הרב דינר: "המקשים על עובדיהם יתנו את הדין, וצריך לעזוב את העבודה"

רב מרכז העיר בני ברק, רבי יהודה אריה דינר עצר בפתח שיעורו היומי למאות המשתתפים דרך הטלפון ופתח בכאב ואמר המקשים על עובדיהם יתנו ע"ז את הדין - וצריך לעזו...

הרב דינר: "המקשים על עובדיהם יתנו את הדין, וצריך לעזוב את העבודה"

רב מרכז בני ברק: "המקשים על עובדיהם יתנו את הדין - וצריך לעזוב את העבודה"

צילום תמונה: דוד קשת

רב מרכז העיר בני ברק, רבי יהודה אריה דינר עצר בפתח שיעורו היומי למאות המשתתפים דרך הטלפון ופתח בכאב ואמר המקשים על עובדיהם יתנו ע"ז את הדין - וצריך לעזוב את העבודה אצלם.

הגרי"א דינר פתח את הדברים ואמר כי "לאחרונה יש הרבה תלונות של אנשים שנשותיהם הצדקניות עובדות בכל מיני משרדים ומקומות ציבוריים, והם באים לשאול שנשותיהם רוצות לעזוב את העבודה בגלל שהבוס או הבוסית שלהם מאוד מקשה עליהם, צועק עליהם ומעיר להם כל הזמן. ופשוט הנשים צדקניות באים הביתה שבורות, וזה חוזר על עצמו כל הזמן, והם באים לשאול האם נשותיהם צריכים לעזוב את העבודה בגלל זה?".

המשיך הגרי"א דינר ואמר: "זה ברור שאם יש בוסית שמקשה זה לא השתדלות, זה לא מחובת ההשתדלות להיות תחת בוסית כזאת, צריכים להאיף את הבוס הזה".

עוד תקף הגרי"א דינר: "שהבוסים האלו עתידים ליתן את הדין, ידוע בשם החזו"א שיש על זה 'לא תרדה בו בפרך' יש לאו שאסור להקשות על אדם בעבודתו, וחוץ מהאיסור שהם עושים יש גם 'בן אדם לחברו' שהם ממררים את החיים שלהם, מספיק המסירות נפש של נשים צדקניות שיוצאות לעבודה כדי להחזיק את הבעל שישב וילמד גם להקשות עליהם? צריך לכבד אותם, ולהקל עליהם כמה שיותר, ולתת להם את ההרגשה הטובה".

הגרי"א דינר יצא בקריאה: "רבותי צריכים לומר את זה לכל המעבידים לא משנה אם זה בוס או בוסית, הם צריכים לדעת ש'לא תרדה בו בפרך' והוא עתיד ליתן את הדין על כל זה, וחייבים לעמוד על הדברים האלו לא סתם לבזבז כסף ולבזבז זמן, אבל הכל ברוח טובה ונעימה, בלי לחץ רבותי חבל למעבידים האלו. אותם שיעברו איסורים הם גורמים וממררים את חייהם של העובדים והעובדות זה לא פשוט ממילא גם בבית גם כן כבר אין מצב רוח, והכל על חשבונם".

לסיום אמר: "ה' יעזור שיהיה רק הפוך שאישה שמוסרת נפש לצאת לעבודה שתחזור הביתה בשמחה. גם שזכתה להביא פרנסה וגם שעבדה בעבודה טובה, וכך נעשה מצב רוח טוב בבית, ומימלא גם הבעל ילמד יותר טוב, וכל זה מתייחס למעביד".

אסור לכבס בערב שבת? הלכות שבת מאת הגאון הרב יחזקאל צמח שליט"א
הצעת חוק: להחליש את הרבנות בבחירת הרב הראשי
שר התורה מזהיר: "מי יודע איזה צרות יגיעו מזה"
הדף היומי מסכת מועד קטן דף טז
נבחנו על 12,000 דפים ומשניות: גלריה מהמעמד לכבוד התורה בסאטמר
איך לזכות לקדושה? שיעור מיוחד מאת הגאון הרב יחזקאל צמח שליט"א
הדף היומי מסכת מועד קטן דף טו
איך ללמוד תורה נכון? פרשת משפטים • הגאון הרב יחזקאל צמח שליט"א
הדף היומי מסכת מועד קטן דף יד
הדף היומי מסכת מועד קטן דף יג