הבית או האוטו נפגעו מרקטה? אלו הפיצויים שמגיעים לכם

היום (ד') קיים שר האוצר, ישראל כ"ץ, הערכת מצב יחד עם בכירי משרד האוצר ונגיד בנק ישראל. במסגרתה, שר האוצר סיכם עם מנהל רשות המיסים על מימוש מיידי ויעיל ש...

הבית או האוטו נפגעו מרקטה? אלו הפיצויים שמגיעים לכם ישראל כ

היום (ד') קיים שר האוצר, ישראל כ"ץ, הערכת מצב יחד עם בכירי משרד האוצר ונגיד בנק ישראל.

במסגרתה, שר האוצר סיכם עם מנהל רשות המיסים על מימוש מיידי ויעיל של החוק להענקת פיצויים בגין נזק ופגיעות ישירות ברכוש שנגרמו כתוצאה מסבב הלחימה הנוכחי והן עקב אירועי המהומות, בהתאם לחוק מס רכוש, זאת לאחר סקירת הנושא בפורום והצגת ההיבטים המקצועיים והמשפטים.

בהערכת המצב נסקרו כל הגזרות התקציביות והפיננסיות, תפקודי מערכות הממשלה בחירום, הבנקים, חברות הביטוח והבורסה, וכן התקבלה סקירה על היבטי מאקרו מהכלכלנית הראשית.

בנוסף, הממונה על התקציבים והחשב הכללי עדכנו בדבר הפעולות הדחופות שבוצעו ביממה האחרונה ואשר מתבצעות כעת במרץ, בכדי להעמיד את המשאבים הנדרשים במטרה לתת מענה לצרכים דחופים ולאפשר תפקוד מלא של משרדי הממשלה ויחידות המטה.

כמו כן, הממונה על השכר סקר כי הוציא הנחייה עדכנית למגזר הציבורי אשר מרחיבה את האפשרות לעבוד מהבית, זאת בהתאם להחלטת המנהלים במשרדים וביחידות השונות.

בנוסף, בהערכת המצב מנהל רשות המסים הציג את פתיחת מוקדי קרן פיצויים לעובדים ולעסקים, וצוין כי עובדי קרן הפיצויים מס רכוש, מלווים בשמאים ומהנדסים, פועלים כל העת באזורים שנפגעו, ונותנים מענה מידי לאזרחים שביתם או רכושם נפגע מירי הטילים ובמסגרת המהומות.

עוד נמסר מהרשות כי עד כה נמנו כאלפיים מקרים בהם נגרם נזק לרכוש בדרגות פגיעה שונות וכעשרות משפחות שסופק להם דיור חלופי

עוד סוכם עם מנהל רשות המיסים כי תינתן אורכה לתשלום ולדיווח תשלומי המע"מ עד ל-24 במאי, ויקודמו באופן מיידי הצווים לאישור מענקי הקורונה בגין החודשים מאי-יוני, זאת בכדי להגביר את הוודאות לעסקים ולעצמאים בפרט בשעה זו.

בנוסף לאמור, החשב הכללי עדכן כי הנחה את חשבי משרדי הממשלה להקדים ולשלם לספקים ולרשויות בטווח של עד 80 ק"מ מרצועת עזה, את התשלומים המגיעים להם באופן מידי וללא תלות בימי האשראי.

בדיון השתתפו, מ"מ מנכ"ל המשרד, קובי בליטשטיין, נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, החשב הכללי, יהלי רוטנברג, מ״מ ראש אגף תקציבים, יוגב גרדוס, מנהל רשות המיסים, ערן יעקב, ראש מערך חירום סייבר וביטחון, יוני מור, הממונה על רשות שוק ההון, משה ברקת, ראש הרשות לניירות ערך, ענת גואטה, הכלכלנית הראשית, שירה גרינברג, יועמ״ש המשרד, אסי מסינג, הממונה על השכר, קובי בר נתן, רמ״ט כלכלי של שר האוצר, תמיר כהן, וכן נציגים נוספים מכלל האגפים ויחידות האוצר.

שר האוצר, ישראל כ"ץ אמר בדיון כי: "משרד האוצר בראשותי נערך לימי הלחימה הצפויים בכל הכלים העומדים לרשותו, ואנשי המשרד כולם מגויסים על מנת לוודא שכל הצרכים הנדרשים לציבור הישראלי יסופקו באופן יעיל ומהיר, וכן כי יינתן מענה לכל מי שנפגע מהמצב."

עוד אמר כי על מנת להשיב את השקט לתושבים: "נמשיך לפעול במלוא העוצמה כנגד ארגוני הטרור, תוך מתן ביטחון מלא לעורף ולמשק הישראלי, בדיוק כפי שעשינו ועודנו עושים במהלך משבר הקורונה."

תופעת המדבור והבצורת • האיום העולמי
הרביזיה נדחתה: ח"כ אלכס קושניר נבחר ליו"ר ועדת הכספים הזמנית
מהפך בתחום הבניה - בניה חסכונית, אקולוגית ופרקטית יותר
ליברמן: "מה שצפוי להעסיק אותנו במיוחד זו עליית המחירים החדה"
ליברמן: "לנהל את האירוע בצורה ממלכתית ואחראית"
בנק לאומי ישלם: גבו הון תועפות על מכתב התראה
אזהרה: אל 'תסדירו' את חשבון החשמל
ארצות הברית מציבה תנאים עבור חידוש הסיוע לאונר"א
נחשף: כסף ממשלתי אמריקאי שומש להפגיש ילדים למחבלים פלסטיניים
השפעת שינויים טכנולוגיים על שוק העבודה, אתגרים והמלצות