ח"כ טסלר בזעם לשר אוחנה: "תביא דוגמא אחת בו העמידו לדין שוטר" • צפו בנאום

ח"כ טסלר תקף אמש את דבריו של השר אוחנה: "לתת למשטרה לחקור את עצמה אינו אפקטיבי. רק גוף חיצוני שיחקור את התנהלות המשטרה יוכל להגיע לחקר האמת ולנכש את העשבים השוטים מתוך המשטרה" • צפו בנאומו הנוקב

ח"כ טסלר בזעם לשר אוחנה: "תביא דוגמא אחת בו העמידו לדין שוטר" • צפו בנאום

קרדיט: דוברות הכנסת

יו"ר הוועדה לפניות הציבור ח"כ יעקב טסלר אמש בנאום במליאת הכנסת

"רק גוף חיצוני שיחקור את התנהלות המשטרה יוכל להגיע לחקר האמת ולנכש את העשבים השוטים מתוך המשטרה"

אדוני היו"ר חבריי חברי הכנסת, מוקדם יותר שמעתי בקשב רב את תשובתו של השר לביטחון פנים אמיר אוחנה להצעתו של ידידי חבר הכנסת יצחק פינדרוס להקים וועדת חקירה פרלמנטרית על התנהלות המשטרה בתקופת הקורונה.
השר אוחנה אמר בדבריו שאכן ישנן תופעות מועטות של שוטרים המפעילים כוח בלתי מידתי נגד הציבור. ובמקרים אלו המשטרה ומח"ש בודקים את התנהלות השוטרים ומזמנים לבירור את האחראים.

אם אכן כך, חבל שהשר אוחנה לא הביא דוגמא אחת בו העמידו לדין שוטר.
כי לי יש כמה דוגמאות הפוכות. כולנו זוכרים את הסיפור של הנער המיוחד יענקי רוזנברג שהוכה נמרצות ע"י שוטרים. או את מקרה זריקת הרימון על הילדה זיסי מרגליות. או מקרה האברך שחזר בחג הפסח מביקור אצל אביו החולה והשוטרים בעטו ודחפו אותו לרצפה ללא סיבה. או אותו אברך ברוממה שהוכה בראשו עם מכשיר קשר ונפתח לו הראש, רק כי העיר לשוטר מדוע אינו חובש מסיכה.
בכל המקרים האלו הוגשה תלונה, נפתחה חקירה ולבסוף התיק נסגר!

איני רוצה להכפיש את המשטרה כולה אבל הקומץ הזה והיעדר הטיפול של מח"ש בשוטרים סוררים, מכתים את המשטרה כולה. ולכן אין זה פלא שהציבור איבד את אמונו במשטרה.

רק בשעה זו שאני יושב כאן במליאה קיבלתי תמונות מחתונה שהתקיימה בירושלים, או יותר נכון כבר לא מתקיימת , היות ופוזרה באלימות רבה ע"י שוטרים. אין שום הצדקה בעולם שנראה מראות כאלו של חתן יוצא מחתונתו עם דם על הפנים".

כיו"ר הוועדה לפניות הציבור קיבלתי מאות פניות מאזרחים שנפגעו מהתנהלות המשטרה בתקופה האחרונה. וברשותכם אצטט:
"לאחר שראיתי ילד נופל על הכביש כתוצאה מדחיפות השוטרים ניסיתי לעזור לו לקום ואז הגיע שוטר והתחיל להדוף אותנו באלימות תוך כדי שאני מנסה להסביר לו שבסה"כ עזרתי לילד לקום".
מקרה זה מצטרף לסרטון של השוטר שזרק דלי על ילד ועוד אין ספור סרטונים ותמונות מזעזעות של אלימות קשה כנגד נשים, ילדים ומבוגרים.
לתת למשטרה לחקור את עצמה אינו אפקטיבי. רק גוף חיצוני שיחקור את התנהלות המשטרה יוכל להגיע לחקר האמת ולנכש את העשבים השוטים מתוך המשטרה. יותר מאשר זו דרישה שלנו זה אמור להיות אינטרס ראשון במעלה של המשטרה והתנגדותה אומרת דרשני.

חבריי חברי הכנסת, איך תסתכלו בעיניים של הציבור שבחרו בכם לאחר שקיבלו מכות ואגרופים והתנהגו כלפיהם באלימות רבה ע"י שוטרים, מה תענו להם? אומנם ההצעה לועדת חקירה ירדה,
אך אני וחבריי לא נוותר ונמשיך במאבק עד שיענקי רוזנברג, זיסי מרגליות וכל אחד מבנינו ובנותינו ידעו שהמשטרה אמונה על ביטחונם והגנתם ולא להיפך.

ראש מנהלת אכיפת הקורונה במשטרה תנ"צ קמין: "הפעלת הכוח היא מוצא אחרון"
הפגנות בבני ברק בעקבות סגירת ישיבה על ידי המשטרה
ח"כ אשר: "המשטרה בגלל סיבות תקשורתיות, רוצה לעשות מפגני כוח נגד ציבור מסויים"
רק בסופ"ש: 2,500 דו"חות תנועה; 850 דו"חות מהירות
חודש אחרי: נחתם הסכם שלום נוסף, הפעם עם בחריין
צפו: מבצע רחב היקף נגד תופעת שפיכת פסולת בניין בטייבה
במהלך ההפגנה: קרא לרצוח יהודים
פינדרוס למפקד המשטרה: "לפתוח את הכניסה השנייה לאלעד עוד היום!"
לקראת הסכם השלום: משלחת ישראלית נוחתת בבחריין
יוצאים מהסגר-נכנסים למקלט