אזעקת שווא נשמעה בעוטף עזה

על רקע ההסלמה בירושלים,אזעקת שווא נשמעה בעוטף עזה. דובר צה"ל מסר: "הופעלה התרעה בקיבוץ נחל עוז. בהמשך לדיווח על הפעלת התרעה בקיבוץ נחל עוז, מדובר בהתרעת...

אזעקת שווא נשמעה בעוטף עזה אילוסטרציה, אזעקה

על רקע ההסלמה בירושלים,אזעקת שווא נשמעה בעוטף עזה. דובר צה"ל מסר: "הופעלה התרעה בקיבוץ נחל עוז. בהמשך לדיווח על הפעלת התרעה בקיבוץ נחל עוז, מדובר בהתרעת שווא".

במקביל, ראש הממשלה, נפתלי בנט, קיים היום (א׳), 17 באפריל 2022, ט"ז בניסן תשפ"ב, לפני זמן קצר חיתוך מצב נוכח האירועים בירושלים.

גורמי הביטחון הציגו את עיקרי תמונת המצב המודיעינית והפעילות המבצעית במוקדים השונים.

ראש הממשלה הדגיש, כי יש להמשיך ולעשות כל מאמץ על מנת לאפשר לבני כל הדתות לחגוג ולציין את מועדיהם הדתיים בירושלים. עוד הדגיש רה"מ, כי יש להמשיך ולטפל בפורעים שמפרים את הסדר הציבורי ומנסים לפגוע בשגרת החג, וכן הנחה לתגבר את אבטחת האוטובוסים לכותל ולעיר העתיקה.

ראש הממשלה הנחה להמשיך את הטיפול בגורמים מסיתים שמפיצים חדשות כזב (פייק ניוז) וסרטונים ערוכים על אלימות כנגד מתפללים מוסלמים במטרה להלהיט את השטח ולפגוע בשגרת הרמדאן.

ראש הממשלה, נפתלי בנט: "משימת העל היא מתן ביטחון לאזרחי ישראל בכל רחבי הארץ. כוחות הביטחון ממשיכים לקבל מהדרג המדיני יד חופשית לכל פעולה שתעניק ביטחון לאזרחי ישראל. אנחנו פועלים להרגעת השטח מחד, ומאידך פועלים באופן נחרץ נגד גורמים אלימים. כוחות הביטחון ערוכים לכל תרחיש".

בשיחה השתתפו שר הביטחון, שר החוץ, השר לביטחון פנים, הרמטכ"ל, מפכ"ל המשטרה, ראש השב"כ, נציבת השב"ס, ראש המל"ל, מזכיר הממשלה, המזכיר הצבאי ובכירים נוספים.

מטוסי קרב צהל"ים תקפו הלילה מטרות ברצועת עזה
רקטה שוגרה הערב משטח רצועת עזה לשטח ישראל
מפקד הפלוגה במג"ב שניטרל את המחבל בפיגוע בחווארה משחזר
לוחמים ניטרלו מחבל חמוש בסכין באיזור חווארה
סיכום חדשות השבת: פיגוע דקירה בחווארה
נעצר מבוקש החשוד בביצוע פיגועי ירי במרחב העיר שכם
מבצע בבית הסוהר הוביל לתפיסה רחבת היקף של מכשירי טלפון וסכינים
ראשוני: פיגוע ירי סמוך לעופרה, המחבלים נמלטו
בית המשפט הרשיע את המחבל מעאד חאמד שרצח את מלאכי רוזנפלד הי"ד
שרת הפנים שקד שללה את תושבותו של המחבל סלאח חמורי