ליברמן על רפורמת הגיור: "נקדם את הצעת החוק עם או בלי קשר למתווה"

שר האוצר ויו״ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן התייחס הבוקר בפתח ישיבת הסיעה למספר נושאים. ליברמן התייחס להורדת יוקר המחיה: "יוקר המחיה הוא הנושא העיק...

ליברמן על רפורמת הגיור: "נקדם את הצעת החוק עם או בלי קשר למתווה" ליברמן

שר האוצר ויו״ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן התייחס הבוקר בפתח ישיבת הסיעה למספר נושאים.

ליברמן התייחס להורדת יוקר המחיה: "יוקר המחיה הוא הנושא העיקרי מבחינתי ומבחינת משרד האוצר בשנת 2022. במסגרת הצעדים, הוחלט להוריד את המכס על שורה של מוצרי חלב ובמקביל להגדיל את המכסה ליבוא של גבינות קשות. אנחנו מאמינים בכלכלה חופשית וליברלית - נוריד את המכסים, נגדיל את היבוא ונשאף להורדת הפיקוח על מחיר מוצרי הצריכה".

עוד התייחס שר האוצר לעלייה בשיעור התעסוקה: "חדשות משמחות הבוקר לפרסום הנתון של שיעור התעסוקה שהגיע כמעט ל-62 אחוזים כפי שהיה טרום עידן הקורונה. נתון חשוב נוסף הוא העלייה בשיעור ההשתתפות בשני אחוזים, כלומר אוכלוסיות נוספות נכנסות למעגל העבודה".

עוד התייחס למאבק בטרור: "בימים האחרונים אנו עדים למאבק בטרור שהרים את הראש והמסר החשוב ביותר הוא שכולנו צריכים לגבות את כוחות הביטחון שפעלו כפי שמצופה מהם".

עוד התייחס יו''ר ישראל ביתנו למתווה הגיור: "בהסכמים הקואליציוניים הוגדר שתוך 60 יום הקואליציה תעביר את החוק שיאפשר לרבני העיר להקים בתי דין ולגייר, אנחנו הסכמנו לדחות את זה עד לאחר התקציב ואתמול ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק של ח״כ יוליה מלינובסקי".

עוד אמר: "אנו שוחחנו עם שר הדתות, מתן כהנא, על המתווה הרחב שהוא מגבש והשיח הוא על משהו מאוד נקודתי, כאשר אנחנו לא רוצים שהגיור על ידי רבני העיר יפול במסגרת אותם המאבקים על המתווה הרחב. אנחנו נקדם את הצעת החוק עם או בלי קשר למתווה ובכך נקיים את ההבטחה שלנו וההתחייבות הקואליציונית עליה חתומים כלל המפלגות".

הוגש כתב אישום נגד ליצמן
בוסו: "לפיד וליברמן מתי בפעם האחרונה ביקרתם בסופרמרקט?"
דרעי: הדבר הראשון שנעשה כשנחזור הוא לבטל את המיסים על מוצרי המזון
לפיד: "כשהציבור חושב שהמערכת מושחתת וכל הפוליטיקאים מושחתים"
ארבל: " הגעתי לכאן כחבר אופוזיציה במיוחד לתמוך בחקיקה"
יו''ר ש''ס הגיש את התפטרותו מהכנסת
הרב לאו: "הכנסת לא תכריע מיהו יהודי"
משלחת ישראלית נועדה עם מנהיג סודאן
סקר: למרות המגעים לעסקת טיעון - התמיכה בנתניהו נשארת גבוהה
סקר: 48% מהציבור חושבים שטיפול הממשלה בקורונה גרוע