אמש: פיגוע ירי בקבר יוסף

דובר צה"ל מסר: "במהלך כניסת מאות מתפללים הלילה למתחם קבר יוסף בעיר שכם שבמרחב החטיבה המרחבית שומרון, נפתחה אש מאסיבית על ידי מחבלים חמושים לעבר מתחם הקב...

אמש: פיגוע ירי בקבר יוסף

במהלך הלילה נכנסו קבוצות רבות של יהודים למתחם קבר יוסף בשכם כאשר לפתע נתפחה אש כלפי המתפללים ממנה נפצעו שני אזרחים ומפקד חטיבת שומרון אל''מ רועי צוויג.

דובר צה"ל מסר: "במהלך כניסת מאות מתפללים הלילה למתחם קבר יוסף בעיר שכם שבמרחב החטיבה המרחבית שומרון, נפתחה אש מאסיבית על ידי מחבלים חמושים לעבר מתחם הקבר. לוחמי צה"ל השיבו באש לעבר מקורות הירי. כתוצאה מירי החמושים, נפצעו שני אזרחים. בנוסף, מפקד החטיבה המרחבית שומרון, אלוף-משנה רועי צוויג פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים לאחר שנפגע ככל הנראה מרסיס ומוגדר באורח קל. כוחות צה״ל פינו את כלל האזרחים ממתחם הקבר אל מחוץ לעיר שכם".

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) בתגובה לפיגוע הירי שהתרחש בקבר יוסף: "אחרי שנה של שיתוף פעולה עם התנועה האיסלמית ואוייבי ישראל, שנה של רפיסות וחולשה של ממשלת בנט-לפיד-עבאס הטרור הערבי ממשיך להרים את ראשו. מיד כשנקים ממשלה יהודית-לאומית נדאג לחסל את הטרור ולהשיב את השקט והביטחון בכל רחבי ארץ ישראל. קורא לעם ישראל להתפלל לרפואת הפצועים".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "אירוע כזה צריך להסתיים עם עשרה מחבלים הרוגים. הפגנת חולשה, פגיעה במשילות ובהרתעה במשך תקופה ארוכה מול האויב מגבירה את הטרור ורק מענה נחוש חזק ובלתי מתפשר יביא לשקט. הטרור לא אמור להרתיע אותנו, אלא להפך לחזק אותנו להתאחד מולו ולהילחם על זכותנו להגיע לכל מקום בארץ ישראל, ארץ אבותנו".

ח"כ בן גביר הוסיף: "מאחל רפואה שלמה למח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג ולחיילים הפצועים".

תיעוד מפיגוע הירי בקבר יוסףבין שלושת הפצועים (קל) - מח
גנץ: "נטפל ונסכל כל ניסיון להפר את ריבונותנו ונגבה על כך מחיר"
יכיר את הכלא מבפנים: קצין בשב''ס הורשע במאסר
מנהרת טרור סוכלה בצפון הרצועה • צפו בתיעודים
"זריקת אבנים ובקבוקי תבערה: כוחותינו עצרו 12 מבוקשים ברחבי יו"ש
נאבקים באלימות? פקחי מטרופולין יישאו מצלמות גוף במהלך הנסיעות
הותר לפרסום: סמ"ר נתן פיטוסי הוא החייל שנורה למוות בשוגג
הפרעות בעכו: כתב אישום נוסף כנגד מחבל שביצע לינץ' ביהודי
דאע"ש בישראל? שב"כ חשף וסיכל התארגנויות של דאע"ש בתוך ישראל
"חילופי ירי ובלוקים מושלכים": כוחותינו במעצרים נרחבים הלילה ביו"ש
מחבל נהרג לאחר שניסה לבצע פיגוע