בהנחיית השר דרעי: 90 מיליון שקלים ל-84 רשויות ערביות ודרוזיות

בהנחיית השר דרעי: משרד הפנים יעביר כ-90 מיליון שקלים ל-84 רשויות ערביות ודרוזיות

בהנחיית השר דרעי: 90 מיליון  שקלים ל-84 רשויות ערביות ודרוזיות השר דרעי

משרד הפנים הקדים היום (יום ב׳) את מענקי האיזון לרשויות הערביות והדרוזיות לקראת חג הקורבן (עיד אל-אדחא) שיחול ביום חמישי הקרוב ועל רקע התפרצות הגל השני של נגיף הקורונה. זאת בכדי לסייע להן בהתמודדות עם המצוקה התזרימית שאליה נקלעו בעקבות המשבר

בהמשך להנחיית שר הפנים אריה דרעי, הגיעו משרד הפנים ואגף החשב הכללי במשרד האוצר להבנות שבמסגרתן יוקדמו מענקי האיזון ויועברו מספיק זמן מראש, על מנת לאפשר לרשויות אלה להיערך כראוי לחג הקורבן.

כאמור, הסכום הכולל של המענקים עומד על כ-90 מיליון שקלים שיחולקו ל-84 רשויות ערביות ודרוזיות. מדובר במענקים המועברים לרשויות המתקשות להגיע לאיזון תקציבי באופן עצמאי.

שר הפנים דרעי סבור כי זהו עוד צעד להקל על הרשויות, לסייע להן לספק את השירותים הנדרשים לתושבים ולשמר את תפקודן בימים אלה.

שר הפנים דרעי: "הנחיתי את משרד הפנים לבצע את המהלך, כי ישנן לא מעט רשויות בחברה הערבית והדרוזית שמתמודדות עם התפרצות הגל השני בקושי רב. אותן רשויות זקוקות לכסף עכשיו כמו אוויר לנשימה. הדבר יאפשר להן לבצע את ההכנות הדרושות לחג, מבלי שתיפגע יכולתן לספק את השירותים והמענים הדרושים לתושביהן. משרד הפנים ימשיך לשמש להן משענת ולהעניק להן את רשת הביטחון הנדרשת לשם הבטחת הרציפות התפקודית גם בשעת חירום זו".

ההאקר שפרץ לחשבונות בנק לאומי
האם רמת שירות נמוכה של התחבורה הציבורית היא חסם ליציאה לעבודה?
בעקבות העומס: מספר הקונים בקניונים יפחת
גפני: "תקציב המדינה לא יעבור בוועדת הכספים"
גפני: "אישרנו את מנגנון התקציב בסך 411 מיליארד ₪"
בשורה: דחיית תשלומי ההלוואות לא פוגעת בדירוג האשראי של לקוחות
אושר בוועדה: הזכאות למענקי החזרה לעבודה תוארך עד סוף פברואר
אייכלר בהאשמה חמורה: "רק תקציבים לחרדים מתעכבים"
העוזר לא הגיע לעבודה והרצף קיבל התקף לב
נדל"ן: סיכום שנת 2020 וצפי לשנת 2021