צפו: השוטרים הורסים סוכה וגורמים למהומה במאה שערים

השוטרים פירקו הסוכה במאה שערים של הרב ברנסופר וגרמו למהומות רבות באמצע הלילה במאה שערים

צפו: השוטרים הורסים סוכה וגורמים למהומה במאה שערים

סערה בכוס מים: הלילה פירקה המשטרה סוכה של הרב ברנסופר במאה שערים לאחר שלפי טענתה הסוכה לא נבנתה בצורה בטוחה.

יש לציין כי לדברי מקורבי הרב ברנסופר הסוכה נבנתה לפי כללי הבטיחות המחמירים ביותר, כפי שנבנית מידי שנה. אולם השנה בעקבות התקפות שונות של התקשורת כלפי הסוכה נראה כי ההתקפה התקשורתית גרמה למהומה.

כאמור, השוטרים בשיתוף עם עיריית ירושלים ורב המשטרה פירקו את הסוכה טרם החג בשיתוף עם רב המשטרה, כאשר גרמו בכך למהומה רבה וזעם בכל רחבי השכונה.

בתום אישור תכניות שנערך בסוף השבוע, מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן הגיע למקום, פיקח ועמד מקרוב אחר פעילות המשטרה שאיבטחו את גורמי עיריית ירושלים ושמרו על הסדר הציבורי בעת פירוק הסוכה.

בעת הגעת הכוחות למקום לפנות בוקר, הם נתקלו בחסימת צירי גישה באמצעות פחים שהובערו ועשרות מתגודדים בסוכה ובצירים המובילים לרחוב בה הוקמה תוך שניסו לעכב את ביצוע האכיפה. בתוך דקות בודדות, השוטרים פינו מהמקום את המתגודדים והמכשולים במקצועיות, וגורמי העירייה פעלו לפירוק הסוכה בשעות האחרונות.

למרות שמקורבי הרב ברנדסופר ציינו כי הסוכה אשר נבנה ככל שנה לפי הוראות מהנדס בטיחות ועומדת בכללי הבטיחות כולם, במשטרה טענו כי: "הסוכה נבנתה על פיגומים בגובה רב והיוותה סיכון ממשי לנפש ולרכוש, תוך פגיעה בציבור משתמשי הדרך וסיכון הציבור המגיע למרכז הרפואי שנמצא במקום שאף הגיש תלונה לעירייה בנושא".

המשטרה הורסת סוכה במאה שערים וגורמת למהומות

דוברות המשטרה

הסוכה של הרב ברנסופר לפיי הפירוק

לנוכח העובדה שהסוכה לא פורקה ע״י מחזיק המקום, בהתאם לחוק ולנוכח פסיקת בימ״ש, המשטרה אבטחה את אנשי עיריית ירושלים בפירוק הסוכה תוך שמירה על הסדר הציבורי.

מעיריית ירושלים נמסר: "הלילה ביצעה עיריית ירושלים עבודה קריטית לפירוק מבנה מסכן חיים ברחוב זוננפלד 3. המבנה המדובר הוקם תוך גרימת סכנה ממשית קונסטרוקטיבית ובטיחותית למשתמשי המרפסת, להולכי רגל, לעסקים סמוכים, לקופת החולים, לילדים בשכונה, למכוניות נוסעות בסמוך ולכל עובר אורח במקום".

עוד טענו כי: "טרם הפירוק קיימו גורמי האכיפה בעיריית ירושלים הידברות נרחבת עם בוני הסוכה, ואף הציעו להם חלופה של קרקע סמוכה כדי לאפשר בנייה יציבה ובטוחה שלא מהווה סכנה. הצעה זו התקבלה על ידי בוני הסוכה, תוך התחייבות לבצעה לפני 5 ימים. בפועל, ההתחייבות לא בוצעה".

עוד ציינו כי: "לאור זאת, ובלית ברירה, הגיעו כוחות העירייה והמשטרה לבצע פירוק והסרת הסכנה לפני 5 ימים. הם נתקלו באלימות קשה מצד גורמים קיצוניים. למרות זאת, ולפנים משורת הדין הסכימו העירייה והמשטרה לאפשר פרק זמן נוסף ומתן הזדמנות שנייה לפירוק עצמי".

לדברי העייריה: "גם התחייבות זו מצד הבונים לא בוצעה כפי שהתחייבו עד ליום 15/9. במקום זאת הם החליטו לפנות לבית המשפט המחוזי ולבקש עיכוב ביצוע של ההריסה. בית המשפט המחוזי קבע בשתי החלטות שונות כי אין עילה למתן עיכוב ביצוע וכי ניתן לבצע את ההריסה זה מכבר".

פירוק הסוכה הבוקרהשוטרים במאה שעריםהשוטרים חוסמים מעבר לסוכה
ועדת החוקה: 5,000 ש''ח קנס למעסיק על תו הירוק
"אתם צריכים להסתכל בעיניים של 4,000 משגיחי הכשרות"
תחזית מזג האוויר: מעונן חלקית ייתכן גשם מקומי
בן 10 נפגע מרכב בבני ברק
רב העיר נשר: "נצעק בכל מקום שאי אפשר לסמוך על הכשרות של הרפורמה"
צפו: צעירים ניסו לשדוד חלפן כספים בבני ברק
רעידת אדמה הורגשה בארץ
בני ברק: ילד ננעל ברכבו של מתנדב ידידים
בנט קבע: הגבלות הכיתה הירוקה על ערים צהובות
בן 14 נפגע מרכב בביתר עילית