ממצאי הסקר: העבודה מרחוק צומחת באירופה

ע"פ ממצאי הסקר שני שליש מהעסקים באירופה יגדילו את ההשקעה ב- IT במעבר לעבודה מרחוק ולסביבות עבודה היברידיות במהלך השנה הבאה

ממצאי הסקר: העבודה מרחוק צומחת באירופה אילוסטרציה

י"ז אייר, ה'תש"פ תל אביב, ישראל. דיינבוק אירופה (לשעבר טושיבה) חשפה את תוצאותיו של סקר חדש הבוחן את עתיד העבודה מרחוק בעידן של אחרי הקורונה. על פי הסקר, 65% ממנהלי ה-IT מקבלי ההחלטות מדווחים על עלייה משמעותית בתקציבים שהועמדו לרשותם במהלך השנה הנוכחית בכדי שיוכלו להתמודד בהצלחה עם המגמות של עבודה מרחוק ועבודה היברידית כמו גם לתמיכה בהמשכיות העסקית.

המחקר שבוצע בשיתוף Walnut Unlimited, דגם למעלה מ-1000 מנהלי IT מקבלי החלטות בכירים בארגונים גדולים ובינוניים ברחבי אירופה, כשמטרתו להבין את סדרי העדיפיות בשנה הקרובה. בין הממצאים הבולטים: ב-76% מחברות השירותים הפיננסיות דווח על עלייה משמעותית בתקציבים שמוקצים לתחום ה-IT כמו גם 73% בחברות היצרניות בתעשייה. בתחום הקמעונאות דווחו רק 54% מהנשאלים על עלייה בתקציבים.

העבודה מרחוק תשאר עובדה

הזרז הבולט ביותר לגידול בתקציבים נובע משינו דפוסי העבודה ומיקומה. המחקר מגלה כי למעלה מ-67% מהמועסקים צפויים לעבוד מהבית או ממיקומים מרוחקים אחרים, לעומת 53% בעידן הטרום-קורונה. מהסקר עולה כי למעלה ממחצית הנשאלים (51%) יתעדפו את הסיוע לאנשי הצוות שיעבדו מרחוק. מדובר בעלייה של 29% שעלו מתוצאות סקר שנערך לפני כשלושה שנים. אבטחת תקשורת וכלים לשיתוף פעלה צויינו אף הם כחשובים לפרודוקטיביות המועסקים – 41% ממקבלי ההחלטות ב-IT דיווחו כי מדובר בהכרח לתמיכה בביצועי העובדים, בעוד 37% ציינו את ההדרכה לעובדים כמשתנה משמעותי.

עדיפיות עסקיות משתנות

המחקר מגלה כי עסקים באירופה ממשיכים לקדם ולתגבר את המהפך בתחומי הדיגיטל שקידמה הקורונה ולצייד את עצמם בתשתיות IT חזקות לטובת ההתמודדות עם עבודה מרחוק ועבודה היברידית. פתרונות ענן, כמו גם סיוע IT מרחוק, זכו לדירוגי התיעדוף הגבוהים ביותר לארגונים בכל הסקטורים. תחומים נוספים בתיעדוף גבוה להשקעה כספית במהלך השנה הנוכחית היו תשתיות הגנת סייבר (48%), הדרכות IT לעובדים (40%) וציוד עובדים במערכות מחשוב ניידות (37%). בהשוואה לחשיבות הטכנולוגיות לימי טרום קורונה, נראה לדוגמה ש- 77% מהארגונים רואים כעת את תוכנות האבטחה כחשובות יותר, בעוד 73% רואים את כלי השיתוף כמשמעותיים יותר. 70% אמרו כי תשתיות הענן חשובות ו-62% ציינו את המחשבים הניידים עם הכניסה לעידן החדש.

ניידים בביקוש

המחקר אף מציין את את הערך העולה של הלפטופים בעידן הפוסט-קורונה – 74% מהעסקים רואים כעת חשיבות רבה בהחלטות הכרוכות בהצטיידות במחשבים ניידים מאשר בעבר. כשני שליש מהארגונים (66%) מתכננים לשלב יותר לפטופים בתשתיות העבודה מרחוק בשנה הקרובה. לגבי התכונות הנדרשות מהלפטופים, הדגש מושם על אמצעי אבטחה עם 81% מהעסקים שרואים בכך רכיס חשוב ביותר בשיקולים לפני רכישת לפטופ. בדירוג אחר כך: קישוריות, ביצועים, חיי סוללה והתניידות.

״בשנה שעברה חל שינו בדרך בה אנו עובדים. מהמחקר שלנו עולה שהעסקים ברחבי אירופה נמצאים במירוץ להבטיח שתשתיות ה-IT שלהם עומדות בדרישות שעולות מהצורך בעבודה מרחוק או בעבודה היברידית״, אומר דמיאן ז'אום, נשיא GmbHDynabook Europe. ״כשם מצויידים בתקציבים מתוגברים העסקים מבינים כיום את החשיבות שיש לחומרה ולתוכנה המתאימים בשמירה על העובדים מאובטחים, מקושרים ופרודוקטיביים״.

תופעת המדבור והבצורת • האיום העולמי
הרביזיה נדחתה: ח"כ אלכס קושניר נבחר ליו"ר ועדת הכספים הזמנית
מהפך בתחום הבניה - בניה חסכונית, אקולוגית ופרקטית יותר
ליברמן: "מה שצפוי להעסיק אותנו במיוחד זו עליית המחירים החדה"
ליברמן: "לנהל את האירוע בצורה ממלכתית ואחראית"
בנק לאומי ישלם: גבו הון תועפות על מכתב התראה
אזהרה: אל 'תסדירו' את חשבון החשמל
ארצות הברית מציבה תנאים עבור חידוש הסיוע לאונר"א
נחשף: כסף ממשלתי אמריקאי שומש להפגיש ילדים למחבלים פלסטיניים
השפעת שינויים טכנולוגיים על שוק העבודה, אתגרים והמלצות