גזלה חיים של יהודי יקר! מדובר במחבלים עפ״י כל הגדרה שצריכים להירקב בכלא וגם את בתיהם צריך להרוס - בדיוק כפי שצה״ל עושה באופן שוטף".


ח"כ קטי (קטרין) שטרית (הליכוד) החרתה בכך כי מדובר בלינץ' בלב הארץ! ואמרה כי היא משתתפת בצער משפחתו של הנרצח יגאל יהושע הי"ד אשר נרצח בידי מחבלים בדרכו לביתו בעיר לוד, "המצב בו יהודי שחוזר לביתו ונקלע למארב קטלני של מחבלים הוא מזעזע בעיניי והוא צריך לזעזע את כולנו. אני סומכת על כוחות הביטחון שישימו ידם במהרה על הרוצחים המתועבים. יהי זכרו ברוך".


שר ירושלים ומורשת רפי פרץ הגיב לאחר ששמע עם צאת החג את הבשורה הקשה על מותו של יגאל יהושע הי"ד: "יגאל היה בדרך לביתו ונרצח ע"י פורעים ערבים, רק בשל היותו יהודי.  לא ייתכן שאירוע כזה מתרחש בשנת 2021, בליבה של מדינת ישראל, מדינת היהודים. לא ננוח עד שימוצה הדין עם המרצחים". 


ח"כ רם שפע (העבודה) הגיב בציוץ בטוויטר כי "יגאל הושע ז״ל שנפטר היום בצער רב נרצח על ידי שונאי ישראל בלב המדינה שלנו. זה לא יאומן. אני מקווה שעושים הכל, כולל הכל כדי לאתר את הרוצחים הנתעבים ולמצות איתם את הדין. אני שולח תנחומים מכל הלב למשפחה האבלה. מי יתן ולא תדעו עוד צער".


מזכ"ל מפלגת העבודה ערן חרמוני צייץ אף הוא: "יגאל יהושע ז"ל נרצח בלינץ' אכזרי בעיר לוד בשבוע שעבר בשל היותו יהודי. אין דבר עצוב, מזעזע ומצמרר יותר. מי היה יכול לדמיין לפני שבוע שדבר כזה אפשרי בעיר ואם בישראל?  על המשטרה, השב"כ והפרקליטות לעשות הכל כדי לעצור את רוצחיו בהקדם ולהעמידם לדין. מאמין שכך יקרה. יהי זכרו ברוך".

סוכלה הברחה של 20 ק"ג זהב שהוסתרו ברכב במעבר אלנבי
לוחם גבעתי שהתבטא פוליטית שוחרר הבוקר מהכלא הצבאי
מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר בעננות גבוהה ובינונית
דרמה בנתב"ג: פלסטיני שב"ח ניסה לפרוץ את המחסום ונורה
זוועה: פלסטינים השפילו עוברי אורח חרדים בעיר העתיקה ונעצרו
מהיום: "נתיב פלוס" יחל לפעול בכביש 1
מזג האוויר: בהיר וחם מהרגיל
החובש יואל סוויסה ז"ל נהרג בתאונת דרכים קטלנית בדרום
ביהמ"ש שיחרר ממעצר פורעים שביצעו לינץ' במשפחה יהודית
הפעוט יאיר צפירה ז"ל בן 3 חודשים נמצא הבוקר ללא הכרה בביתו