ישראל במסר לחמאס: "כל עוד השקט ברצועה יישמר, לא נבצע פעולות חיסול

לאחר שדובר הזרוע הצבאית של חמאס הזהיר כי פגיעה בסינוואר תביא ל"רעידת אדמה", מתווכים מסרו לארגון הטרור כי לישראל אין עניין בהסלמה • על פי הדיווח ב"אלקודס...

ישראל במסר לחמאס: "כל עוד השקט ברצועה יישמר, לא נבצע פעולות חיסול אילוסטרציה

לאחר שדובר הזרוע הצבאית של חמאס הזהיר כי פגיעה בסינוואר תביא ל"רעידת אדמה", מתווכים מסרו לארגון הטרור כי לישראל אין עניין בהסלמה • על פי הדיווח ב"אלקודס", בחמאס איימו כי תגובה לחיסול בכירים תכלול פעולות גם מחוץ לעזה באמצעות חיזבאללה ואיראן. כך פורסם ב'ישראל היום'.

על רקע האיומים כי ישראל מעוניינת בחיסולו של יחיא סינוואר מנהיג חמאס בעזה, העיתון הפלשתיני "אלקודס" דיווח היום (ראשון) כי ישראל העבירה מסר לחמאס באמצעות מתווכים ולפיו היא לא תבצע פעולות חיסול ואין לה כל עניין בהסלמה ברצועה, כל עוד השקט בה יישמר.

בעיתון דווח כי חמאס העביר מסר משלו לישראל שההשלכות לאחר חזרה למדיניות של סיכולים ממוקדים יהיו הרות אסון. "התגובה תהיה כואבת וייטלו בה חלק כל כוחות ההתנגדות וייתכן כי זו תחרוג מגבולות רצועת עזה תוך השתתפות ציר ההתנגדות (חיזבאללה ואיראן, ד.ב.ש)", נכתב בדיווח.

לפי העיתון המגעים עם המתווכים ובעיקר עם המצרים לא הפסיקו והם מתקיימים באופן יומיומי כדי לשמור על השקט ברצועת עזה ולמנוע סבב לחימה נוסף בה ובשטחים. מאמצי התיווך, כך נמסר, הצליחו באופן יחסי למנוע הסלמה שהיה צפוי כי תקרה בכל רגע בשל האירועים האחרונים.

עם זאת, "הארגונים הפלשתיניים עדיין מוכנים להגיב וידיהם על ההדק במקרה שבו ישראל תבצע מעשה טיפשות בחיסול ראש חמאס בעזה, יחיא סינוואר". עוד צויין כי לחמאס יש קלפים רבים שבאמצעותם הוא יכול לשנות את מאזן הכוחות לטובתו בעל מערכה עתידית ולכל טעות שהאויב יבצע יהיה מחיר יקר.

כזכור, דובר הזרוע הצבאית של חמאס הזהיר אתמול כי "פגיעה בסינוואר ובמנהיגי הארגון תביא לרעידת אדמה באזור ולתגובה חסרת תקדים". הקו זהה לדיווחים ערביים שפורסמו מוקדם יותר. מקורות ששוחחו עם ערוץ "אלמיאדין" הלבנוני אמרו כי בחמאס איימו שהחזרה למדיניות הסיכולים הממוקדים משמעה חזרה לפיגועי דמים בתוך ישראל וכי הארגונים "ישרפו את ערי המרכז וינחיתו מהלומות קשות של רקטות על אזור גוש דן ותל אביב, יותר ממה שהאויב יכול לדמיין לעצמו".

קצין בכיר בצה"ל הגיב לדברים ואמר כי "החמאס בהיסטריה. התגובה שלו בשעות האחרונות רק מזכירות לכולנו מי התחנן להפסקת האש בשומר החומות ומורתע מאז. הסתה פחדנית היא לא יותר מאשר לקיחת טרמפ על הפיגוע באלעד". בתוך כך, ההמלצה בצה"ל היא לחסל את מנהיגי החמאס "במקום ובזמן הנוח למדינת ישראל".

"יש בעזה אנשים שלא יזילו דמעה אם סינוואר יחוסל"

מנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר, צבר במשך השנים לא מעט אויבים ויריבים פוליטיים בתוך חמאס ומחוצה לו. האיש שחנק למוות בידיו פלשתינים שנחשדו בשיתוף פעולה עם ישראל, וששוחרר בעסקת שליט לאחר שריצה יותר מ-20 שנות מאסר בכלא הישראלי, בנה את עצמו כשליט יחיד ברצועת עזה. הכוחנות, האכזריות, והמיליטנטיות שלו סייעו לו בכך.

הדמות שלו חידתית ומלאת סתירות, לא רק לישראלים. גם הפלשתינים לא פיצחו אותה עד הסוף. איסלמיסט עם עקרונות בלתי מתפשרים מבחינת המאבק בישראל, אבל גם פרגמטי כשהוא בוחר. בתווך, אישיותו המורכבת.

"לא ברור במה סינוואר שונה מהרשות הפלשתינית שמואשמת בתיאום ביטחוני עם ישראל", אומרים בעזה. "גם סינוואר מדבר עם ישראל, עושה איתה עסקאות ומכניס בתיאום איתה 12 אלף פועלים עזתים לעבודה בישראל. אם תחסלו אותו מי יבוא? אל תהיו בטוחים שהבא אחריו יסכים לנהל אתכם שיח כפי שעשה סינוואר".

"אף אחד לא רוצה לראות את המנהיג שלו מחוסל, אבל יש כאלה שלא בדיוק אכפת להם, ולא יזילו דמעה", אומרים בעזה.

זכריא זביידי על מות אחיו: "דאוד שאהיד עכשיו, זו גאווה עבורנו"
חטיבה משימתית תוקם נגד כניסת שב"חים במרחב התפר
סוכלה הברחה גדולה של תחמושת מישראל לרשות הפלסטינית
פרצו מעבר וניסו לדרוס את שוטרים: נעצרו 4 חשודים
התרעת שווא: אזעקה נשמעה בצפון
נס: מחבל חדר לישוב - אין נפגעים
ההסתננויות של שב"חים הולכות וגוברות, הענישה דווקא מצטמצמת
גדר ללא הפרדה: השלמת הבנייה אינה נראית באופק
מטר מהחייל: מחבל ניסה לדקור חייל ונוטרל
אבו מאזן התקשר לאחיו של המחבל מג'נין והביע תנחומים