לוחמים ניטרלו מחבל חמוש בסכין באיזור חווארה

מחבל פלסטיני חמוש בסכין ניסה לפרוץ רכב ובו ישראלים באיזור חווארה שבשומרון, משהבין שדלת הרכב נעולה, ניסה לפרוץ את הרכב עם אבן, בהמשך הוא נורה על ידי נהג

לוחמים ניטרלו מחבל חמוש בסכין באיזור חווארה

ביום שישי סמוך לכניסת השבת (בשעה 16:00 לערך) מחבל פלסטיני חמוש בסכין ניסה לפרוץ רכב ובו זוג ישראלים באיזור חווארה. משהבין שדלת הרכב נעולה, ניסה לפרוץ את הרכב עם אבן, נורה על ידי נהג הרכב (קצין צה"ל בחופשה) שהיה חמוש באקדח.

המחבל, שככל הנראה נפצע מהירי, זהה צוות לוחמי מג"ב שסיירו בסמוך למקום, נע לעברם והצליח לדקור את אחד הלוחמים, מפקד הפלוגה שנכח בצוות הסתער לעבר המחבל ולאחר מאבק שבמסגרתו מנסה המחבל לחטוף את נשקו הוא נטרל אותו בירי.

הלוחם ומפקד הפלוגה נפצעו באורח קל ופונו לקבלת טיפול רפואי. המחבל, נוטרל ומותו נקבע במקום.

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן מסר: "עירנותם של הלוחמים בפיקוד מפקד הפלוגה, מנעה פגיעה משמעותית בחפים מפשע. תוך שניות, הבין הצוות שמדובר בפיגוע חתר למגע והסתער לעבר המחבל שלבסוף נוטרל בירי בטרם הצליח לפגוע באזרחים ישראלים".

המפכ״ל קובי שבתאי שוחח הערב (מוצאי שבת) עם מפקד הפלוגה ממשמר הגבול שניטרל את המחבל בחווארה ושיבח את פעילותו המהירה והמקצועית ואת ערנות כח מג״ב בפיגוע בחווארה שהביא לסיכול פיגוע קשה יותר

המפכ"ל אמר לקצין: "פעלתם מקצועית כפי שאנחנו מצפים מכל לוחם ומפקד בשטח. בפעילותכם המהירה הוכחתם עירנות ומהירות תגובה לאירוע שמנעה פיגוע קשה יותר וכל זאת בנחישות ובכך מנעתם פגיעה באזרחים בשטח".

מפכ״ל המשטרה ציין כי שוטרי משטרת ישראל נמצאים בקו הראשון וכזכור רק השבוע שוחח עם שני השוטרים ממחוז ש״י שניטרלו מחבל שביצע פיגוע דריסה בכביש 60 ופצע לוחמת צה״ל, ושיבח אותם על פעילותם המקצועית והנחושה.

שבתאי מסר: "שוטרי משטרת ישראל ולוחמי משמר הגבול פועלים בנחישות תוך חתירה למגע ופעם אחר פעם פעילותם המקצועית מביאה לניטרול מחבלים תוך כדי הפיגוע ובכך הם מונעים מהמחבלים לבצע פיגוע קשה יותר. השוטרים שלנו נמצאים בקו הראשון ערניים לכל אירוע ומהירות התגובה שלהם מוכיחה על מקצועיות ונחישות. אני מאחל החלמה מהירה ובריאות לקצין והלוחם שנפצעו".

הלוחם שנפצע
מבקר המדינה פרסם דו"ח מיוחד הטיפול בשבויים והנעדרים
השלכת מטענים, בקבוקי תבערה ואבנים: 13 מבוקשים נעצרו | צפו בתיעוד
בלב קלקיליה: 8 מבוקשים נעצרו הלילה ברחבי יו"ש | צפו
החרימו כספי טרור: הלילה נעצרו עשרה מבוקשים ברחבי יו"ש
למרות לקחי שומר החומות: המשמר הלאומי נכנס להקפאה
מהנדס ערבי מירושלים הוא המחבל שביצע את פיגוע המטענים
נעצר בגין השלכת בקבוק תבערה - ותבע את המשטרה על מעצר שווא
סוכל פיגוע מטען נפץ בתוך ישראל שהוכוון ע"י פעילי טרור
תרגיל צבאי יחל מחר בגבול לבנון
הערכת אמ"ן ל-2023 נחשפת: אלו האיומים על ישראל